5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Yolluk Modelleri ve Taban Görseli Etkisi

Ev aksesuarları & Aydınlatma, Ev Tekstili, Genel Ocak 10, 2016
4.645 views

Yolluk modelleri

Genel ev dekorasyonunda halı ve halı kombinlerinde de yolluk modelleri çok çok önemlidir. Yolluklar adından da anlaşılacağı üzere evlerimizde ince uzun koridor ya da aralara, odalarımızda ve salonlarımızda geniş boşluklarda dekoratif görsel oluşturacak şekilde yerleştirilen ev tekstili ürünleridir. Dar ve uzun alanlara geometrik şekilde çok güzel uyum sağladıkları için halı görevi görmelerinin yanında dekorasyon olarak da çok büyük bir eksiği tamamlarlar.

Yolluk modelleri halı modelleri ile uyumlu bir şekilde gelişmektedir. Sadece yolluk olarak özel bir akım gelişmesi yerine halı modellerinin gelişimine uygun olarak bir akım yolu tercih ediliyor üretici büyük firmalar tarafından.

Yolluk seçiminde yine ekonomi, kalite ve sağlamlık kullanışlılık gibi unsurların çok önemli olduğunu vurguluyoruz. Dekoratif özellikleri ise biraz daha önemli. Evlerimizde dekorasyonu ve genel kombini düşünüyorsak ki bunu düşümeyenimiz çok azdır, yollukların tasarımına da çok dikkat etmeliyiz. Zira günümüzde halılar artık ek parçaları ve yollukları ile tam uyum halinde üretiliyor. Salonumuzda ya da ilgili alanda kullandığımız halıların aynı renk ve desen ekseninde yolluklar da üretiliyor ve tercihler genelde bu şekilde yapılıyor. Bu bir zorunluluk değildir ancak gereklilik olduğunu söyleyebiliriz. Şayet siz çok geniş bir eve sahipseniz ve çok özel ve geniş yolluklar almak istiyorsanız hiçbir ölçüte bağımlı değilsiniz 🙂

Yolluklarda tercihler

Aslında bu başlıkta işlenecek sayısız model var. Biz sadece öne çıkan bazı yolluk modellerinin adını sayacağız o kadar. İnternette ve fiziki mağazalarda fazlaca çeşit var zaten. Renk olarak çok ağırlıkta mavi yolluk , mürdüm yolluk modeleri , hafif yeşil tonlar, kahverengi ve pembe tonları, lila gibi hoş renkler çok tercih ediliyor. Ancak göze çarpan şey bu renkler yolluklarda çok baskın tercih edilmemiş. Genellikle beyaz gibi çok açık tonlara hafifçe işlenmiş. Bunun zıttı tercihler de yok değil. Renkleri çok baskın işleyen tasarımlar da var. Tercihlerde en göze çarpan şey yukarıda da belirttiğimiz gibi büyük oda ve salonhalılarının eki olarak yolluk alımı yapılması. Yolluklarımızı genelde bağımsız almıyoruz artık. Neredeyse herkes evindeki büyük halıların eki olarak aynı modeli tercih ediyor. Bu yüzden halı firmaları da bu halı ve yollukları artık kombin olarak üretiyor. Merdiven kesme halıları da genelde yolluklara uyumlu olarak tercih edilebiliyor.

Yazıyı daha fazla uzatmadan görsel galerimize geçelim. Genel tercihler üzerine bir galeri hazırladık. Fikir vermesi açısından bir göz atın. Yine bekleriz.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yuvarlak Masa Modelleri

Yuvarlak Masa Modelleri

Kasım 16, 2017
188 views
Kahve Fincan Takımı Modelleri Paçi

Kahve Fincan Takımı Modelleri Paçi

Aralık 7, 2017
375 views
Jaluzi Perde Modelleri

Jaluzi Perde Modelleri

Mayıs 6, 2016
2.526 views
Akdeniz Çaydanlık Modelleri ve Fiyatları

Akdeniz Çaydanlık Modelleri ve Fiyatları

Ağustos 5, 2016
2.660 views
Mutfak Avizeleri ve Şık Tasarımlar

Mutfak Avizeleri ve Şık Tasarımlar

Nisan 2, 2016
4.999 views
Keçe Çanta Modelleri Tam Bize Göre

Keçe Çanta Modelleri Tam Bize Göre

Aralık 6, 2015
6.308 views
Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Mayıs 25, 2016
2.418 views
Beyaz Orta Sehpa Modelleri

Beyaz Orta Sehpa Modelleri

Aralık 11, 2017
187 views
Kitaplık Modelleri

Kitaplık Modelleri

Nisan 14, 2016
6.317 views