Yapay Şömine Modelleri ile Değişik Dekorasyon

İnegöl Mobilya Modelleri Etkisi Artık Bilinçaltımızda

Değerli EV EŞYALARI AİLESİ İyi Bayramlar

Çizgili Tabak Fincan Takımları Yeni Trend

Vakumlu Hurç Kullanıyor musunuz?

Genel Aralık 30, 2015
2.192 views

Vakumlu hurç

Evlerimizde yazdan kışa, kıştan yaza geçişin en büyük gereksinimlerinden biridir vakumlu hurç. Evlerimizin ön plana çıkmayan, dekorasyon konularında adını bile geçirmediğimiz gizli kahramanlardandır.

Hurçların evlerimizde çok ciddi görevleri olduğunu biliyoruz. “Nereye kaldırsak ?” dediğimiz, kapladığı alan sebebiyle canımızı sıkan eşyalarımızı ve giysilerimizi derli toplu hurçlar sayesinde bir köşeye kaldırıp saklayabiliyoruz. Hurçların da yetersiz kaldığı alanlar var elbette. Her ne kadar eşyalarımızı içine doldurup kaldırmada bize yardımcı olsalar da eşyaların hacimlerini daraltamayız. Bu noktada imdadımıza vakumlu hurç yetişir. Dayanıklı poşetlerle üretilmiş hurçlar evlerimiz için çok çok gereklidir. Çok büyük bir tekstil ürününü ciddi anlamda küçültmek mümkündür ve evlerimizde bunun önemini tekrarlamaya gerek yok sanırım.

Çağımız mimarisinde ve ekonomisinde evlerimizin yavaş yavaş daraldığını ve gereksinimlerimizin çoğaldığını hepimiz iyi biliyoruz.

Hurçlara ne konur?

Hurçlara vakumlama yoluyla koyabileceğimiz bir çok ürün vardır. Mevsimsel dinlendirmeye aldığımız giysilerimiz örneğin; kazaklar, tişörtler, kabanlar, pardesüler, mevsimsel giysiler gibi. Bunun yanında yastık ve yorganlarımız da vakumlu bir şekilde hurçlara erleştirilip küçük bir hacimle saklanabilir. Bunun çok geniş olmayan bir evde ne demek olduğunu çok iyi tahmin edebilirsiniz. Bazanızın sadece bir köşesinde iki yorgan ve iki yastığı saklayabilmek vakumlu hurç fiyatları ile kıyaslanamayacak kadar büyük bir faydadır.

Kullanacağımız ürünlere, saklayacağımız eşyalarımıza göre de boy boy hurçlar almak mümkün. Hemen her ihtiyaca göre hurç satılmaktadır

Vakumlu hurcun zararları?

Aslında çok ciddi zararları yoktur. Elbette her eşyayı kullanırken en ince ayrıntısına kadar bilmek gerektiğini de unutmamalıyız. Örneğin yapısı ve üretimi gereği ara ara hava alması gereken bir ürünü vakum yolu ile saklamak çok zararlı olabilir. Bunun için kullandığımız ve saklayacağımız ürünlerin yapısını iyi bilmemiz gerekir. Bunun yanında bir ürünü en küçük bir noktasında çok az bir nem varsa dahi vakuma kesinlikle almamalıyız. Aksi halde çok ciddi ürünlerimizi atmak zorunda kalabiliriz. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da bu hurçların iyi markalarının ve sağlamlarının tercih edilmesi gerektiğidir. Zaten ücretleri çok değildir. Bu sebeple birkaç tl için sevdiğimiz ev ürünlerini tehlikeye atmamalıyız. Her kısmı sağlam yapılmış, yüzeyi yırtılmayan, ağzı hava kaçırmayan hurçlar tercih edilmelidir. Elektrikli süpürge ile bir defa hava alma işleminde sonra bunu tekrar tekrar yapmamıza gerek kalmamalıdır.

 

vakumlu hurç


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Patates Soğan Sarımsak Kabı Modelleri

Patates Soğan Sarımsak Kabı Modelleri

Eylül 10, 2017
204 views
Bambu Kahvaltı Takımları

Bambu Kahvaltı Takımları

Kasım 12, 2017
155 views
Su Kabağı Lamba Modelleri ve Dekorasyon

Su Kabağı Lamba Modelleri ve Dekorasyon

Şubat 3, 2016
6.216 views
Tekzen Avize Modelleri

Tekzen Avize Modelleri

Mayıs 20, 2016
6.163 views
Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Mayıs 25, 2016
2.356 views
Halı Markaları

Halı Markaları

Mayıs 7, 2016
2.301 views
Turuncu Renkli Ev Eşyaları

Turuncu Renkli Ev Eşyaları

Şubat 5, 2018
89 views
Banyo Aksesuarları Vitale

Banyo Aksesuarları Vitale

Eylül 8, 2017
316 views
Berjer Modelleri Gala Mobilya

Berjer Modelleri Gala Mobilya

Ekim 11, 2017
159 views