Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Vakumlu Hurç Kullanıyor musunuz?

Genel Aralık 30, 2015
2.229 views

Vakumlu hurç

Evlerimizde yazdan kışa, kıştan yaza geçişin en büyük gereksinimlerinden biridir vakumlu hurç. Evlerimizin ön plana çıkmayan, dekorasyon konularında adını bile geçirmediğimiz gizli kahramanlardandır.

Hurçların evlerimizde çok ciddi görevleri olduğunu biliyoruz. “Nereye kaldırsak ?” dediğimiz, kapladığı alan sebebiyle canımızı sıkan eşyalarımızı ve giysilerimizi derli toplu hurçlar sayesinde bir köşeye kaldırıp saklayabiliyoruz. Hurçların da yetersiz kaldığı alanlar var elbette. Her ne kadar eşyalarımızı içine doldurup kaldırmada bize yardımcı olsalar da eşyaların hacimlerini daraltamayız. Bu noktada imdadımıza vakumlu hurç yetişir. Dayanıklı poşetlerle üretilmiş hurçlar evlerimiz için çok çok gereklidir. Çok büyük bir tekstil ürününü ciddi anlamda küçültmek mümkündür ve evlerimizde bunun önemini tekrarlamaya gerek yok sanırım.

Çağımız mimarisinde ve ekonomisinde evlerimizin yavaş yavaş daraldığını ve gereksinimlerimizin çoğaldığını hepimiz iyi biliyoruz.

Hurçlara ne konur?

Hurçlara vakumlama yoluyla koyabileceğimiz bir çok ürün vardır. Mevsimsel dinlendirmeye aldığımız giysilerimiz örneğin; kazaklar, tişörtler, kabanlar, pardesüler, mevsimsel giysiler gibi. Bunun yanında yastık ve yorganlarımız da vakumlu bir şekilde hurçlara erleştirilip küçük bir hacimle saklanabilir. Bunun çok geniş olmayan bir evde ne demek olduğunu çok iyi tahmin edebilirsiniz. Bazanızın sadece bir köşesinde iki yorgan ve iki yastığı saklayabilmek vakumlu hurç fiyatları ile kıyaslanamayacak kadar büyük bir faydadır.

Kullanacağımız ürünlere, saklayacağımız eşyalarımıza göre de boy boy hurçlar almak mümkün. Hemen her ihtiyaca göre hurç satılmaktadır

Vakumlu hurcun zararları?

Aslında çok ciddi zararları yoktur. Elbette her eşyayı kullanırken en ince ayrıntısına kadar bilmek gerektiğini de unutmamalıyız. Örneğin yapısı ve üretimi gereği ara ara hava alması gereken bir ürünü vakum yolu ile saklamak çok zararlı olabilir. Bunun için kullandığımız ve saklayacağımız ürünlerin yapısını iyi bilmemiz gerekir. Bunun yanında bir ürünü en küçük bir noktasında çok az bir nem varsa dahi vakuma kesinlikle almamalıyız. Aksi halde çok ciddi ürünlerimizi atmak zorunda kalabiliriz. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da bu hurçların iyi markalarının ve sağlamlarının tercih edilmesi gerektiğidir. Zaten ücretleri çok değildir. Bu sebeple birkaç tl için sevdiğimiz ev ürünlerini tehlikeye atmamalıyız. Her kısmı sağlam yapılmış, yüzeyi yırtılmayan, ağzı hava kaçırmayan hurçlar tercih edilmelidir. Elektrikli süpürge ile bir defa hava alma işleminde sonra bunu tekrar tekrar yapmamıza gerek kalmamalıdır.

 

vakumlu hurç


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Mutfak Dekorasyonu ve Mutlu Bayanlar

Mutfak Dekorasyonu ve Mutlu Bayanlar

Ocak 24, 2016
2.756 views
Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Ağustos 27, 2017
99 views
Kitaplık Modelleri

Kitaplık Modelleri

Nisan 14, 2016
6.294 views
Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Aralık 31, 2015
6.603 views
Bornoz Takımları Yumuşacık, Can Alıcı

Bornoz Takımları Yumuşacık, Can Alıcı

Kasım 17, 2015
2.809 views
Royal Victoria Tencere Tava Setleri

Royal Victoria Tencere Tava Setleri

Ekim 26, 2017
138 views
Türk Kahvesi Makinesi Modelleri Arzum

Türk Kahvesi Makinesi Modelleri Arzum

Mart 26, 2018
108 views
2016 2017 Sedef Avize Modelleri

2016 2017 Sedef Avize Modelleri

Haziran 23, 2016
3.413 views