Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Palet Halı Modelleri ve Renkli Salonlar

Çeyiz Paketi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vakumlu Hurç Kullanıyor musunuz?

Genel Aralık 30, 2015
2.224 views

Vakumlu hurç

Evlerimizde yazdan kışa, kıştan yaza geçişin en büyük gereksinimlerinden biridir vakumlu hurç. Evlerimizin ön plana çıkmayan, dekorasyon konularında adını bile geçirmediğimiz gizli kahramanlardandır.

Hurçların evlerimizde çok ciddi görevleri olduğunu biliyoruz. “Nereye kaldırsak ?” dediğimiz, kapladığı alan sebebiyle canımızı sıkan eşyalarımızı ve giysilerimizi derli toplu hurçlar sayesinde bir köşeye kaldırıp saklayabiliyoruz. Hurçların da yetersiz kaldığı alanlar var elbette. Her ne kadar eşyalarımızı içine doldurup kaldırmada bize yardımcı olsalar da eşyaların hacimlerini daraltamayız. Bu noktada imdadımıza vakumlu hurç yetişir. Dayanıklı poşetlerle üretilmiş hurçlar evlerimiz için çok çok gereklidir. Çok büyük bir tekstil ürününü ciddi anlamda küçültmek mümkündür ve evlerimizde bunun önemini tekrarlamaya gerek yok sanırım.

Çağımız mimarisinde ve ekonomisinde evlerimizin yavaş yavaş daraldığını ve gereksinimlerimizin çoğaldığını hepimiz iyi biliyoruz.

Hurçlara ne konur?

Hurçlara vakumlama yoluyla koyabileceğimiz bir çok ürün vardır. Mevsimsel dinlendirmeye aldığımız giysilerimiz örneğin; kazaklar, tişörtler, kabanlar, pardesüler, mevsimsel giysiler gibi. Bunun yanında yastık ve yorganlarımız da vakumlu bir şekilde hurçlara erleştirilip küçük bir hacimle saklanabilir. Bunun çok geniş olmayan bir evde ne demek olduğunu çok iyi tahmin edebilirsiniz. Bazanızın sadece bir köşesinde iki yorgan ve iki yastığı saklayabilmek vakumlu hurç fiyatları ile kıyaslanamayacak kadar büyük bir faydadır.

Kullanacağımız ürünlere, saklayacağımız eşyalarımıza göre de boy boy hurçlar almak mümkün. Hemen her ihtiyaca göre hurç satılmaktadır

Vakumlu hurcun zararları?

Aslında çok ciddi zararları yoktur. Elbette her eşyayı kullanırken en ince ayrıntısına kadar bilmek gerektiğini de unutmamalıyız. Örneğin yapısı ve üretimi gereği ara ara hava alması gereken bir ürünü vakum yolu ile saklamak çok zararlı olabilir. Bunun için kullandığımız ve saklayacağımız ürünlerin yapısını iyi bilmemiz gerekir. Bunun yanında bir ürünü en küçük bir noktasında çok az bir nem varsa dahi vakuma kesinlikle almamalıyız. Aksi halde çok ciddi ürünlerimizi atmak zorunda kalabiliriz. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da bu hurçların iyi markalarının ve sağlamlarının tercih edilmesi gerektiğidir. Zaten ücretleri çok değildir. Bu sebeple birkaç tl için sevdiğimiz ev ürünlerini tehlikeye atmamalıyız. Her kısmı sağlam yapılmış, yüzeyi yırtılmayan, ağzı hava kaçırmayan hurçlar tercih edilmelidir. Elektrikli süpürge ile bir defa hava alma işleminde sonra bunu tekrar tekrar yapmamıza gerek kalmamalıdır.

 

vakumlu hurç


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dekoratif Gaz Lambası Modelleri

Dekoratif Gaz Lambası Modelleri

Mart 15, 2016
5.719 views
Mutfak Masaları Aile Birliği Sağlar

Mutfak Masaları Aile Birliği Sağlar

Kasım 29, 2015
1.972 views
Seramik Baharat Takımları

Seramik Baharat Takımları

Temmuz 28, 2016
3.129 views
Mavi Renkli Ev Eşyaları

Mavi Renkli Ev Eşyaları

Ocak 31, 2018
122 views
Yeni Gömme Dolap Modelleri

Yeni Gömme Dolap Modelleri

Ağustos 5, 2016
3.822 views
Dini Tablo Çeşitleri

Dini Tablo Çeşitleri

Ekim 9, 2017
129 views
Ev Dekorasyonunda Eskiye Özlem

Ev Dekorasyonunda Eskiye Özlem

Nisan 8, 2016
1.049 views
Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Eylül 9, 2017
203 views
Berjer Modelleri Gala Mobilya

Berjer Modelleri Gala Mobilya

Ekim 11, 2017
176 views