5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Vakumlu Hurç Kullanıyor musunuz?

Genel Aralık 30, 2015
2.238 views

Vakumlu hurç

Evlerimizde yazdan kışa, kıştan yaza geçişin en büyük gereksinimlerinden biridir vakumlu hurç. Evlerimizin ön plana çıkmayan, dekorasyon konularında adını bile geçirmediğimiz gizli kahramanlardandır.

Hurçların evlerimizde çok ciddi görevleri olduğunu biliyoruz. “Nereye kaldırsak ?” dediğimiz, kapladığı alan sebebiyle canımızı sıkan eşyalarımızı ve giysilerimizi derli toplu hurçlar sayesinde bir köşeye kaldırıp saklayabiliyoruz. Hurçların da yetersiz kaldığı alanlar var elbette. Her ne kadar eşyalarımızı içine doldurup kaldırmada bize yardımcı olsalar da eşyaların hacimlerini daraltamayız. Bu noktada imdadımıza vakumlu hurç yetişir. Dayanıklı poşetlerle üretilmiş hurçlar evlerimiz için çok çok gereklidir. Çok büyük bir tekstil ürününü ciddi anlamda küçültmek mümkündür ve evlerimizde bunun önemini tekrarlamaya gerek yok sanırım.

Çağımız mimarisinde ve ekonomisinde evlerimizin yavaş yavaş daraldığını ve gereksinimlerimizin çoğaldığını hepimiz iyi biliyoruz.

Hurçlara ne konur?

Hurçlara vakumlama yoluyla koyabileceğimiz bir çok ürün vardır. Mevsimsel dinlendirmeye aldığımız giysilerimiz örneğin; kazaklar, tişörtler, kabanlar, pardesüler, mevsimsel giysiler gibi. Bunun yanında yastık ve yorganlarımız da vakumlu bir şekilde hurçlara erleştirilip küçük bir hacimle saklanabilir. Bunun çok geniş olmayan bir evde ne demek olduğunu çok iyi tahmin edebilirsiniz. Bazanızın sadece bir köşesinde iki yorgan ve iki yastığı saklayabilmek vakumlu hurç fiyatları ile kıyaslanamayacak kadar büyük bir faydadır.

Kullanacağımız ürünlere, saklayacağımız eşyalarımıza göre de boy boy hurçlar almak mümkün. Hemen her ihtiyaca göre hurç satılmaktadır

Vakumlu hurcun zararları?

Aslında çok ciddi zararları yoktur. Elbette her eşyayı kullanırken en ince ayrıntısına kadar bilmek gerektiğini de unutmamalıyız. Örneğin yapısı ve üretimi gereği ara ara hava alması gereken bir ürünü vakum yolu ile saklamak çok zararlı olabilir. Bunun için kullandığımız ve saklayacağımız ürünlerin yapısını iyi bilmemiz gerekir. Bunun yanında bir ürünü en küçük bir noktasında çok az bir nem varsa dahi vakuma kesinlikle almamalıyız. Aksi halde çok ciddi ürünlerimizi atmak zorunda kalabiliriz. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da bu hurçların iyi markalarının ve sağlamlarının tercih edilmesi gerektiğidir. Zaten ücretleri çok değildir. Bu sebeple birkaç tl için sevdiğimiz ev ürünlerini tehlikeye atmamalıyız. Her kısmı sağlam yapılmış, yüzeyi yırtılmayan, ağzı hava kaçırmayan hurçlar tercih edilmelidir. Elektrikli süpürge ile bir defa hava alma işleminde sonra bunu tekrar tekrar yapmamıza gerek kalmamalıdır.

 

vakumlu hurç


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Tekzen Avize Modelleri

Tekzen Avize Modelleri

Mayıs 20, 2016
6.426 views
Jaluzi Perde Modelleri

Jaluzi Perde Modelleri

Mayıs 6, 2016
2.526 views
Abka Kristal Su Bardağı Modelleri

Abka Kristal Su Bardağı Modelleri

Mart 11, 2016
2.802 views
En Çok Satan Mini Fırınlar

En Çok Satan Mini Fırınlar

Ağustos 4, 2016
1.148 views
Hasır Saplı Porselen Demlik Modelleri

Hasır Saplı Porselen Demlik Modelleri

Ekim 23, 2017
181 views
Çalışma Masaları Yuru Design

Çalışma Masaları Yuru Design

Eylül 18, 2017
234 views
Dekoreko Modern Kilim Modelleri

Dekoreko Modern Kilim Modelleri

Mayıs 31, 2016
3.315 views
Duvar Aksesuarları Çok Dekoratif

Duvar Aksesuarları Çok Dekoratif

Kasım 30, 2015
5.858 views