5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Ucuz Ev Eşyaları Seçimi Ne Kadar Doğru?

Genel Ocak 6, 2016
816 views

Ucuz ev eşyaları

Evlerimiz için yapacağımız alışverişlerde mümkünse önce ucuz ev eşyaları tercih edilir. Elbette çok ucuz olanın aslında en pahalı demek olduğunu bilenlerimiz de çoktur. Fakat genelde tercih ucuzdan yanadır. Peki evlerimizde, yani öz yaşam alanlarımızda kullanacağımız ve adeta hayatımızın bir parçası olan ev eşyalarımızda çok ucuza kaçmak ne kadar mantıklı?

Bu konuya üç açıdan yaklaşmak istedik: Ekonomi, sağlık riski ve dekorasyon gücü.

Ekonomik açıdan

Ev eşyalarında ucuzu seçmek şöyle mantıklı olabilir. Muadil yani tamamen aynı özelliklere sahip iki üründen ucuz olanı seçmek mantıklıdır. Fakat özellik farklılıkları çoksa çok aşırı ucuz olanların tercih edilmesi zaman içinde o ürünün arızalanmasına, bozulmasına, kırılmasına ya da kendisiyle beraber başka ürünlerin de kaybına sebep olarak daha ciddi ekonomik kayba sebep olur. Örneğin çok dayanıksız bir ev tipi merdivenin kırılması duvara asılacak kaliteli bir dekoratif ürününde zayi olmasına yol açabilir. Bu merdivenini ilk parası ile birlikte dekoratif ürünün parasının da kaybıdır. Bitmedi, aynı merdiven ve dekoratif üründen birer tane daha almak gerekir ki bu da zarardır.

Sağlık riski açısından

Bu madde de kendi içerisinde çeşitlendirilebilirse de tek anlatımda çoklu örnekle durumu izah edelim. Çok ucuz bir Çin malı nevresim kullanmak cildimizde ömür boyu sürecek hastalıklara hatta kansere bile yol açabilir. Kullanacağımız ucuz bir teflon tavanın teflon yüzeyi de aynı şekilde bizi zehirleyecek kadar tehlike arz edebilir. Az önceki örnekte söylediğimiz kırılan merdiveni düşünün. Merdivenin kırılması üzerindeki bayanın sakatlanmasına hatta ölümüne dahi yol açmaz mı? Ya da kalitesiz bir halının tüy ve partikülleri solunum yolu ile alınır ve solunum yolu hastalıklarına yol açar ki alerjik rahatsızlığı olanlarda bu durum misliyle tezahür edebilir.

Dekorasyon gücü açısından

Büyük markaların, ciddi serilerin ve kompozisyonların ciddi çalışmalar ve büyük sanatçıların elinden çıktığını biliyoruz. Elbette evlerimizde 10-15bin TL değerinde tabloları kullanalım demiyoruz ancak çok ucuz ve merdiven altı ürünlerin de ciddi bir görseli olmadığı da malum. Onlarca 20-30 TL’lik ev dekorasyonu ürünü kullanmaktan sa 300-1000 TL arası 1-2 ürün kullanmak daha mantıklı ve değerli olacaktır ki çok ucuz dekoratif ürünleri zaten gözümüz de uzun süre görmek istemiyor ve hemen atıyoruz. Nasıl olsa ucuz…

Daha çok uzun cümleler kurulabilir bu konuda ancak yazımızı uzatmadan kabaca sonuçlandırırsak şunu söyleyebiliriz: Ucuz bize hoş gelebilir ancak kalite ve sağlık biraz daha pahalıdır.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Çamaşır Makinesi Dolabı Modelleri

Çamaşır Makinesi Dolabı Modelleri

Mart 5, 2018
302 views
Abka Kristal Su Bardağı Modelleri

Abka Kristal Su Bardağı Modelleri

Mart 11, 2016
2.802 views
En Çok Satan Mini Fırınlar

En Çok Satan Mini Fırınlar

Ağustos 4, 2016
1.148 views
Kapı Süsleri

Kapı Süsleri

Mayıs 9, 2016
4.464 views
Ev Dekorasyon Siteleri

Ev Dekorasyon Siteleri

Nisan 3, 2016
795 views
Ev Dekorasyonunda Retro Ne Demek?

Ev Dekorasyonunda Retro Ne Demek?

Ocak 15, 2016
3.343 views
Özdilek Nevresim Takımları Çift Kişilik

Özdilek Nevresim Takımları Çift Kişilik

Haziran 10, 2016
3.382 views
Yuvarlak Masa Modelleri

Yuvarlak Masa Modelleri

Kasım 16, 2017
188 views
Aynalı Tepsi Modelleri ve Lüks Sunum

Aynalı Tepsi Modelleri ve Lüks Sunum

Şubat 18, 2018
214 views
Ekmeklik Modelleri Neva

Ekmeklik Modelleri Neva

Ağustos 25, 2016
3.502 views
Ahşap Duvar Saati Modelleri

Ahşap Duvar Saati Modelleri

Temmuz 24, 2016
4.664 views