Kız Bebek Nevresim Takımı Modelleri

Teraryum Nedir ve Dekorasyonda Uygulamaları

Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

İnstagram’dan Ev Eşyaları Satışımız Başladı

Şofben Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektrikli Ev Aletleri Ocak 23, 2018
55 views

Elektrikli Şofben Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Değerli ev severler, bugün sizlerle çok önemli bir konuda inceleme paylaşmak istedik. Şofbenler birçok evde yer alan ancak enerji kaynakları ile çalışan tehlike barındıran ürünlerdir. Bugün sizler için belirlediğimiz konumuz: Şofben alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Şofben alırken dikkat edilecekler:

  1. Öncelikle evimizde nasıl bir şofbene ihtiyacımız var buna çok iyi karar vermeliyiz. Günümüzde birçok evde artık doğal gaz ve kombiler var ancak halen bunların girmediği ya da girse de tüketici tarafından su ısıtmasında tercih edilmeyen evler de az değil. Şofben alırken evimizde tüplü şofbene mi elektrikli şofbene mi ihtiyacımız var bunu iyi düşünmeliyiz. Buna karar verdikten sonra da çağına ve kapasitesine karar vermeliyiz. Örneğin küçük ve pek iyi ısıtmayan bir elektrikli şofben de var çok ciddi kaliteli kaynar su sağlayan elektrikli şofbenler de var. Mesela çok dondurucu olmayan banyoların ılık olduğu yerlerde çok kuvvetli bir elektrikli şofben gerekmeyebilir. Ya da artık bulunduğunuz kasaba ve ilçede artık tüp sağlamak çok zorsa ya da zahmetli ise elektrikli şeçimi yapılabilir. Bunun aksine elektriğin düzenli olmadığı köy gibi yerlerde de illa şofben almak gerekirse tüplüler biraz daha mantıklı olabilir.
  2. Birinci aşama seçiminden sonra eğer gazlı ve tüplü bir şofbene karar vermişsek baca tesisatının sağlam olması çok çok önemlidir. Tüplü şofbenlerin baca kaçaklarından ölümler bile olmaktadır. Şofbenin baca sisteminin çok iyi olması gerektiği gibi metal baca borusunun da borunun baca sistemine entegrasyonu da çok iyi sağlanmalı. Bu noktada kesinlikle bağlantı uzmana yaptırılmalı ve senelik düzenli bakımları yaptırılmalı
  3. Seçimimiz yaptıktan sonra alım aşamasında en çok dikkat etmemiz gereken husus da tasarrufluluktur. Kullanacağımız şofben nasıl olursa olsun en tasarruflu olan olmalıdır. Aynı gaz ya da elektrik miktarı ile en çok ısıyı veren şofben hem ailemiz hem ülke ekonomimiz için seçilmelidir.
  4. Şofbenimizin türü ne olursa olsun güvenilir ve bilindik bir marka olmalı. Hem gaz hem de elektriklilerden ölümler meydana gelmektedir. Gazlılarda gaz kaçağı, baca sızıntısı, elektriklilerde suya kaşışan elektrik kaçağı gibi sebeplerden kazalar meydana gelmektedir. Bu sebeple güvenirlik bir şofbenin en önemli özelliği olmalıdır. Bu işin şakası yoktur. Ciddiye alınmalıdır.
  5. Alacağımız şofben ev ekonomimize uygun olmalıdır. Mümkün olan en kaliteliyi en ucuza almanın yolunu bulmalıyız. Bu konuda en büyük yardımcımız elbette internet olmalıdır. Şunu da üzerine basa basa belirtmeliyiz ki ucuzluk, güvenirliği geçmemeli. Çok ucuza elektrikli şofben bulmak mümkün ancak hayati kazalar yaşama riski bu şofbenlerde çok yüksektir.
  6. Yaşadığımız bölgede alacağımız şofbenin kesinlikle servisi olmalıdır. Servisi olmayan şofbenler mümkün olduğu kadar tercih edilmemelidir. Bunun yanında alacağımız şofbenin garantisi de olmalı ve mümkün olan en uzun süre olmalıdır.
  7. Son olarak da tüketici yorumları dikkate alınmalıdır. Hem fiziksel çevremizde hem de internette kullanıcıların yorum ve dönütleri bir ürünün en güvenilir tanıtıcılarıdır. Çok ciddi reklam yapıp satan bir şofben kullanıcılar tarafından beğenilmiyordur ya da tam tersi adını az duyduğumuz bir şofben ise harikadır. Bu sebeple kullanıcı yorumlarına önem verilmelidir. Ancak sonuç sizin kararınızdır.

Bunlardan başka da belirli kriterler olabilir şofben alınırken dikkat edilmesi gerekenler bunlardır.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
En Çok Satan Ütü Modelleri ve Fiyatları

En Çok Satan Ütü Modelleri ve Fiyatları

Aralık 25, 2017
106 views
Kumtel Elektrikli Isıtıcılar

Kumtel Elektrikli Isıtıcılar

Ekim 25, 2017
74 views
Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Ağustos 27, 2017
79 views
Akel Midi Fırınlar

Akel Midi Fırınlar

Ağustos 19, 2016
1.004 views
En Çok Satan Mini Fırınlar

En Çok Satan Mini Fırınlar

Ağustos 4, 2016
1.059 views
Elektrikli Semaver Modelleri ve Fiyatları

Elektrikli Semaver Modelleri ve Fiyatları

Haziran 7, 2016
1.734 views
Davlumbaz Modelleri Trendleri ve Tercihler

Davlumbaz Modelleri Trendleri ve Tercihler

Mart 18, 2016
1.743 views
Saç Kurutma Makinesi Modelleri

Saç Kurutma Makinesi Modelleri

Mart 3, 2016
1.450 views
Bunlar da var!
Dini Ev Aksesuarları da Çok Hareketli

Dini Ev Aksesuarları da Çok Hareketli

Şubat 14, 2016
6.047 views
Kenyap Hazır Mutfak Modelleri

Kenyap Hazır Mutfak Modelleri

Haziran 9, 2016
2.288 views
Karaca Yatak Örtüsü Modelleri

Karaca Yatak Örtüsü Modelleri

Ağustos 7, 2016
3.566 views
Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

Mart 22, 2016
3.965 views
Peçete Halkası Modelleri

Peçete Halkası Modelleri

Şubat 22, 2016
4.199 views
Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Eylül 9, 2017
177 views
Pasta Takımı Modelleri Keramika

Pasta Takımı Modelleri Keramika

Ağustos 23, 2016
1.667 views