5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Seperatör Modelleri

Ev Dekorasyonları, Genel Nisan 11, 2016
5.690 views

Seperatör modelleri

Ev dekorasyonunda çok sık kullanmadığımız bir kavram olan seperatör temel anlamında aslında ayıran, ayrıştıran demektir. Çok kullanılmayan ev eşyaları arasındadır. Geniş salonlarda ya da iç mekanlarda iki kullanım alanını bir birinden duvar misyonu olmadan basitçe ayırmaya yarayan bir paravandır.

Seperatörler her ne kadar bir işlev için üretilmiş olsalar da zaman içinde konumları ve ebatları sebebiyle dekoratiflik özelliği de kazanmışlardır.

2016 seperatör modelleri

Seperatörler kullanılan yapı malzemesi ve biçim olarak değerlendirilebilirler. Malzeme olarak ahşap seperatörler, ferforje seperatörler, sert mika, bez ya da cam türevleri olabilmektedir. Fonksiyon ve kullanılan tarz olarak da karşımıza çok farklı seperatörler çıkmaktadır. Tasarım olarak seperatör çeşitlerinin tamamını saymak mümkün olmasa da birkaçından bahsedecek olursak: Soyut stillerle dizayn edilip tasarlanmış olanlar, simetrik tekrarlarla yapılanlar olduğu gibi üzerine çiçek, doğa temaları işlenenler de bulunmaktadır. Seperatörlerin çoğunda panelin arkasını net olmasa da görmek mümkündür. Zaten amaç tamamen duvar tipi bir ayrım değil zadece mekan bölmesi yapmaktır. Bazı seperatörlerde sadece mekan ayrımı düşünülmemiş bazı dekorasyon temelli fonksiyonlar da düşünülmüştür. Örneğin raflı panellerde kitap ya da aksesuar koymak mümkün olabilirken bazılarında basit askılıklar tercih edilmiştir.

Seperatör seçiminde hususlar

Kullanılacak alan ve bu alandaki temel dekorasyon panellerin seçiminde çok önemlidir. Genel ev kombinine aykırı bir seçim göze batabilir. Ancak dekora uygun bir seçim dekorasyon gücünü iki katına yükseltebilir. Bu sebeple isteğe göre modern ya da klasik nasıl istiyorsak kararımızı diğer ölçütlere göre iyi vermeliyiz.

Seperatör fiyatları

Bütün halde temin edilebileceği gibi parçalar halinde de temin edilebilen paneller genelde ortalama 200-500 TL arası mal olmaktadır. Daha ucuz ve çok daha pahalı modelleri bulmak da mümkündür.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yemek Odaları Armoni

Yemek Odaları Armoni

Eylül 28, 2017
143 views
Çay Makineleri Demleme Kıvamını Yakaladı

Çay Makineleri Demleme Kıvamını Yakaladı

Kasım 26, 2015
2.021 views
Taç Stor Perde Modelleri

Taç Stor Perde Modelleri

Mart 29, 2016
2.845 views
Kanvas Tablo Siyah Beyaz Modeller

Kanvas Tablo Siyah Beyaz Modeller

Kasım 27, 2017
138 views
Yaprak Desenli Duvar Kağıtları

Yaprak Desenli Duvar Kağıtları

Eylül 10, 2018
84 views
Dekoratif Cam Şişeler Ellabor

Dekoratif Cam Şişeler Ellabor

Eylül 6, 2017
480 views