5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Sanal Ev Dekorasyonu Uygulamalarını Deniyor musunuz?

Ev Dekorasyonları, Genel Nisan 6, 2016
2.182 views

Sanal dekorasyon

Başarıyla dekore edilmiş bir evin gerek içerisinde yaşayanlar gerekse dış bakışa verdiği zevk bambaşkadır. İnsana huzur verir ve öz yaşam alanlarımızın çekiciliğini artırır. Ancak hepimizin farkında olduğumuz acı bir gerçek şudur ki ev dekore etmek çok kolay bir iş değildir zira canımızın her istediğinde yeni ev eşyaları almak ve yeni dekorasyonlar yapmak imkansızdır. Bunu sadece ilk ev alışverişlerinde ve çeyiz aşamalarında yapmak mümkün gibi görünse de aslında o aşamada da sadece bir dekorasyon hayali üzerine kurulum yaparız. Bu aşamada bile ekonomik sorunlar, eşyaları aynı yerde çeşitli kombinasyonlarla görememek gibi unsurlar olumsuz etki oluşturmaktadır. Pek canımızın istediği ev eşyaları ile kurulmuş ev dekorasyonları nasıl uygulanır, çeşit çeşit eşya ve dekorasyonu deneme imkanı bulamaz mıyız? İşte bu noktada sanal dekorasyon ya da sanal ev dekorasyonu programları imdadımıza yetişiyor. Ev dekorasyonları için bize sonsuz denem imkanı veren bu uygulamalar tam olarak realistik bir etki oluşturmasa da görselleri iyi kötü bize sunarak ev dekorasyon kombinlerini kabaca canlandırmamıza yardımcı oluyorlar

Sanal ev dekorasyonu

Sanal ev dekorasyonu

Aslında ülkemizde çok fazla tercih edilmemekte olduğunu bilsek de kullananların çok çok işe yaradığını biliyoruz. Bu sanal dekorasyon gerçekliği iki şekilde karşımıza çıkıyor. Birincisi direkt firmaların siteleri üzerinde firma ürünleri ile dekore etmek diğeri de bilgisayarımıza indirilen programlarla ev dekorasyonları kombine etmek. Hangisi tercih edersek edelim bize sunulan görsel aslında birnevi gerçek dizayndır. Zira firmalar kendi aktif ürünlerini bu sanal gerçeklikle sunduğu için alım yapacağımız ürünleri gerçekten deneme imkanına sahip oluyoruz. Örneğin evimize bir oturma gurubu ya da oturma grubumuza ve duvarlarımıza yakışacak bir halı almak istiyoruz. Ancak halı mağazasına gittiğimizde evimizi tam olarak canlandıramadığımız gibi evimizde de halı modellerini canlandıramıyoruz. Firmalardan bu uygulamayı kullananların sitelerinde duvar rengi, parke, kabaca oturma grubu ya da ev eşyaları hatta ev aksesuarları gibi nesneleri renk alternatifleri ile seçmek ve seçilen odaya konumlandırmak mümkün. Bu sanal ev uygulamaları kullanan site firmaların sayısı her geçen gün artmakta ve bize büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Peki sanal ev dekorasyonu programları ya da uygulamaları ile kabaca neler yapabilir ve hangi ürünleri sanal dekore edebiliriz?
Şu anda yaptığımız incelemelerde gördüğümüz kadarı ile halı markaları bu sanal dekorasyon uygulamasını sıkça sunmaktadır. Seçilen duvar rengi ve kaba mobilya uygulamaları ile firmaların gerçek satıştaki halılarını tek tek görmek mümkün. Bunun yanında mutfağımıza masaları, salonumuza oturma gruplarını ya da TV ünitelerini alırken ya da portmantoyu duvara yerleştirirken bu uygulamaları denememek büyük hata olur. Online ev dekorasyonu yöntemi mutlaka kullanılmalıdır.

Bu alanda son ve en büyük hizmeti İkea firması sunmuş. Satışa sundukları hemen her ürünü istediğiniz şekilde konumlandırarak sanal dekore etmeniz mümkün. Böylelikle alacağınız ürünün evinizde nasıl bir görsel sunacağını şansa bırakmadan görmek daha mümkün olabilmektedir.

Siz değerli takipçilerimize tavsiyemiz eğer imkanınız varsa online dekorasyon uygulamaları sıkça deneyiniz. Pişman olmayacaksınız.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dolaplı Ütü Masası Bir İhtiyaçtır

Dolaplı Ütü Masası Bir İhtiyaçtır

Kasım 6, 2015
3.265 views
Bornoz Takımları Yumuşacık, Can Alıcı

Bornoz Takımları Yumuşacık, Can Alıcı

Kasım 17, 2015
2.818 views
Ahşap Tavan Göbeği Modelleri

Ahşap Tavan Göbeği Modelleri

Eylül 21, 2017
160 views
Enza Home Köşe Takımları

Enza Home Köşe Takımları

Mayıs 4, 2016
2.582 views
Ev Dekorasyonunda Retro Ne Demek?

Ev Dekorasyonunda Retro Ne Demek?

Ocak 15, 2016
3.343 views
Ev Dekorasyon Fikirleri ve Ev Eşyaları

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Ev Eşyaları

Ocak 9, 2016
5.834 views
Evon Ahşap Sarkıt Modelleri

Evon Ahşap Sarkıt Modelleri

Ekim 21, 2017
197 views