5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Şamdan Modelleri ve Ev Kombinlerindeki Yeri

Şamdan modelleri

Şamdan modelleri konusuna benzer bir konuyu aslında yakın zamanda mumluklar başlığı ile incelemiştik. Bugünde şamdanları incelerken mevcut üretimlerden, çok tercih edilen ürünlerden ve kullanım şekillerinden bahsedeceğiz. Bu ürünler insanlık tarihinde ışık kaynaklarını bilhassa mumları konumlandırmak için geliştirilmiş dekoratif ürünlerdir. Çağımızda artık ışık kaynağı olma özelliğini tamamen yitirmiş ve geçmiş alışkanlıklardan gelen dekorasyon öğesi özelliğiyle kullanılagelmiştir.

Şamdan modelleri ve trendler

Sizlere bu konuda çok sınırlayıcı bir içerik sunmamız imkansız gibi bir şey. Zira çok beğenildiği ve tercih edildiği için vitrinlerde sayısız model bulunmaktadır. Yapı malzemesi farklı olan, içerik sayısı değişik ya da tasarım teması farklı olan binlerce ürün satın alınmaya hazırdır.  Şu günlerde çok tercih edilenler arasında gümüş ya da altın yaldızlı metal renkliler, cam ve porselen olanlar ön plandadır. Tek mum için hazırlanmış tek sütun şamdanlar yanında çoklu mum konumlandırmaya uygun değişik tasarımlar da kullanılmaya hazır durumdadır. Tasarım teması olarak da antik görünümlü olanlarından tutun çağdaş postmodern tasarımlara kadar binlerce çeşit bulunmaktadır. Ekseriyetle çiçek ve yaprak desenleri, ağaç gövdesi şekli, düz ya da desenli yüzeyli modeller kullanılmaktadır. Yapı malzemesi ne olursa olsun birçoğunda cam elmas kesme parçacıklar askı ya da sallama olarak tercih edilmektedir. Zira bu tarz ışığı daha iyi yansıtmakta ve tatlı kırılmalar oluşturmaktadır. Ferforje, retro ve vintage şamdanlar da alternatif olarak bulunmaktadır. Bunların yanında tamamen sanatçının içinden geldiği gibi tasarladığı taklit dışı çağdaş tasarımlar da vardır. Genellikle masalarda ve sehpalarda konumlandırılan ayaklı şamdan modelleri tercih edilir ancak duvara asılan özel tipli ürünler de vardır. Normal zamanlarda sabit konumunda evimizi süsleye

Şamdan fiyatları

Vitrinlerde çok ucuz ürünler bulunabildiği gibi özel tasarım, altın ve gümüş kullanılarak imal edilmiş çok pahalı ürünler de bulunmaktadır. Yani fiyat aralığı çok geniş bir üründür. Ancak evimizde kullanmalık ya da hediyelik orta üzeri bir ürün düşünürsek tane 100-250 TL arası güzel şamdanlar alabilmek mümkündür.

Şimdi konu ile ilgili görsel galerimizi inceleyebilirsiniz. Bir fikir edinmeniz için değişik ürünleri derledik.

 

 

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kahvaltı Takımları Güne İyi Başlatır

Kahvaltı Takımları Güne İyi Başlatır

Aralık 1, 2015
1.915 views
Yoğurt Makinesi ve Evde Yoğurt Yapma

Yoğurt Makinesi ve Evde Yoğurt Yapma

Şubat 17, 2016
1.177 views
Yatak Odası Takımları

Yatak Odası Takımları

Mayıs 16, 2016
2.806 views
Genç Odası Modelleri Doğtaş

Genç Odası Modelleri Doğtaş

Haziran 14, 2016
2.618 views
Enza Home Köşe Takımları

Enza Home Köşe Takımları

Mayıs 4, 2016
2.582 views
Dini Tablo Çeşitleri

Dini Tablo Çeşitleri

Ekim 9, 2017
140 views
Gömme Dolap Modelleri ve Düzenli Evler

Gömme Dolap Modelleri ve Düzenli Evler

Şubat 11, 2016
39.944 views
Bambu Çay Seti Modelleri

Bambu Çay Seti Modelleri

Nisan 17, 2018
185 views
Emsan Düdüklü Tencere Modelleri

Emsan Düdüklü Tencere Modelleri

Nisan 30, 2016
1.695 views