5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Salon Dekorasyonu Trendleri ve Salon Kombini

Salon dekorasyonu

Ev trendlerinde salın dekorasyonu ve salon kombini akla gelen ilk belirleyici unsurlardandır. Zira evlerimizin en geniş ve dışa karşı sunabileceğimiz en iddialı alanlardır. Salon dizaynında elbette her bayan kendi kişisel zevkini ve beğenisini, çevre etkisini ve kültür altyapısını yansıtır. Ekonomik imkanların çok kısıtlayıcı olmadığı şartlarda her bayan salonunun adeta konuşmasını ister.

Salon dekorasyonunda belirleyici unsurlar daha önce de bazı konularda bahsettiğimiz gibi ekonomik durum, kişisel zevkler, kültür altyapısı, çevre etkisi gibi ölçütlerdir. Salon kombinlerimizi genellikle bu sınırlamalar belirler. Adlarının sınırlama olması bu şartlarda mükemmel görsellerin ortaya çıkmayacağı anlamına gelmez.

Salon dekorasyonu nasıl olmalı ve esaslar

  1. Salonlarımız zaten evimizin diğer alanlarına göre geniştir ancak bu dizaynda da salonumuz geniş alanlarından işe başlamamız gerekir ki bu noktada aklımıza duvarlar ve oturma grupları gelir. Duvarlarımızda eğer mümkünse beğenimizi renk ya da duvar kağıdı gibi unsurlarla yansıtmalıyız. İşe buradan başlasak da iyi olur. Aklımızdaki genel kombinde sade duvar gerekirse düz açık bir boya eğer hareketli ya da ciddi bir öğe gerekirse de buna göre bir duvar kağıdı tercih edebiliriz. Duvarın ana yapısı haricinde aksesuar tercihinde de gelişi güzel adım atılmamalıdır. Kullanacağımız diğer ev eşyaları ve dekoratif öğeler göz önüne getirilmeli, duvarın rengi ya da kağıt kaplamanın deseni ile uyum şartı aranmalıdır. Duvar aksesuarlarının çok büyük bir önemi olduğu unutulmamalıdır.
  2. Duvar dizaynı tamamlandıktan sonra oturma odasının eve konumlandırılması çok önemli bir maddedir. Zira oturma grupları parçalı ve büyük öğeler olduğu için en ufak bir yer değişikliği dekorasyonumuzu son derece güzel ya da etkisiz hale getirebilir. Bu sebeple üşenmeden tüm kombinasyonlar denenmeli en güzel olanda karar kılınmalıdır.
  3. Eğer seçme şansımız varsa halılarımızı da önce oturma grubuna sonra da duvar rengine uyumlu olarak seçmeliyiz. Bu uyum renk de olabilir, malzeme ya da tematik uyum da olabilir. İyi bir halı seçimi ve yerleşimi hem duvarımızı hem de oturma grubumuz etkili bir şekilde sunmamızda yardımcı olur.
  4. Bu üç ana basamaktan sonra iş TV ünitesi ve kaidesi, orta sehpa ve zigon sehpaların seçimine gelir. Zigon sehpalar da çok önemlidir ancak orta sehpanın seçimine de en az halılar ve duvar aksesuarları kadar önem vermeliyiz. Tabiki orta sehpalar fonksiyonel oldukları için önce kullanım faydası sonra da en uygun kombin yeteneği gözetilmelidir. TV ünitesi ve diğer tamamlayıcı mobilyalar eğer mümkünse orta sehpa ile renk ve tema uyumu sağlamalıdır. Bu şekilde en uygun fiyatlı ve basit ürünlerle bile şahane salon dekorasyonu sağlanabilir.
  5. Bu aşamada son tamamlayıcı unsurlar işe kombine dahil olmaktadır ki aslında çok çok önemli bir misyonları vardır. İlk maddelerde salonumuzun büyük bir kısmı oluştu ama dekoratif aksesuarların iyi bir seçim ve konumlandırılması ile çok tatlı dokunuşlar elde edebiliriz. Bu aksesuarlarda ve salon süslerinde duvar objeleri, sehpa üzeri aksesuarlar ve TV ünitesi iç süsleri ve tek ayaklı aksesuarların renk ve tema uyumuna çok dikkat etmeliyiz. Hepsi çok güzel ama birbiri ile uymayan ürünler seçmektense tematik, malzemesel ya da renk ahengi taşıyan aksesuarların tercihi salonumuzu canlandırır ve iyi bir salon kombini sağlar
  6. Bu maddelere ek olarak salonumuzun ışıklandırmasına çok dikkat etmemiz gerektiğini belirtmeden geçemeyeceğim. Salın eşyaları ve dekorasyonu evin gündüz ve gece ışığına tam uyum sağlamalı. Gündüz harika görünen bir sehpa üzeri cam aksesuar gece ışığını aldığında kendini gösteremiyorsa ya ışık sistemimizi ya da aksesuarlarımızı gözden geçirmemiz gerekir. Gizli ışıkların çok yaygınlaştığını düşünürsek seçimlerimizi bu şarta uygun yapmamız gerektiğini söyleyebiliriz. Elbette lambader gibi kendisi dekoratif olan ışık kaynakları da salon kombini uyumlu olarak tercih edilebilir.

Daha fazla uzatmadan örnek salon dekorasyonu görsel galerimizi inceleyebilirsiniz. Her gün yeni incelmelerle buradayız. Bekleriz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Zigon Sehpa Modellerini Mutlaka İnceleyin

Zigon Sehpa Modellerini Mutlaka İnceleyin

Aralık 5, 2015
2.850 views
Dini Ev Aksesuarları da Çok Hareketli

Dini Ev Aksesuarları da Çok Hareketli

Şubat 14, 2016
6.305 views
Kaftan Ev Aksesuarları ve Eşyaları

Kaftan Ev Aksesuarları ve Eşyaları

Kasım 7, 2017
214 views
Ev Dekorasyon Ürünleri Nasıl Alınmalı?

Ev Dekorasyon Ürünleri Nasıl Alınmalı?

Aralık 10, 2015
2.159 views
Dekoratif Gaz Lambası Modelleri

Dekoratif Gaz Lambası Modelleri

Mart 15, 2016
5.774 views
Yeni Kahve Yanı Bardağı Modelleri

Yeni Kahve Yanı Bardağı Modelleri

Mayıs 21, 2018
462 views
Adore Kitaplık Modelleri

Adore Kitaplık Modelleri

Haziran 22, 2016
2.648 views
Ev Aksesuarları Seçiminde Etkenler

Ev Aksesuarları Seçiminde Etkenler

Mart 30, 2016
1.001 views
Ahşap Tavan Göbeği Modelleri

Ahşap Tavan Göbeği Modelleri

Eylül 21, 2017
160 views
Seperatör Modelleri

Seperatör Modelleri

Nisan 11, 2016
5.690 views