Bu Fincanlar Gerçekten Çok Sattı

Bambu Çay Seti Modelleri

Kahve Fincanı Modelleri İpek Züccaciye

Dubleks Ev İçi Merdiven Modelleri

Porselen Çaydanlık Modelleriyle En Lezzetli Çaylar

Genel, Mutfak Ocak 29, 2016
4.915 views

Porselen çaydanlık

İyi bir çay keyfi porselen demlik modelleriyle biraz daha zirveye taşınabilir. Dün sitemize gelen ziyaretçilerimiz hatırlarlar bitki çayı demliği konulu bir inceleme hazırlamıştır. Bilindiği üzere çay tüm dünyada kendini kabul ettirmiş bir içecektir ancak Anadolu’muzda tüm dünyaca ün salmış üretim de yapılınca çayın ülkemizde ayrı bir önemi oluşmuştur. Bunun yanında porselenin de en iyi ve yaygın kullanıldığı ülkelerden biriyiz.

Çay demleme ve tüketimi denince akla bir sürü yöntem malzeme ve alışkanlık gelir. Demleme teknikleri ve alışkanlıkları şimdilik bir kenara bırakıp malzemeler üzerinden incelememizi sürdürebiliriz. Çelik, alüminyumlar, emaye gibi malzemelerin yanında çok tercih edilen ve çaya en iyi tat veren ürünlerden biri de porselendir. Porselen çaydanlık ve porselen demliklerin çok çeşitli trendleri ve çeşitleri vardır.

Porselen çaydanlık modelleri

Şu günlerde porselen setlerde en yaygın olan tercih alt kısım emaye üst kısım porselen olanlardır.  Normal çelik ve alüminyum altlıkların üzerine tek temin edilen porselen demlikler de kullanılabilmektedir ancak genel set tercihi emaye ve porselen set olanlardır. Bu setler de de üst hemen hemen her zaman desenli olmakta alt emaye kısım ise ya üste uyumlu düz bir renk ya da üst desene uyumlu desen kaplama olmaktadır. Ebatları da genel çay setleri ile hemen hemen aynı gitmektedir. Yani her tüketim miktarına göre değişik ebatlarda küçük ve büyük porselen çaydanlık setleri vitrinlerde yerini almaktadır. Desenlerde de çoğunluk çiçek figürleri ve çiçek desenlerinden oluşmaktadır. Bu desenlerin yanında simetrik ya da modern desen tasarımları da tercih edilmektedir. Koyu ağırlıklı tasarımlar olsa da ağırlıklı olarak beyaz ve açık tabanlar üzerine kırmızılı, pembeli, sarı vb işlemeler bulunmaktadır. Yeni trendlerde üst porselen kısmın aynı deseni devam tarzında emaye altlığın sapında da kullanılmaktadır ki oldukça hoş ve başarılı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bazı setlerde de porselen kısmın kapağı düz olarak altlığın renginden işlenmiş.

Porselen çaydanlık kullanımı

Bu konu aslında çay demleme tekniklerine girmektedir 🙂 Bu konuda iddialı değiliz. Sadece klasik demleme yöntemleri porselen çaydanlıklarla da kullanılabilir.

Porselen çaydanlık fiyatları

Çok pahalı ürünler değildirler. Hemen hemen 25-100 TL arası orta kalite bir set almak mümkündür.

Şimdi konu ile ilgili görsel galerimizi inceleyerek mevcut trendler hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

 

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Seperatör Modelleri

Seperatör Modelleri

Nisan 11, 2016
5.442 views
Su Takımları Parmak Isırtıyor

Su Takımları Parmak Isırtıyor

Aralık 13, 2015
3.157 views
Fly Çok Amaçlı Dolap Modelleri

Fly Çok Amaçlı Dolap Modelleri

Ekim 19, 2017
119 views
Güral’dan “New Bone Yemek Takımı”

Güral’dan “New Bone Yemek Takımı”

Kasım 1, 2015
1.515 views
Kırmızı Renkli Ev Eşyaları

Kırmızı Renkli Ev Eşyaları

Ocak 30, 2018
83 views
Orta Sehpa Modelleri ve Çağdaş Trendler

Orta Sehpa Modelleri ve Çağdaş Trendler

Kasım 24, 2015
2.421 views
Gardrop Modelleri Cezbediyor; Dikkat :)

Gardrop Modelleri Cezbediyor; Dikkat :)

Kasım 16, 2015
3.914 views
Bellona Yatak Başlıkları

Bellona Yatak Başlıkları

Haziran 17, 2016
2.878 views