5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Porselen Çaydanlık Modelleriyle En Lezzetli Çaylar

Genel, Mutfak Ocak 29, 2016
5.218 views

Porselen çaydanlık

İyi bir çay keyfi porselen demlik modelleriyle biraz daha zirveye taşınabilir. Dün sitemize gelen ziyaretçilerimiz hatırlarlar bitki çayı demliği konulu bir inceleme hazırlamıştır. Bilindiği üzere çay tüm dünyada kendini kabul ettirmiş bir içecektir ancak Anadolu’muzda tüm dünyaca ün salmış üretim de yapılınca çayın ülkemizde ayrı bir önemi oluşmuştur. Bunun yanında porselenin de en iyi ve yaygın kullanıldığı ülkelerden biriyiz.

Çay demleme ve tüketimi denince akla bir sürü yöntem malzeme ve alışkanlık gelir. Demleme teknikleri ve alışkanlıkları şimdilik bir kenara bırakıp malzemeler üzerinden incelememizi sürdürebiliriz. Çelik, alüminyumlar, emaye gibi malzemelerin yanında çok tercih edilen ve çaya en iyi tat veren ürünlerden biri de porselendir. Porselen çaydanlık ve porselen demliklerin çok çeşitli trendleri ve çeşitleri vardır.

Porselen çaydanlık modelleri

Şu günlerde porselen setlerde en yaygın olan tercih alt kısım emaye üst kısım porselen olanlardır.  Normal çelik ve alüminyum altlıkların üzerine tek temin edilen porselen demlikler de kullanılabilmektedir ancak genel set tercihi emaye ve porselen set olanlardır. Bu setler de de üst hemen hemen her zaman desenli olmakta alt emaye kısım ise ya üste uyumlu düz bir renk ya da üst desene uyumlu desen kaplama olmaktadır. Ebatları da genel çay setleri ile hemen hemen aynı gitmektedir. Yani her tüketim miktarına göre değişik ebatlarda küçük ve büyük porselen çaydanlık setleri vitrinlerde yerini almaktadır. Desenlerde de çoğunluk çiçek figürleri ve çiçek desenlerinden oluşmaktadır. Bu desenlerin yanında simetrik ya da modern desen tasarımları da tercih edilmektedir. Koyu ağırlıklı tasarımlar olsa da ağırlıklı olarak beyaz ve açık tabanlar üzerine kırmızılı, pembeli, sarı vb işlemeler bulunmaktadır. Yeni trendlerde üst porselen kısmın aynı deseni devam tarzında emaye altlığın sapında da kullanılmaktadır ki oldukça hoş ve başarılı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bazı setlerde de porselen kısmın kapağı düz olarak altlığın renginden işlenmiş.

Porselen çaydanlık kullanımı

Bu konu aslında çay demleme tekniklerine girmektedir 🙂 Bu konuda iddialı değiliz. Sadece klasik demleme yöntemleri porselen çaydanlıklarla da kullanılabilir.

Porselen çaydanlık fiyatları

Çok pahalı ürünler değildirler. Hemen hemen 25-100 TL arası orta kalite bir set almak mümkündür.

Şimdi konu ile ilgili görsel galerimizi inceleyerek mevcut trendler hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

 

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yeni Kahve Yanı Bardağı Modelleri

Yeni Kahve Yanı Bardağı Modelleri

Mayıs 21, 2018
461 views
Bu Fincanlar Gerçekten Çok Sattı

Bu Fincanlar Gerçekten Çok Sattı

Nisan 22, 2018
424 views
Bambu Çay Seti Modelleri

Bambu Çay Seti Modelleri

Nisan 17, 2018
185 views
Bunlar da var!
Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Ekim 9, 2018
254 views
Adore Kitaplık Modelleri

Adore Kitaplık Modelleri

Haziran 22, 2016
2.647 views
Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Eylül 9, 2017
211 views
Duvar Aksesuarları Çok Dekoratif

Duvar Aksesuarları Çok Dekoratif

Kasım 30, 2015
5.858 views