5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Mutfak Dekorasyonu ve Mutlu Bayanlar

Mutfak dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu aslında ev dekorasyonları arasında en çok ilgi çeken, başarılı çalışmalarla göze en çok çarpan bir uygulamadır. Mutfaklarımız ev alanları içerisindeki en hareketli alanlardır. İçeriği ve görevi gereği mutfaklarımız çok fazla ve çeşitli malzeme içerir. Hal böyle olunca bunların kombininden ortaya çıkacak görselin çekiciliği gündeme gelir. İyi bir mutfak kombini şahane görünümler sağlayabilir.

İlk mutfak dekorasyonu

Bu durum aslında en fazla çeyiz evlerinde geçerlidir. İlk defa kurulan evlerde tüm malzemeyi ilk defa alma imkanımız olunca hele de evimiz kendimize aitse mükemmel bir mutfak kombini oluşturmak mümkündür. Çünkü mutfağın temel unsurları olan dolaplara ve tezgah çevresine uyumlu ürünler alabilmek mümkün olur ki bu da şahane bir mutfak görseli demektir. Aslında bu imkana bazen de tadilatlarda ve ev değiştirirken kavuşuruz. Elbette mutfağını bir çırpıda baştan sonra değiştirme imkanı olanları bir kenara bırakıyoruz 🙂

Mutfak dekorasyonu nasıl yapılır?

Bu konuda aslında bir yakıştırma aşaması söz konusudur. Mutfağımızın büyük ve temel malzemeleri olan mutfak dolapları ve tezgahlar ile beyaz eşyalarımız belirleyici unsurdur. Evimizde kullanacağımı diğer unsurların tamamını önce bu ürünlerle sonra kendi aralarında uyumlu seçersek, uygun dekorasyon temasını ve renk ahengini de gözetirsek hayalimizdeki mutfak görünümüne kavuşabiliriz. Yeni üretilmiş tüm ürün ve malzemelerin tasarımlarının güzel olması da bu konudaki en büyük yardımcımız sayılabilir.

Mutfak dekorasyon ürünleri

Mutfağımızda en hoş görseli oluşturmak için nelere ihtiyacımız var? Yukarıdaki maddede de belirtildiği gibi mutfağımızın büyük ve değiştirilmesi zor ürünlerin yanında mutfak halıları, mutfak masaları, baharat takımları, mutfak süsleri, açıkta bulunan bıçak takımları, kupalar ve cam ürünler, porselen yemek takımları gibi her öğe birbiri ile uyumlu oldukları sürece ve iyi bir konumlandırma ile çok güzel bir kombin ortaya çıkabilir.

Konuyu çok uzatmadan temel prensipleri özetleyecek olursak şöyle söyleyebiliriz. Mutfağımızın tün öğelerini birbirleri ile ve sonra da büyük dolap gibi öğelerle uyumlu hale getirmemiz gerek.

Şimdi fikir vermesi için mutfak dekorasyonu örnekleri içerikli görsel galerimizi inceleyebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Vakumlu Hurç Kullanıyor musunuz?

Vakumlu Hurç Kullanıyor musunuz?

Aralık 30, 2015
2.239 views
Halıfleks Modelleri

Halıfleks Modelleri

Nisan 19, 2016
3.650 views
Kış Bahçesi Modelleri ve Çay Keyfi

Kış Bahçesi Modelleri ve Çay Keyfi

Aralık 12, 2017
262 views
Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Nisan 2, 2018
548 views
Karaca Kahvaltı Takımı Modelleri

Karaca Kahvaltı Takımı Modelleri

Mayıs 27, 2016
4.567 views
Salon Avizeleri Dekoru Gösterir

Salon Avizeleri Dekoru Gösterir

Kasım 12, 2015
6.404 views
Cam Sürahi Modelleri Abka Kristal

Cam Sürahi Modelleri Abka Kristal

Temmuz 8, 2016
1.935 views
Gardrop Modelleri Cezbediyor; Dikkat :)

Gardrop Modelleri Cezbediyor; Dikkat :)

Kasım 16, 2015
4.044 views
Kafes Tel Sandalye Modelleri

Kafes Tel Sandalye Modelleri

Mart 1, 2018
286 views