Yapay Şömine Modelleri ile Değişik Dekorasyon

İnegöl Mobilya Modelleri Etkisi Artık Bilinçaltımızda

Değerli EV EŞYALARI AİLESİ İyi Bayramlar

Çizgili Tabak Fincan Takımları Yeni Trend

Mobilyalar nasıl temizlenir?

Mobilya Ocak 11, 2018
64 views

Mobilya temizliği

Değerli ev eşyaları takipçisi. Bugün sizler için hepimizi çok akından ilgilendiren, her gün uyguladığımız bir iş ile ilgili bilgi derledik. Konumuz mobilyalar nasıl temizlenir?

Mobilyalar nasıl temizlenir?

Mobilyaların nasıl temizleneceği konusunu ele alırken öncelikle genel kaidelerden birkaçını yazmayı sonra ise mobilyanın türüne göre bazı uzman uyarıları yapmayı uygun gördük. Mobilya temizlerken nelere dikkat edilmeli

Mobilyalar temizlenirken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Mümkün olduğunca suyla ve hafif ıslak bezle temizlik yapılmalıdır. Ancak eğer daha ciddi lekeler varsa ve kimyasal kullanmamız gerekiyorsa kullanılacak malzeme bu iş için özel üretilmiş temizlik malzemelerinden olmalıdır. Onu da bulamıyorsak mobilyaya uygulanabilen yüzey temizli malzemelerinden tanıdık markaları kullanmalıyız. Temizlikten sonra da kimyasalın yüzeyde kalmadığından emin olmalıyız. Çünkü mobilyalarımızın yüzeyine sürekli ten teması yaptığımızı. çocuklarımızın yüzeylere çok dokunduğunu hatta ağız teması yaptığını unutmamalıyız.
  • Suyla yapılan temizliklerde suyu fazlaca kullanmak mobilyaya uzun vadede zarar verir. Özellikle birleşme yerlerinde ve kaplama malzemelerinin kenar açıklıklarında kalan su mobilyalarımızın ömrünü çok azaltır.
  • Mobilyaların temizlerken genel görünen yüzeyleri hepimiz temizleriz ancak alt kısımlar, ayakların. köşelerin ve kapakların dip kısımları çok zaman istendiği gibi temizlenmez. Gerek yok denilse de buralarda bakterilerin hatta bazı böceklerin yerleştiğini unutmamalıyız. Çok ciddi temizlediğimiz mobilyalarımızın bazı gizli bölgelerinde örümcek ağı görüp şaşırdığımız zamanları hatırımıza getirebiliriz. 🙂
  • Mobilyalarda kullanılan vida gibi metal birleştirme unsurları ya da metal mobilya aksesuarlarının kimyasallarla ve suyla birleşimine çok dikkat etmeli. Metale uzun vadede zarar verecek yollardan uzak durmalıdır.
  • Mobilyaların yüksek kısımlarını temizlerken ayrıca dikkat edilmesi gereken bir husus da merdiven kullanımı yada yükselme aparatlarının kullanımıdır. Temizlik için sürekli hareket etmemiz gerektiği bir gerçek. Bunu yaparken merdivende çok sağlan konumlandığımızdan emin olmalıyız. Merdivenden sağa sola çok sarkmamak gerekir. En ufak bir dalgınlık, üşengeçlik ve dikkatsizlik hayati sorunlara yol açabilir.

Mobilya malzemelerine göre temizlik nasıl yapılmalı?

1- MDFlam ve suntalam  kaplamalar nasıl temizlenir?

Lam malzemeler kendi içinde değişik gruplara ayrılsa da bizlerin bunları tam bilmemiz mümkün değildir. Yine de ortak yönlerinden biri lam kaplamaların kenarlarının çoğunlukla PVC olması ve bu birleşme yerlerinde su birikmesi halinde zamanla yüzey atar ve mobilyamız bozulur. Genellikle temizliklerde pürüzsüz yumuşak bezler kullanılmalıdır. Bazı lam mobilyaların yüzeyi çok dayanıklı olsa da yine de yumuşak bezler kullanmalıyız.

 

2- Ahşap Mobilyalar nasıl temizlenmelidir?

Ahşap mobilyaların da kendi içinde sınıfları vardır ancak yine şunlara dikkat etmeliyiz. Temizlikte mümkün olduğunca kimyasallardan kaçınmalı, iz bırakmayan su kullanılmalıdır. Su miktarı nem düzeyinde olmalı. çok ıslak olmamalıdır. Kullanılacak malzeme ve bezler de pürüzsüz ve yumuşak olmalı, ahşabın kendine, vernik ve boyaya zarar vermemelidir.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Kafes Tel Sandalye Modelleri

Kafes Tel Sandalye Modelleri

Mart 1, 2018
155 views
Cam TV Sehpası Modelleri

Cam TV Sehpası Modelleri

Şubat 25, 2018
143 views
Mekanizmalı Karyola Modelleri

Mekanizmalı Karyola Modelleri

Aralık 4, 2017
356 views
Oturma Grubu Modelleri Curizon

Oturma Grubu Modelleri Curizon

Kasım 29, 2017
191 views
3 Boyutlu Zigon Sehpa Modelleri

3 Boyutlu Zigon Sehpa Modelleri

Kasım 20, 2017
133 views
Yemek Odası Takımı Modelleri

Yemek Odası Takımı Modelleri

Kasım 18, 2017
111 views
Hazır Mutfak Dolapları Fly Mobilya

Hazır Mutfak Dolapları Fly Mobilya

Kasım 17, 2017
120 views
Bunlar da var!
Çok Satan Düdüklü Tencereler

Çok Satan Düdüklü Tencereler

Aralık 16, 2017
143 views
Ferforje Bisiklet Çiçeklikler

Ferforje Bisiklet Çiçeklikler

Ağustos 26, 2016
4.111 views
Yolluk Modelleri ve Taban Görseli Etkisi

Yolluk Modelleri ve Taban Görseli Etkisi

Ocak 10, 2016
4.575 views
Seramik Baharat Takımları

Seramik Baharat Takımları

Temmuz 28, 2016
3.051 views
Ahşap Duvar Saati Modelleri

Ahşap Duvar Saati Modelleri

Temmuz 24, 2016
4.581 views
En Çok Satan Ütü Modelleri ve Fiyatları

En Çok Satan Ütü Modelleri ve Fiyatları

Aralık 25, 2017
166 views