5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Küçük Salon Dekorasyonu Şahane Modeller

Ev Dekorasyonları, Genel Mart 5, 2016
3.036 views

Küçük salon dekorasyonu

Küçük salon dekorasyonu ev dizaynında çok büyük önem arz etmektedir. Ev dekorasyonları konusunda karşımıza en çok çıkan sorunsallardan biri aslında budur. Küçük alanlar nasıl olurda maksimum kullanış ve geniş görünüme kavuşur. Bu noktada işin için ev eşyaları, yerleşim seçimi hatta ışıklandırma bile girmektedir.

Ev eşyaları

Dizayn edilmesi gereken salonumuz küçük olunca mecburen bazı zevklerden ödün vermek zorunda kalıyoruz. Ancak ödün verilmemesi gereken çok önemli bir husus, maksimum faydadır. Salonumuzu istediğimiz gibi kullanamıyorsa dizaynının hiçbir önemi kalmaz zira öz yaşam alanlarımız olan evlerimizde rahat edemiyorsak, her bir daralmış ruh hali ile yaşıyorsak gerisinin pek bir anlamı yoktur. Bu bağlamda ev eşyaları büyük bir öneme sahip oluyor. Salonumuz küçük olunca seçeceğimiz oturma grubu çok geniş yer kaplayanlardan olmamalıdır. Ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsun geniş bir oturma grubu küçük salonumuzu adeta öldürür. Kullanılacak sehpalar da pratik iç içe geçen kolay taşınabilir ürünler olmalıdır. Mümkünse TV üniteleri çok çok ince olmalı ya da kullanılmamalı TV’le duvarlara monte edilmelidir. Halılar ya orta alanda yer alacak küçük halılar olmalı ya da nadiren tercih edildiği gibi duvardan duvarı kaplamalıdır. Büyük ama duvara da tam ulaşamamış, ulaşmasına az kalmış halılar pek hoş görünmez. Dekoratif ürünler ve ev aksesuarları da evdeki bireylerin özellikle de çocukların hareket alanını kısıtlamayacak şekilde konumlandırılmalıdır. Örneğin yere konumlandırılacak bir çiçek ya da kafes mumluk tercih etmektense duvar aksesuarlarına ağırlık vermek daha isabetli olacaktır. Zaten küçük olan salonlarımızda çocuklarımız da rahat hareket edemiyorsa evimiz bizi dinlendiren bir alan olmaktan çok uzak olmaz mı?

Küçük ev dekorasyonu için yerleşim

Ürünlerimizin yerleşimi orta ve yan alanları kesinlikle daraltılmamalıdır. Yani uç uca dokunmuş koltuklar zaten dar olan evimizdeki bir metrekarelik bir boşluğun kullanımını da engeller. Bu sebeple yerleşimde maksimum kullanım özelliklerini dikkate almalıyız. Dar alanlar da ev kazalarını çok olacağını düşünürsek kullanılacak dekoratif ev aksesuarlarının da kırılgan olmamasına ya da kırılması muhtemel yerlerde konumlandırılmamasına dikkat etmeliyiz.

Salon dizaynı ve ışıklandırma

Küçük salonlarda dizayn yapılırken ışık kaynağı birinci derecede dikkate alınmalıdır. Zira ev eşyalarımızın gölgelerinin evi dar göstereceği unutulmamalı. Eve giren ışığın en üst düzeyde kullanılabileceği yerleşimler yapılmalıdır. Zira iyi bir ışık salonumun biraz daha geniş görünmesine katkıda bulunabilir.

Konu ile ilgili yüzlerce görsel sunmak mümkün ancak sizler için en güzellerini derlemeye çalıştık. Umarız fikir edinmenize yardımcı olabiliriz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Tencere Modelleri Akmesa

Tencere Modelleri Akmesa

Ağustos 16, 2016
1.340 views
Dekoratif Ev Aksesuarları Ancel

Dekoratif Ev Aksesuarları Ancel

Temmuz 20, 2016
2.676 views
Çok Tercih Edilen Duş Seti Modelleri

Çok Tercih Edilen Duş Seti Modelleri

Ekim 10, 2017
198 views
İkili Kanepe Modelleri ile Şık Dizaynlar

İkili Kanepe Modelleri ile Şık Dizaynlar

Şubat 12, 2016
2.672 views
Yuvarlak Masa Modelleri

Yuvarlak Masa Modelleri

Kasım 16, 2017
188 views
Mutfak Modelleri Kelebek Mobilya

Mutfak Modelleri Kelebek Mobilya

Haziran 29, 2016
2.756 views
Bahçe Saksıları

Bahçe Saksıları

Mayıs 19, 2016
3.909 views
Duvar Saati Modelleri Regal

Duvar Saati Modelleri Regal

Temmuz 30, 2016
2.067 views