Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Kitap Okuma Koltuğu Modelleri Enfes

Genel, Mobilya Nisan 1, 2016
3.116 views

Kitap okuma koltuğu

Ev eşyaları arasından tasarımları en uçuk olan, tasarımcıların sınırları en rahat aştığı ürünlerden biri de kitap okuma koltuğu modelleri sayılabilir. Üzülerek belirtmek gerekir ki ülkemizde çok gerek duyulan bir ürün değildir. Okuma zevki olanların okuma kalitesini daha da artırmak için dizayn edilmiş ürünlerdir. Temel konsept kitapların rahat oturma sağlayan bir koltuk üzerinde ve kenarlarında konumlandırılması üzerine tasarlanmıştır.

Kitap okuma koltuğu modelleri

Çok tercih edilen ve sınıflandırılması genel olarak yapılmamış bir ürün olduğu için tasarımların sınıflandırılması da çok zor. Bazı modellerde sadece birkaç konumlandırmak mümkünken bazılarında onlarca kitabı barındıracak bölmeler mevcuttur. Koltuğun yanında olan tipler biraz daha çok ter edilmektedir ancak koltuğun altına ve gerisine yapılmış bölmesi olanlar da vardır. Bazı tasarımlarda üstten ve yanlardan ışık verecek aparatlar dahi düşünülmüştür. Kitap okuma koltuğu modelleri arasında en zevkli olanları sallanan koltuk modelleridir. Aşırı şekilde olmayan sallanma hareketinin okuma sakinliğine katkıda bulunacağı düşünüldüğü için biraz daha çok tercih edilmektedir. Zira okuma ortamının rahat olmaması okuma süresini sürekli kısaltır ve sonunda okuma alışkanlığını dahi yok edebilir.

Kitap okuma koltuğu fiyatları

Belirli bir fiyat aralığı belirtmenin en zor olduğu ev ürünleri arasındadır okuma koltukları. Bu sebeple bu ürün için bir fiyat aralığı koymamayı uygun gördük.

Şimdi okuma koltuklarıyla ilgili görsel galerimizi inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz.

Uyarı: Tasarım ağırlıklı örnek ürünler de galerimizde yer almaktadır. Yani piyasada bulunmayan ürünleri de galerimizde inceleyeceksiniz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kupa Bardak Modelleri Porland Porselen

Kupa Bardak Modelleri Porland Porselen

Ocak 18, 2018
132 views
3D Zemin Kaplama Modelleri

3D Zemin Kaplama Modelleri

Nisan 26, 2016
5.003 views
Modern Tasarım Çaydanlıklar Şahane

Modern Tasarım Çaydanlıklar Şahane

Kasım 4, 2015
3.114 views
Duvar Rafları Prado

Duvar Rafları Prado

Eylül 17, 2017
260 views
Tül Perde Modelleri; Mutlaka Görün

Tül Perde Modelleri; Mutlaka Görün

Kasım 23, 2015
3.972 views