5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Kanvas Tablo Modelleri Duvarlaramıza Candır

Ev aksesuarları & Aydınlatma, Genel Ocak 7, 2016
3.515 views

Kanvas tablo

Ev dekorasyonunda kanvas tablo diğer bütün öğeler gibi genel kombinin önemli bir parçasıdır. Şart değildir ancak popüler moda akımında ciddi bir yer kapsamaktadır. Daha önceki kanvas incelememizde konuya kabaca değinmiştik. Duvarlar ve eşyalarımızla uyumundan da bahsetmiştik Bu incelememizde tablolarda işlenen figür ve sanatlar üzerine bir yazı oluşturacağız. Bol görselle de size bu konuda detaylı fikir vermeye çalışacağız. Geçen yazımızda takipçilemizden konu ile ilgili bol mail almıştık.

Kanvas tablolarda tema ve sanat seçimleri:

Kanvas tablolar artık duvarlarımızın önemli bir parçası, hele dekorasyona ve ev kombinine önem veriyorsak bizim için çok büyük önem arz ediyor.

Kanvas tabloda çiçek:

Çiçek figürleri gerek orijinal fotoğraf gerekse ressamların eserlerinin kopyası olarak kanvaslarda çokça işlenmiş. Tek başlarına işlendikleri gibi, masada, saksıda, doğal yetişme ortamında çiçekler ya da çiçek bahçeleri hep bu tablolara konu olarak seçilmiş. Baharda yeni açan ağaç çiçekleri de kullanılmış.

Kanvas tablo manzara:

Kanvaslarda her türlü manzara işlenmiş. Deniz manzaraları, deniz ve dalga, gemiler ve kayıklar, dere ve nehir manzaraları, göl manzaraları. Bunun yanında dağ ve ovalar, geniş manzaralar, gökyüzü manzaraları gibi doğa görüntüleri. Köprü ve iskele manzaraları, ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış manzaraları. Çöl manzaralı kanvaslar gibi sayısız manzara.

Kanvaslarda kuş figürleri:

Kuş türleri yaratılışları itibarıyle güzeldirler ve sanatçılara yıllardır ilham kaynağı olmuşlardır. Kanvas tablolarda da sayısız şekilde işlenmişlerdir. Gerek tek gerekse sürüler halinde ve çift olarak sıkça karşımıza çıkarlar.

Kanvas tablo saat:

Bu içerik diğer tüm görseller üzerine işlenecek bir yapıdır aslında. Kanvaslar üzerine saat yapımı ve duvarlarımızda tercihi sıkça karşılaştığımız bir dekoratif öğedir.

Tarihi yapılı kanvas tablolar:

Gerek yerli gerek yabancı bütün ünlü tarihi yapılar kanvaslarda yerini almıştır. Eyfel Kulesi, Topkapı Sarayı, Pisa Kulesi, çeşitli saat kuleleri ve kaleler, çeşmeler. Bunların yanında önemli ve manzarası güzel yalı, köşk ve konaklar da sık sık kanvaslarda resmedilmiştir.

Ayetli besmeleli kanvas tablolar:

Özellikle besmeleli kanvas tablolar çok tercih ediliyor. Bunun yanında hattatlarımızın önemli eserleri. Belli başlı ayet ve hadisler hatta dualar da bolca işlenmiştir.

Tek tek kanvas konuları işlemek yazıda çok uzun yer alacağı için buradan sonrasında tek başlık altında kısaca değineceğiz. Ağaçlar mevsimsel görünümleri ile, orman manzaraları, bahar çiçekli ağaçlar… Bebek fotoğrafçılarının çeşitli bebek fotoğrafları kanvaslarda önemli ve şirin bir konudur. Dans ve insan figürleri, bayan fotoğrafları gibi insan çizimleri de bu tablolarda önemli bir tercihtir. Önemli sanatçıların dünyaca ünlü tabloları da kanvaslarda işlenmekte ve çok tercih edilmektedir. Osmanlı konulu ve Osmanlı arması kanvas tablo modelleri de sık sık duvarlarımızda yer almaktadır. Hele camilerimiz, zaten başlı başına birer sanat eseri oldukları için kanvaslarda rağbet görmekte.

Şimdi bol içerikli galerimizi inceleyerek fikir elde edebilirsiniz. Yeni incelemelerle her gün buradayız. Her gün mutlaka gelin.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Mayıs 1, 2018
480 views
Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Nisan 2, 2018
548 views
Abajur Modelleri Cemile

Abajur Modelleri Cemile

Mart 11, 2018
523 views
Dekoratif Kadeh Modelleri

Dekoratif Kadeh Modelleri

Mart 3, 2018
265 views
Halatlı Avize Modelleri

Halatlı Avize Modelleri

Şubat 27, 2018
264 views
Bunlar da var!
Ahşap Dekorasyon Esintileri

Ahşap Dekorasyon Esintileri

Kasım 10, 2015
2.611 views
Güral’dan “New Bone Yemek Takımı”

Güral’dan “New Bone Yemek Takımı”

Kasım 1, 2015
1.546 views
Zigzag Halı Modelleri

Zigzag Halı Modelleri

Mart 24, 2018
211 views
Abajur Modelleri Cemile

Abajur Modelleri Cemile

Mart 11, 2018
523 views
Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Mayıs 25, 2016
2.418 views
Dekoreko Modern Kilim Modelleri

Dekoreko Modern Kilim Modelleri

Mayıs 31, 2016
3.315 views