5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

İnternetten Ev Eşyaları Alırken Dikkat Edilecek 10 Husus

Genel Aralık 28, 2017
146 views

İnternetten ev eşyaları almak

Değerli takipçimiz, bugün sizler için bir ürün inceleme yayınından ziyade ev eşyaları alımı aşamalarından dikkat edilmesi gereken hususlardan bazılarını ele aldık. Konumuz internetten ev eyşaları alırken dikkat edilecek 10 husus.

İnternetten ev eşyaları alırken nelere dikkat etmeliyiz.

Değerli takipçimiz malumunuz üzere her ne kadar toptan da yaygınlaşmaya başlasa da perakende alışverişte internet çok çok ciddi oranda artış göstermekte. Okuduğumuz istatistiklere göre perakendenin %10’u yanı alışverişin onda biri internet üzerinden yapılıyor. Ev eşyası sektörünün piyasadaki ağırlığı ve devasa boyutu da düşünülürse e-ticaretten aldığı pay da ortaya çıkar. İnternetten evine bir ev gereci almamış bir aile neredeyse kalmamıştır desek yalan olmaz.

İnternette satılan ev eşyalarımız nelerdir?

“Ev eşyaları” çok çok geniş bir ekonomik alan. Mobilyadan tutun mutfak gereçlerine, nevresim takımlarından tutun gömme dolap modellerine, temizlik ürünlerinden, banyo takımlarına kadar her ürün ev eşyası listesine girer. Ve internette satılmayan hiçbir türü kamamıştır. Peki internetten bu ev eşyalarımızı alırken nelere dikkat etmeliyiz.

 1. Gereklilik: En başa yazmamıza rağmen tartışılabilecek bir madde. alacağımız ürün gerçekten gerekli bir ev ürünü mü yoksa görünce mi aşık olduk buna çok iyi karar vermeliyiz. Peki ihtiyacımız olmayan bir ürünü almamalı mıyız? Ekonomimiz rahatsa tabi alabiliriz ancak işin tavsiye boyutuna gelirsek “Gereksiz ürünü almamalıyız” kuralı öne çıkar
 2. Ekonomiklik: Gelişen eticaret çağında alacağımız ürünün sayısız sitede satıldığını hepimiz biliyoruz. Bazen öyle kampanyalar oluyor ki kaçırdığımıza gerçekten pişman oluyoruz. Bunun için size tavsiyemiz alacağınız ürün gerçekten çok iyi araştırmanız. Bu tip ihtiyaçlar için kurulan fiyat karşılaştırma sitelerinden mutlaka yararlanılmalıdır. Hem özel eticaret sitelerinde hem de çoklu pazaryeri satıcıları arasından en uygun ücretliyi bulmak mümkün. 200 TL bedelle alınabilecek bir ev gerecini kim 275 TL’ye almak ister ki?
 3. Güvenilirlik: Ürün alımı yapacağımız eticaret sitesinin güvenlik sertifikalarının olduğuna, müşteri hizmetleri ve iade süreçlerinin sorunsuz işlediğine çok ciddi anlamda emin olmalıyız. Bunun için ürün alacağımız sitelerin “şikayet siteleri”nde yer alıp almadığına çok dikkat etmeliyiz. Sizden önce eğer 100 kişi bir siteden şikayetçi olmuşsa o siteden fiyat ne olursa olsun uzak durmak gerek. Aynı incelemeyi pazaryeri sitelerinde de satıcı puanından kontrol edebiliriz.
 4. Kargo ücretleri: Alacağımız ürün kapıda kredi kartı ile ödemesi var mı , teslim süresi ve kargo süresi ne kadardır gibi incelemelerini önceden yapmalıyız ki sonradan sürprizlerle karşılaşmayalım.
 5. Kusurlu ürün sorunu: İnternetten ev eşyaları alımında dikkat edilmesi gereken belki de en önemli hususlardan biri bu madde olabilir. Özellik seramik porselen gibi ürünlerde ya da ahşaplarda çok küçük de olsa kusur ve defo bulunabilmektedir. Çok çok dikkatli olmayan kullanıcılar bazen bu ürünleri ucuz diye alabilmektedir. Bu konuda dikkatli olmak gerek. Alacağımız ürün hem sıfır hem de kusursuz ürün olmalı.

 1. Güvenilir ev eşyası: Fiziksel oalrak karşımıza çıkmasa da bazen internette çok ucuza görseli etkileyici ürünler bulabiliyoruz. Bunlarla ilgili ürün ve kullanıcı yorumları okunmadan alınmamalı. Özellikle elektrikli ev eşyalarından bazılarının kullanılmaması gereken ucuz ve sağlıksız meytal alaşımı ve elektrik düzeni kullandıklarını duyuyoruz. Telafisi imkansız durumlara düşmemek için bilindik ve kullanıcıların memnun olduğu ev eşyası tercihi yapmalıyız.
 2. Müşteri hizmetleri ve iade: Ürün alacağımız sitenin müşteri hizmetleri iletişim kanalarının ve iade birimlerinin sorunsuz çalıştığından emin olmamız gerek yoksa çok üzülürüz.
 3. Bol çeşitli siteler: Alışveriş yapacağımız sitelerin ev eşyaları listesinin mümkün olan en çok çeşidi ve türevi sunduklarından emin olmalıyız. Örneğin bir patates soğan sarımsak saklama kabı alacaksınız. Sitede mevcut renklerden en güzelini seçtiniz ve aldınız. Sonra bir de gördünüz ki size sunulmayan ama çok daha güzel renkli bir ürün var. Bu durumda da üzülürüz zira ürünümüz uzun süre gözümüzün önünde olacaktır.
 4. Hediye, puan ve promosyonlar: Eğer ev eşyası alacağımız sitelerin her şeyi eşit ve bir tanesi her alışverişe puan ya da hediye veriyorsa elbette onu tercih etmek daha mantıklı.
 5. Çok fazla tavsiye yerine saymasak da şöyle bir öneride de bulunabiliriz. Bazen de el emeği satanların üretimi olan ev eşyalarını ara ara tercih etmekte fayda var. Bunu bir sosyal sorumluluk olarak da düşünebiliriz. Bu yolla geçimini sürdüren ailelere biraz faydamız olmasını istemez miyiz?

Değerli takipçilerimiz sizler için sürekli ev modası incelemeleri yapıyoruz. Sizden isteklerimiz ise çok kolay

 1. Facebook sayfamızı buradan beğenmeniz
 2. Ara ara hoşunuza giden konu ve görsellerimizi sosyal medyada paylaşmanız.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
En Çok Satan Ütü Modelleri ve Fiyatları

En Çok Satan Ütü Modelleri ve Fiyatları

Aralık 25, 2017
269 views
Berjer Modelleri Gala Mobilya

Berjer Modelleri Gala Mobilya

Ekim 11, 2017
190 views
Alpino’dan TV Üniteleri

Alpino’dan TV Üniteleri

Ağustos 23, 2017
326 views
Ev Aksesuarları Yargıcı Homeworks

Ev Aksesuarları Yargıcı Homeworks

Kasım 29, 2016
3.143 views
Genç Odası Modelleri Doğtaş

Genç Odası Modelleri Doğtaş

Haziran 14, 2016
2.618 views
Bunlar da var!
Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Ağustos 27, 2017
103 views
Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Mayıs 25, 2016
2.418 views
Arnetti Banyo Dolabı Modelleri

Arnetti Banyo Dolabı Modelleri

Ağustos 17, 2016
2.006 views
Fincan Takımları İkramlara Tat Katıyor

Fincan Takımları İkramlara Tat Katıyor

Kasım 29, 2015
4.282 views
Bebek Nevresim Takımları Taç

Bebek Nevresim Takımları Taç

Ağustos 24, 2016
1.668 views
Kapı Süsleri

Kapı Süsleri

Mayıs 9, 2016
4.463 views
Mutfak Avizeleri ve Şık Tasarımlar

Mutfak Avizeleri ve Şık Tasarımlar

Nisan 2, 2016
4.999 views
Tencere Modelleri Cem

Tencere Modelleri Cem

Haziran 24, 2016
956 views