5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

İnternet Ev Eşyaları Sektörünün Düşmanı mı?

Genel Kasım 5, 2015
806 views

Ev eşyaları sektörü alt kategorileri ve ekonomide kapladığı yüzdelik pay ile akıl almaz bir sektördür. Tüm alt dalları düşünüldüğünce yüz binlerce marka ve milyonlarca ev eşyası modelleri ortaya çıkmaktadır. Bu durum elbette züccaciye, ev tekstili, mutfak ürünleri, mobilya, aydınlatma ve dekorasyon gibi yüzlerce alt gruba inmektedir. Herbir dalın da piyasada özel bir iş dalı olduğunu unutmamak gerek.

Dünya bir yana sadece ülkemizde bile bu alanda günlük milyonlarca TL değerinde işlem oluşmaktadır. Ancak işi KOBİ düzeyine indirdiğimizde iş biraz daha küçülmektedir. Bireysel küçüklükten bahsediyoruz elbette.

Durumu daha fazla eksenden çıkarmadan ev eşyaları sektörünün e-ticaretteki yerinden bahsetmek istiyorum. Bildiğimiz tüm genel eticaret sitelerinin içeriğinde tüm ev eşyaları ürünleri bulunmaktadır; haliyle bu ürünler de internetten satın alınmaktadır. Sektörün moda ve model değişimi ile de direkt ilintili olduğu düşünülürse internet sunumunun önemi ortaya çıkmakta. Bir dükkanda sergiyebileceğimiz ürün ve model sayısı ile bir web sitesinde sunacağımız ürün sayısını karşılaştımak tüm durumu izah edecektir.

Peki internet ev eşyaları sektörünün kesin bir düşmanı mı?
Görünen yanıt; evet…

Ancak bu geniş mecranın dev fırsatlar içerdiğini de unutmamak gerek. İnterneti düşman olarak görmek yerine bu devasa sahanın içerisinde bir oyuncu olmak da mümkün. Ulaşılabilen her C2C sitesine ulaşmalı ve buralarda bol bol ürün sergilemeli.  Güç yetiyorsa da firmaya özel eticaret siteleri açılmalı,

Bu konunun da derinlemesine inmeden kısaca şunu belirtmek gerekir ki internetten satışı , dükkanından satışının 10 katını geçen yüzlerce sektör üyemiz var. Ev eşyaları sektöründeki arkadaşların önümüzdeki 5 ve 10 yıllık planlamasını iyi yapması gerekemektedir.

Sektörü ve en moda ürün gelişimlerini takip etmek için sitemize her gün bekliyoruz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dekorasyon Fikirleri Belirleyici Etkenleri

Dekorasyon Fikirleri Belirleyici Etkenleri

Mayıs 10, 2016
1.814 views
Amerikan Kapı Modelleri

Amerikan Kapı Modelleri

Nisan 22, 2016
5.304 views
Hasır Sepet Modelleri

Hasır Sepet Modelleri

Temmuz 29, 2016
4.956 views
Mor Baharat Takımları ve Fiyatları

Mor Baharat Takımları ve Fiyatları

Aralık 15, 2017
357 views
Elektrikli Semaver Modelleri ve Fiyatları

Elektrikli Semaver Modelleri ve Fiyatları

Haziran 7, 2016
1.808 views
Abka Kristal Su Bardağı Modelleri

Abka Kristal Su Bardağı Modelleri

Mart 11, 2016
2.802 views