Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Palet Halı Modelleri ve Renkli Salonlar

İnternet Ev Eşyaları Sektörünün Düşmanı mı?

Genel Kasım 5, 2015
804 views

Ev eşyaları sektörü alt kategorileri ve ekonomide kapladığı yüzdelik pay ile akıl almaz bir sektördür. Tüm alt dalları düşünüldüğünce yüz binlerce marka ve milyonlarca ev eşyası modelleri ortaya çıkmaktadır. Bu durum elbette züccaciye, ev tekstili, mutfak ürünleri, mobilya, aydınlatma ve dekorasyon gibi yüzlerce alt gruba inmektedir. Herbir dalın da piyasada özel bir iş dalı olduğunu unutmamak gerek.

Dünya bir yana sadece ülkemizde bile bu alanda günlük milyonlarca TL değerinde işlem oluşmaktadır. Ancak işi KOBİ düzeyine indirdiğimizde iş biraz daha küçülmektedir. Bireysel küçüklükten bahsediyoruz elbette.

Durumu daha fazla eksenden çıkarmadan ev eşyaları sektörünün e-ticaretteki yerinden bahsetmek istiyorum. Bildiğimiz tüm genel eticaret sitelerinin içeriğinde tüm ev eşyaları ürünleri bulunmaktadır; haliyle bu ürünler de internetten satın alınmaktadır. Sektörün moda ve model değişimi ile de direkt ilintili olduğu düşünülürse internet sunumunun önemi ortaya çıkmakta. Bir dükkanda sergiyebileceğimiz ürün ve model sayısı ile bir web sitesinde sunacağımız ürün sayısını karşılaştımak tüm durumu izah edecektir.

Peki internet ev eşyaları sektörünün kesin bir düşmanı mı?
Görünen yanıt; evet…

Ancak bu geniş mecranın dev fırsatlar içerdiğini de unutmamak gerek. İnterneti düşman olarak görmek yerine bu devasa sahanın içerisinde bir oyuncu olmak da mümkün. Ulaşılabilen her C2C sitesine ulaşmalı ve buralarda bol bol ürün sergilemeli.  Güç yetiyorsa da firmaya özel eticaret siteleri açılmalı,

Bu konunun da derinlemesine inmeden kısaca şunu belirtmek gerekir ki internetten satışı , dükkanından satışının 10 katını geçen yüzlerce sektör üyemiz var. Ev eşyaları sektöründeki arkadaşların önümüzdeki 5 ve 10 yıllık planlamasını iyi yapması gerekemektedir.

Sektörü ve en moda ürün gelişimlerini takip etmek için sitemize her gün bekliyoruz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Schafer Kahvaltı Takımı Modelleri

Schafer Kahvaltı Takımı Modelleri

Haziran 3, 2016
2.426 views
Amerikan Kapı Modelleri

Amerikan Kapı Modelleri

Nisan 22, 2016
5.291 views
Bambu Kahvaltı Takımları

Bambu Kahvaltı Takımları

Kasım 12, 2017
185 views
Ferforje Tabaklık Modelleri

Ferforje Tabaklık Modelleri

Eylül 14, 2017
219 views
Pierre Cardin Halı Modelleri

Pierre Cardin Halı Modelleri

Mayıs 24, 2016
4.171 views
Dresuar Modelleri Şık ve Kullanışlı

Dresuar Modelleri Şık ve Kullanışlı

Aralık 17, 2015
3.371 views
Duvar Rafları Prado

Duvar Rafları Prado

Eylül 17, 2017
254 views