5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Evde Izgaranın Sırrı, Döküm Tava Modelleri

Genel, Mutfak Ocak 6, 2016
1.548 views

Döküm tava modelleri pişirme grubunun çok fazla tercih edilmeyen ancak önemini bilenlerce de vaz geçilemeyen bir parçasıdır. Evlerimizde tercih ettiğimiz mutfak eşyaları hemen hemen bellidir. Çoğumuz bu ürünleri, marka, fiyat, tasarım gibi özelliklerle değişik tercihler ekseninde kullanırız. Bazı ürünler de vardır ki herkes ihtiyaç olarak görmez ve bazı gereklilikler üzerine tercih edilir. Döküm tavalar bunlardan biridir.

Dökme demirden yapılan tavalar aslında belirli bir tarihte hemen her evde bir zorunluluktu. Tasarımın ve üretimin gelişmesi ve mutfak inovasyonları ile çelik, teflon, seramik, granit ve cam gibi değişik yapı malzemeleri pişirme grubunun tercihlerini baskın şekilde değiştirdi. Özellikle kullanıldıkça kararması sebebiyle döküm tencere ve döküm tava modelleri raflardan kalkmaya başlamıştı. Ancak ızgaranın eski tadını kaybetmesi, damakların eski ızgara ve kızartmaları araması sebebiyle döküm tencereler tekrar gündeme gelmeye başladı ve mutfaklarımızda yerini aldı. Eşsiz ızgaralar ve kızartmalar bu tavalarla daha kolay. Kullanımı ve temizliğinin diğer ürünler kadar kolay olmaması, bazen karşılaştığımız kalıcı kararmalar sebebiyle canımızı sıksalar da tat konusunda bir adım öndedirler. Temizliklerinde kullanılacak deterjan ve sabunun da bazen sorun oluşturması olumsuz bir özelliktir. Fakat yine de vaz geçemediğimiz birer tat sağlayıcısıdırlar. Bulaşık makinesinde yıkanması da tavsiye edilmemektedir.

Bulaşık deterjanı kullanmanın kesinlikle önerilmediği döküm tava modelleri kısık ya da yüksek ateş gibi şartlarda kullanılabilir. Isıyı daha eşit dağıttığı için de lezzetli yemekler hazırlamamıza yardımcı olur. Gerçekten de birçok kullanıcı döküm pişirme araçlarının daha lezzetli yemekler sağladığında hemfikirdir. Özellikle et türevlerinin ızgarasında ve köfte kızartmalarda, köfte ızgaralarda çok etkilidir.

Şimdi sizler için hazırladığımız döküm tava modelleri galerimize bir göz atın. Genelde çok tercih edilen ürünleri derledik. Sitemize her gün bekleriz.

 

 

 

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yeni Kahve Yanı Bardağı Modelleri

Yeni Kahve Yanı Bardağı Modelleri

Mayıs 21, 2018
462 views
Bu Fincanlar Gerçekten Çok Sattı

Bu Fincanlar Gerçekten Çok Sattı

Nisan 22, 2018
424 views
Bambu Çay Seti Modelleri

Bambu Çay Seti Modelleri

Nisan 17, 2018
185 views
Bunlar da var!
Banyo Aksesuarları Vitale

Banyo Aksesuarları Vitale

Eylül 8, 2017
363 views
Çok Satan Düdüklü Tencereler

Çok Satan Düdüklü Tencereler

Aralık 16, 2017
183 views
Çocuk Odası Modelleri 2016

Çocuk Odası Modelleri 2016

Şubat 10, 2016
4.464 views
Evon Ahşap Sarkıt Modelleri

Evon Ahşap Sarkıt Modelleri

Ekim 21, 2017
197 views
Çay Seti Modelleri Lav

Çay Seti Modelleri Lav

Mart 14, 2018
244 views
Berjer Modelleri Gala Mobilya

Berjer Modelleri Gala Mobilya

Ekim 11, 2017
190 views