Bu Fincanlar Gerçekten Çok Sattı

Bambu Çay Seti Modelleri

Kahve Fincanı Modelleri İpek Züccaciye

Dubleks Ev İçi Merdiven Modelleri

Evde Ekmek Yapma Makinesi ile Sağlık ve Tasarruf

Elektrikli Ev Aletleri, Genel, Mutfak Ocak 21, 2016
1.668 views

Ekmek yapma makinesi

Evde ekmek yapma makinesi ev eşyaları arasında çok da fazla tercih etmediğimiz bir üründür. Ailelerin büyük bir çoğunluğu kullanmayı tercih etmez. Bunun sebeplerini irdelemek gibi bir amacımız yok ancak durum bundan ibaret. Çevremizde yaptığımız gözlemlere göre de alan aileler aldıkları hevesle kullanımına devam etmemektedirler. Tabi devamlı kullanmayı alışkanlık edinenler ve yararlananlar da yok değildir.

Evde niçin ekmek yapma makinesi kullanırız?

Ekmek bayanlar için diyet açısından afiyetle tüketilen bir ürün değildir 🙂 Ancak hayati bir gıdadır ve sürekli tüketiriz. Evlerimizde ekmek pişirme makinelerini iki sebepten tercih ederiz.

Maliyet:

Bu makinelerin elektrikle çalışıyor olmasına rağmen ekmek yapımı için gerekli malzemeler de dahil edildiğinde hazır alım ekmeklerden daha ucuza mal oluyor olması. Unu, mayası, tuzu ve sütü gibi malzemelerin yanına elektrik bedeli de eklendiğinde bile ucuz ekmek üretebilmemiz büyük bir avantaj.

Ekmekte doğallık ve sağlık:

Bu makineleri tercih edilmesinin en önemli nedeni kanaatimizce aklımızdaki sağlık ve doğallık şüphelerinden kurtuluyor olmamızdır. Ekmeğimizi evde yaparak spekülasyonların çoğundan kurtuluruz. Sağlıksız yerlerde yapılıyor, kötü un kullanılıyor, eksik tartılıyor, gibi bir çok şüpheden kurtuluruz ve bildiğimiz malzemelerle güzel bir ekmek yapabiliriz. Ancak unutulmamalı ki unu ve mayayı hala hazır satın alıyoruz. Undaki ruşeym hadiselerini ve mayadaki şüphelerden hala kurtulmuş sayılmayız. Yine de daha sağlıklı bir ekmek yediğimizi söyleyebiliriz.

Zorlukları ve dezavantajları:

Sonuçta yine de bir yemek yapıyormuş gibi 2-3 günde bir bu zahmete katlanıyoruz ve yıkanması ve temizlenmesi gereken malzemeler ortaya çıkıyor 🙁 Yine de katlanabilecekseniz tavsiye ederiz.

Şimdi sorduğunuzu duyar gibiyiz: “Ekmek yapma makinesi markaları tercihi ne olmalı?”

En iyi ekmek yapma makinesi hangisi? Ekmek yapma makinesi ve fiyatları nasıl? Size bu konuda açıkça bir marka tavsiye edecek değiliz ancak biraz emek harcayıp sizler için internetten ve fiziki mağazalardan çok satılan ve iyi yorumları daha çok olan ürünleri derledik. Görsel galerimize de ekledik. Beğendiğiniz ürünü tıklayarak marka ve modelini görebilirsiniz.

Sitemize her gün bekleriz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Mayıs 25, 2016
2.324 views
Çiçek Koymak İçin Sehpa Modelleri

Çiçek Koymak İçin Sehpa Modelleri

Eylül 13, 2017
1.144 views
Paçi Sürahi Modelleri

Paçi Sürahi Modelleri

Kasım 3, 2017
136 views
Tekzen Avize Modelleri

Tekzen Avize Modelleri

Mayıs 20, 2016
6.033 views
Ev Dekorasyon Fikirleri ve Ev Eşyaları

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Ev Eşyaları

Ocak 9, 2016
5.783 views