5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Ev Eşyaları Demontaj ve Nakliyeye Dayanıklı Olmalı

Genel, Mobilya Nisan 23, 2016
692 views

Ev eşyalarımız evlerimizin yaşanabilirliğini belirleyen en önemli etkenler arasında. Bir evde aile fertleri ne kadar rahat yaşıyor ve iç dizayn ne kadar içselleştirilmişse o kadar hoş bir yaşam sürülür. Ev eşyalarımız ve ev dekorasyonlarımız da tamamen bizim seçimimize göre belirlenir.

Ev eşyalarımız ve iç dekorasyon belirlenirken birçok etken devreye girer. Bunlar arasında maksimum fayda, ekonomiklik, konfor, sağlamlık, görsellik ve dekoratiflik , renk seçimi gibi etkenler öncelikli belirlenir. Bu maddelerin hepsinin ayrı ayrı önemi vardır ancak yaşanan özel durumlara göre bazıları daha çok önem arz edebilir.

Sağlamlık maddesinde öyle bir durum söz konusudur ki çoğumuz buna dikkat etmeyiz  buna rağmen çoğumuz da dikkat etmediğimiz bu husustan zarar görürüz. Bu  husus demontaj ve nakliye hususudur. Özellikle ev sahibi değilsek, kirada yaşıyorsak ve ara ara ev değiştirmek zorunda kalıyorsak demontaj ve nakliye dayanıklılığı çok ciddi anlamda ön plana çıkmaktadır. Mobilyalar başta olmak üzere oturma grubu gibi ev eşyaları ilk montajdan sonra bir defa bile sökülüp tekrar monte edilse sağlamlık ciddi anlamda azalmaktadır. Hele bunun üzerine bir taşınma ve bir demontaj daha eklenirse bir çok ürün kullanılamaz hale gelmektedir.

Peki ne yapmalı?

Monte edilmesi gereken eşyalar kesinlikle sağlam ve bilindik markalar olmalıdır. Çok ucuz ve kendini ispatlamamış markalarda bu montaj sorunları sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Yani ucuz ve kalitesiz ev ürünleri alanlar bir-iki demontajdan sonra ürünü tamamen atmak ya da ikinci ele yok fiyatına satmak zorunda kalabileceklerini düşünmelidirler. Özellikle vida geçme yerleri ve geçmeli kısımlar çok hızlı bir şekilde bozulabilmektedir.

Ne kadar zor olsa da ev eşyaları alımlarında kaliteye önem vermeliyiz. Elbette bu her zaman ucuz olmuyor. 🙂


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ahşap Dekorasyon Esintileri

Ahşap Dekorasyon Esintileri

Kasım 10, 2015
2.611 views
Komidin Modelleri Yatak Odlarına Şart

Komidin Modelleri Yatak Odlarına Şart

Mart 9, 2016
3.716 views
Duvar Kağıdı Fiyatları

Duvar Kağıdı Fiyatları

Mayıs 5, 2016
2.052 views
Çocuk Odası Modelleri 2016

Çocuk Odası Modelleri 2016

Şubat 10, 2016
4.464 views
Ev Eşyaları Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Ev Eşyaları Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Kasım 14, 2015
1.170 views