Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Palet Halı Modelleri ve Renkli Salonlar

Ev Eşyaları ve Çocuklarımız

Genel Nisan 18, 2016
1.068 views

Ev eşyaları ve çocuklarımız

Çocuklarımız çoğumuz belki tamamımız için yaşam gayemiz. Onların doğumuyla hayatımızın anlamı bir anda değişiveriyor ve o tarihten sonra artık çocuk ekseni ile yaşamaya başlıyoruz. Plastik damacanalardan suyu kana kana içerken birden plastiğin sağlıksız olduğunu cam şişelerden içmemiz , ekmeğim tam buğdaylısını yememiz gerektiğini düşünürüz. Kendimizden önce çocuklarımız gelir her alanda .

Çocuklarımızı her alanda her işte kendimizden önce düşünürüz ancak bazı konularda bir anda çok düşünmemiz gerektiği halde çocuklarımız aklımızdan çıkıveriyor. Hepimiz için geçerli olmamakla birlikte çoğumuz bu hataya düşüyoruz. Örneğin bir sehpa seçerken, TV ünitesi alırken ya da oturma gruplarımızı değiştirirken çocuklarımızı özellikle de çocuk sağlığını göz ardı ediyoruz. Özellikle küçük çocuklu ailelerde ev eşyaları seçiminde nelere dikkat edilmelidir.

 

  • Sağlamlık:

Çocuklu evlerde eşyalar kesinlikle sağlam olmalıdır. Bu hem çocuk hem eşya güvenliği için geçerlidir. Bir çocuğun sehpanın üzerine çıkabileceği, perdeyi tutup aşağı doğru çekeceği hesap edilmelidir. Çok hareketli çocukların olduğu evlerde dekoratif ev aksesuarları da çok fazla hassas ve kırılgan olmamalıdır. Özellikle kırılgan cam aksesuarlardan birkaç yıl uzak durulmalıdır. Zira cam kesikleri çocuk yaralanmalarının en önemli sebepleri arasında yer alabilmektedir.

  • Temizlenebilirlik:

Çocukların ev eşyalarını özellikle de ev tekstili ürünleri çok fazla kirletebilmektedirler. Hatta kaza bir yana kasıtlı olarak birçok yeri pastelle boyadıklarına da defalarca şahit olmuşuzdur. Bu sebeple çocuklu dönemlerde kullanılan ev eşyalarının kolaylıkla ve defalarca temizlenebilir olması gerekmektedir.

Duvarı boyayan  çocuk

  • Güvenlik:

Kullanılan ev mobilyalarının köşelerinin aşırı sivri ya da keskin olması gibi durumlar evlerde büyük tehlike oluşturabilir. Bunun yanında bir de kimyasal ürün sağlığı vardır. Ev ürünlerimizin yıllardır kendini ispatlamış kaliteli markalar olmasına dikkat etmeliyiz. Zira menşei bilinmeyen kumaş, boya ve mobilya cilalarının kanserojen oldukları ve çeşitli alerjik hastalıkları tetiklediği bilinmektedir.

  • Sabitlik:

Mobilyalar başta olmak üzere ev eşyalarımız kesinlikle duvarlara ve bulunduğu yere sabitlenmelidir. Mümkünse kapılar çok keskin kenarlı olmamalı duvarla arasına güvenlik aparatları konmalıdır. En küçük bir sarsıntı ya da çarpmada devrilecek ürünler çocuklarımız için çok ciddi tehlike oluşturmaktadır.

  • Elektrik güvenliği:

Çocuk güvenliği denince akla gelebilecek en önemli noktalardan biri elektrik güvenliği olmalıdır. Elektrikli ev aletleri kesinlikle kabloları ortada ve dağınık, fiş giriş çıkış yerleri ulaşılabilir yerlerde olmamalıdır. Çocukların çokça oynadığı özellikle de merak edip kurcaladığı noktalardan biri de elektrik aksamlarıdır. Çoğu zaman da kaza ile değil ölümle sonuçlanır. Allah korusun.

Çocuk kazaları

Bu maddeler ilk akla gelenlerdir. Bunlar haricinde evlere özel durumlar da oluşabilir. Çocuklarımız için ev eşyalarının da büyük önem arz ettiğini unutmamalıyız.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Evon Ahşap Sarkıt Modelleri

Evon Ahşap Sarkıt Modelleri

Ekim 21, 2017
184 views
Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Aralık 31, 2015
6.589 views
Gardrop Modelleri Adore

Gardrop Modelleri Adore

Ağustos 8, 2016
2.117 views
Dekoratif Ev Aksesuarları Ancel

Dekoratif Ev Aksesuarları Ancel

Temmuz 20, 2016
2.657 views
Dekoratif Vazolar Karaca

Dekoratif Vazolar Karaca

Kasım 28, 2017
216 views
Ev Dekorasyonları ve Belirleyici Unsurlar

Ev Dekorasyonları ve Belirleyici Unsurlar

Ocak 23, 2016
2.769 views
Ahşap Dekoratif Raf Modelleri

Ahşap Dekoratif Raf Modelleri

Kasım 15, 2017
288 views
Baharat Takımları ile Tezgahlar Capcanlı

Baharat Takımları ile Tezgahlar Capcanlı

Kasım 13, 2015
8.653 views
Pembe Renkli Ev Eşyaları

Pembe Renkli Ev Eşyaları

Ocak 29, 2018
134 views