5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Ev Eşyaları ve Çocuklarımız

Genel Nisan 18, 2016
1.079 views

Ev eşyaları ve çocuklarımız

Çocuklarımız çoğumuz belki tamamımız için yaşam gayemiz. Onların doğumuyla hayatımızın anlamı bir anda değişiveriyor ve o tarihten sonra artık çocuk ekseni ile yaşamaya başlıyoruz. Plastik damacanalardan suyu kana kana içerken birden plastiğin sağlıksız olduğunu cam şişelerden içmemiz , ekmeğim tam buğdaylısını yememiz gerektiğini düşünürüz. Kendimizden önce çocuklarımız gelir her alanda .

Çocuklarımızı her alanda her işte kendimizden önce düşünürüz ancak bazı konularda bir anda çok düşünmemiz gerektiği halde çocuklarımız aklımızdan çıkıveriyor. Hepimiz için geçerli olmamakla birlikte çoğumuz bu hataya düşüyoruz. Örneğin bir sehpa seçerken, TV ünitesi alırken ya da oturma gruplarımızı değiştirirken çocuklarımızı özellikle de çocuk sağlığını göz ardı ediyoruz. Özellikle küçük çocuklu ailelerde ev eşyaları seçiminde nelere dikkat edilmelidir.

 

  • Sağlamlık:

Çocuklu evlerde eşyalar kesinlikle sağlam olmalıdır. Bu hem çocuk hem eşya güvenliği için geçerlidir. Bir çocuğun sehpanın üzerine çıkabileceği, perdeyi tutup aşağı doğru çekeceği hesap edilmelidir. Çok hareketli çocukların olduğu evlerde dekoratif ev aksesuarları da çok fazla hassas ve kırılgan olmamalıdır. Özellikle kırılgan cam aksesuarlardan birkaç yıl uzak durulmalıdır. Zira cam kesikleri çocuk yaralanmalarının en önemli sebepleri arasında yer alabilmektedir.

  • Temizlenebilirlik:

Çocukların ev eşyalarını özellikle de ev tekstili ürünleri çok fazla kirletebilmektedirler. Hatta kaza bir yana kasıtlı olarak birçok yeri pastelle boyadıklarına da defalarca şahit olmuşuzdur. Bu sebeple çocuklu dönemlerde kullanılan ev eşyalarının kolaylıkla ve defalarca temizlenebilir olması gerekmektedir.

Duvarı boyayan  çocuk

  • Güvenlik:

Kullanılan ev mobilyalarının köşelerinin aşırı sivri ya da keskin olması gibi durumlar evlerde büyük tehlike oluşturabilir. Bunun yanında bir de kimyasal ürün sağlığı vardır. Ev ürünlerimizin yıllardır kendini ispatlamış kaliteli markalar olmasına dikkat etmeliyiz. Zira menşei bilinmeyen kumaş, boya ve mobilya cilalarının kanserojen oldukları ve çeşitli alerjik hastalıkları tetiklediği bilinmektedir.

  • Sabitlik:

Mobilyalar başta olmak üzere ev eşyalarımız kesinlikle duvarlara ve bulunduğu yere sabitlenmelidir. Mümkünse kapılar çok keskin kenarlı olmamalı duvarla arasına güvenlik aparatları konmalıdır. En küçük bir sarsıntı ya da çarpmada devrilecek ürünler çocuklarımız için çok ciddi tehlike oluşturmaktadır.

  • Elektrik güvenliği:

Çocuk güvenliği denince akla gelebilecek en önemli noktalardan biri elektrik güvenliği olmalıdır. Elektrikli ev aletleri kesinlikle kabloları ortada ve dağınık, fiş giriş çıkış yerleri ulaşılabilir yerlerde olmamalıdır. Çocukların çokça oynadığı özellikle de merak edip kurcaladığı noktalardan biri de elektrik aksamlarıdır. Çoğu zaman da kaza ile değil ölümle sonuçlanır. Allah korusun.

Çocuk kazaları

Bu maddeler ilk akla gelenlerdir. Bunlar haricinde evlere özel durumlar da oluşabilir. Çocuklarımız için ev eşyalarının da büyük önem arz ettiğini unutmamalıyız.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Sticker Saat Modelleri ile Şen Duvarlar

Sticker Saat Modelleri ile Şen Duvarlar

Nisan 4, 2016
2.648 views
Cam Mozaik Modelleri Mutfaklarımızda

Cam Mozaik Modelleri Mutfaklarımızda

Nisan 7, 2016
3.202 views
3d Tezgah Arası Cam Panel Modelleri

3d Tezgah Arası Cam Panel Modelleri

Kasım 25, 2017
246 views
Nar Seti Bereketi Sehpalarımızda

Nar Seti Bereketi Sehpalarımızda

Şubat 26, 2016
4.566 views
Porland Çiçeklik Saksı Modelleri

Porland Çiçeklik Saksı Modelleri

Kasım 1, 2017
183 views
Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Nisan 2, 2018
548 views
Abka Kristal Su Bardağı Modelleri

Abka Kristal Su Bardağı Modelleri

Mart 11, 2016
2.802 views