5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Ev Eşyaları Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Ev aksesuarları & Aydınlatma, Genel Kasım 14, 2015
1.170 views

Ev eşyaları, içeriği itibarı ile sayısız ürün çeşitliliğine ve modeli içermektedir. Bir evin kurulum aşamasından başlayıp hiç durmadan değişen, gelişen ve eksilen bir ihtiyaçtır . Ev eşyaları, şeçimi açısından da çok kolay olmayan bir ürün grubudur. Mutfak malzemelerinden ev tekstiline, dekoratif ürünlerden aydınlatma gereçlerine kadar çok geniş bir alanda yüz binlerce ürün var ancak bizler evimize bu çeşitlilik içerisinden teker teker seçerek almak zorunda kalıyoruz. Hal böyle olunca ev eşyaları alımında bazı esaslara dikkat etmeliyiz.

1- Ekonomikliği:
Alınacak ev eşyaları aile bütçesine göre mantıklı bir parasal değer taşımalı. Ekonomik rahatlığı olan aileler için alım rahatlığı vardır elbette ancak normal gelir ya da dar gelir grupları için alınacak ev eşyaları diğer şartlara uyumlu şekilde ekonomik olmalıdır. Ekonomiklik kişisel ve değişken heveslerle kurban edilmemelidir. Tutumluluk ön planda tutulmalı aile bütçesi sarsılmamalıdır.

2- Gereklilik:
Alınacak ev eşyaları kesinlikle gerekli ürünler olmalıdır. İçten gelen dürtülerle ve hevese dayalı ürün alımları çok sık yapılmamalıdır. Elbette evimizi renklendirecek değişik ürünleri ara ara almak isteyebiliriz ama ölçü kaçırılmamalıdır. Aldıklarımız (dekoratif ürünler dahil) gerekli ürünler olmalıdır. Zamanla gözden düşmesi muhtemel ev eşyalarından kesinlikle uzak durulmalıdır.

3- Sağlamlık:
Aşırı ucuz ve kalitesi düşük ürünlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Gerek sakatlık ve sağlık sorunları gerekse kimyasal özellikler açısından sağlam ürünler tercih edilmelidir. Sağlam ev eşyaları için gerekirse normalin biraz üzerinde ödemeler de yapılabilir. İyi bir tencere ucuz ve sağlıksız bir tencere ile değiştirilmemelidir.

4- Uyum:
Tercih edilecek ev eşyaları bir biri ile, duvar renkleri ile ve evin mimari yapısı ile de uyum içerisinde olmalıdır. Bir biri ile aynı alanı paylaşan eşyaların uyum içerisinde olmaması görseli bozar ve yaşam alanının tarafımızca kabul edilmesini zorlaştırır.

5- Yaşam biçimi:
Ev eşyalarında en önemli unsurlandan biri de ailelerin ve bireylerin yaşam biçimleridir. Hangi  sosyal yapıdan olduğumuz direkt ev eşyası seçimini etkiler. Bu etki dekoratif oalrak da önümüze gelebilir, gereklilik olarak da gelebilir. Bazı aileler çay ikramı için çay bardağını tercih ederken bazı aileler de porselen ürünlerde çay içebilir. Bu durum da eşya seçimini etkiler normal olarak.

6- Kişisel zevkler
Tüm diğer maddelere ek olarak da ev eşyası seçiminde kişisel zevklerimiz gelir. Yaşam alanımızı biz dizeyn ediyorsak bizim zevklerimiz ön plana çıkmalıdır. Hoşlanmadığımız renk ve tasarımlar içinde yaşamak hayatı zorlaştırabilir.  O kadarcık hakkımız olsun artık 🙂

Yeni yazılarla her gün karşınızdayız. Yine bekleriz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Mayıs 1, 2018
480 views
Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Nisan 2, 2018
548 views
Abajur Modelleri Cemile

Abajur Modelleri Cemile

Mart 11, 2018
523 views
Dekoratif Kadeh Modelleri

Dekoratif Kadeh Modelleri

Mart 3, 2018
265 views
Halatlı Avize Modelleri

Halatlı Avize Modelleri

Şubat 27, 2018
264 views
Bunlar da var!
Yatak Örtüleri

Yatak Örtüleri

Nisan 21, 2016
2.716 views
Puf Modelleri Dekorasyonu Güçlendiriyor

Puf Modelleri Dekorasyonu Güçlendiriyor

Mart 23, 2016
4.769 views
Porland Porselen Demlik Modelleri

Porland Porselen Demlik Modelleri

Ekim 13, 2017
194 views
Beyaz Banyo Seti Modelleri ve Fiyatları

Beyaz Banyo Seti Modelleri ve Fiyatları

Aralık 14, 2017
386 views
Çocuk Odası Halıları Cıvıl Cıvıl

Çocuk Odası Halıları Cıvıl Cıvıl

Mart 14, 2016
7.052 views
Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Aralık 31, 2015
6.626 views