Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Ev Eşyaları Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Ev aksesuarları & Aydınlatma, Genel Kasım 14, 2015
1.167 views

Ev eşyaları, içeriği itibarı ile sayısız ürün çeşitliliğine ve modeli içermektedir. Bir evin kurulum aşamasından başlayıp hiç durmadan değişen, gelişen ve eksilen bir ihtiyaçtır . Ev eşyaları, şeçimi açısından da çok kolay olmayan bir ürün grubudur. Mutfak malzemelerinden ev tekstiline, dekoratif ürünlerden aydınlatma gereçlerine kadar çok geniş bir alanda yüz binlerce ürün var ancak bizler evimize bu çeşitlilik içerisinden teker teker seçerek almak zorunda kalıyoruz. Hal böyle olunca ev eşyaları alımında bazı esaslara dikkat etmeliyiz.

1- Ekonomikliği:
Alınacak ev eşyaları aile bütçesine göre mantıklı bir parasal değer taşımalı. Ekonomik rahatlığı olan aileler için alım rahatlığı vardır elbette ancak normal gelir ya da dar gelir grupları için alınacak ev eşyaları diğer şartlara uyumlu şekilde ekonomik olmalıdır. Ekonomiklik kişisel ve değişken heveslerle kurban edilmemelidir. Tutumluluk ön planda tutulmalı aile bütçesi sarsılmamalıdır.

2- Gereklilik:
Alınacak ev eşyaları kesinlikle gerekli ürünler olmalıdır. İçten gelen dürtülerle ve hevese dayalı ürün alımları çok sık yapılmamalıdır. Elbette evimizi renklendirecek değişik ürünleri ara ara almak isteyebiliriz ama ölçü kaçırılmamalıdır. Aldıklarımız (dekoratif ürünler dahil) gerekli ürünler olmalıdır. Zamanla gözden düşmesi muhtemel ev eşyalarından kesinlikle uzak durulmalıdır.

3- Sağlamlık:
Aşırı ucuz ve kalitesi düşük ürünlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Gerek sakatlık ve sağlık sorunları gerekse kimyasal özellikler açısından sağlam ürünler tercih edilmelidir. Sağlam ev eşyaları için gerekirse normalin biraz üzerinde ödemeler de yapılabilir. İyi bir tencere ucuz ve sağlıksız bir tencere ile değiştirilmemelidir.

4- Uyum:
Tercih edilecek ev eşyaları bir biri ile, duvar renkleri ile ve evin mimari yapısı ile de uyum içerisinde olmalıdır. Bir biri ile aynı alanı paylaşan eşyaların uyum içerisinde olmaması görseli bozar ve yaşam alanının tarafımızca kabul edilmesini zorlaştırır.

5- Yaşam biçimi:
Ev eşyalarında en önemli unsurlandan biri de ailelerin ve bireylerin yaşam biçimleridir. Hangi  sosyal yapıdan olduğumuz direkt ev eşyası seçimini etkiler. Bu etki dekoratif oalrak da önümüze gelebilir, gereklilik olarak da gelebilir. Bazı aileler çay ikramı için çay bardağını tercih ederken bazı aileler de porselen ürünlerde çay içebilir. Bu durum da eşya seçimini etkiler normal olarak.

6- Kişisel zevkler
Tüm diğer maddelere ek olarak da ev eşyası seçiminde kişisel zevklerimiz gelir. Yaşam alanımızı biz dizeyn ediyorsak bizim zevklerimiz ön plana çıkmalıdır. Hoşlanmadığımız renk ve tasarımlar içinde yaşamak hayatı zorlaştırabilir.  O kadarcık hakkımız olsun artık 🙂

Yeni yazılarla her gün karşınızdayız. Yine bekleriz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Mayıs 1, 2018
429 views
Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Nisan 2, 2018
511 views
Abajur Modelleri Cemile

Abajur Modelleri Cemile

Mart 11, 2018
479 views
Dekoratif Kadeh Modelleri

Dekoratif Kadeh Modelleri

Mart 3, 2018
241 views
Halatlı Avize Modelleri

Halatlı Avize Modelleri

Şubat 27, 2018
254 views
Bunlar da var!
Enza Home Köşe Takımları

Enza Home Köşe Takımları

Mayıs 4, 2016
2.574 views
Ulutaş Tencereler ve Tencere Setleri

Ulutaş Tencereler ve Tencere Setleri

Ağustos 6, 2016
1.502 views
Tencere Tava Modelleri Eslon

Tencere Tava Modelleri Eslon

Temmuz 13, 2016
1.248 views
Dolaplı Ütü Masası Bir İhtiyaçtır

Dolaplı Ütü Masası Bir İhtiyaçtır

Kasım 6, 2015
3.255 views
Ahşap Ev Aksesuarları Cemile

Ahşap Ev Aksesuarları Cemile

Ağustos 29, 2016
6.464 views
Ev Dizayn Etmek Bir Hobidir

Ev Dizayn Etmek Bir Hobidir

Aralık 7, 2015
3.979 views
Ev Dekorasyon Siteleri

Ev Dekorasyon Siteleri

Nisan 3, 2016
787 views
Emsan Düdüklü Tencere Modelleri

Emsan Düdüklü Tencere Modelleri

Nisan 30, 2016
1.690 views