5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Eskiye Özlem

Ev aksesuarları & Aydınlatma, Genel Nisan 8, 2016
1.058 views

Çağımız gerek iletişi gerekse teknolojik gelişmeler olarak akıl almaz hızla sürmekte. Hal böyle olunca ekonomi ve ekonomiye bağlı olarak da sanat ve tasarımsal gelişmeler de baş döndürmekte. Yeni bir yıl gelmiyor ki önceki yılın modasını geçmişe atmasın. Giyimden otomobile, mimariden dekorasyona kadar her alan çılgın bir değişim içerisinde.

Gelişim elbette kendinden önceki sanatların ve akımların öldüğü, gereksizleştiği anlamına gelmez. Aksine bazı ürünler, akımlar ve sanatlar kendi çağlarına öyle bir damga vurular ki alışkanlıkları ve bağımlılıkları yıllarca hatta asırlarca sürebilir. Bu tip çağını aşan sanat ve akımlar hiçbir zaman gözden düşmez. Antika ve antikacılık kavramının asırlar önce doğuşunun temel sebebi aslında budur. evesyalari.com olarak  sizin de takip ettiğiniz gibi çalışma alanımız ev eşyaları ve ev aksesuarları gibi alanlardır. Bu açıdan baktığımızda ev modasında eskiye özlemin nasıl vücut bulduğunun ara ara incelenmesi gerektiği görülüyor. Aslında bu alanda ileriki haftalarda çok detaylı ve zevkli içeriklerimiz olacak ancak şimdi kabaca değinilecek olursa şunlar söylenebilir.

Hem ülkemizde hem de dünyada eğer ev dekorasyonu ve eşya seçimi olarak çok eskilere değil de 25-50 yıl geri gidilirse retro ev dekorasyonları ortaya çıkmaktadır ki her ülke ve ulus bu alanda kendi sınırları içerisinde hareket etmektedir. Örneğin biz Türkler 40 yıl önceki Türklere, İngilizler de kendi eski dekorasyonlarına dönmektedir. BU akımlar evlerimizde her zaman ezici tercih olarak belirmeyebilir. Örneğin bir evin her öğesi eskiye dönmek zorunda değildir. İş sadece ev aksesuarları ile de sınırlı kalabilir ki aslında bu yöntemle çok başarılı uygulamalar da ortaya çıkıyor. Son derece çağdaş ve yeni unsurlarla döşenmiş bir evde eskitme akımlı bir gaz lambası modeli gayet güzel bir görsel şölen sunabilir.

Dekorasyonda sınırları daha agresif bir şekilde zorlayıp daha eski yıllar taklit edilirse görsel epey değişmekte ve apayrı havalar oluşmaktadır. Somutlaştırmak gerekirse Osmanlı ortamlarını evlerinde görmek isteyenler şark tipi dediğimiz özel tasarlanmış malzemeler ve ev eşyaları ile eski bir ev dekorasyonu oluşturulabilir. Bu herkesin aktif olarak hoşuna gitmese de fazlasıyla beğenen taraftarları da çoktur.

Nihayetinde ev dekorasyonlarında çağdaş akımları yaşamak kadar eskiye dönüş ve eski ile yeni tasarımların sentezi de oldukça etkili görseller sunabilir. Dekorasyon konusunda her fikir ve akıma açık olunmalı, ara ara değişiklikler yapmalıdır.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Mayıs 1, 2018
480 views
Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Nisan 2, 2018
548 views
Abajur Modelleri Cemile

Abajur Modelleri Cemile

Mart 11, 2018
523 views
Dekoratif Kadeh Modelleri

Dekoratif Kadeh Modelleri

Mart 3, 2018
265 views
Halatlı Avize Modelleri

Halatlı Avize Modelleri

Şubat 27, 2018
264 views
Bunlar da var!
Bahçe Saksıları

Bahçe Saksıları

Mayıs 19, 2016
3.909 views
Çay Seti Oturma Grubu Modelleri

Çay Seti Oturma Grubu Modelleri

Eylül 22, 2017
208 views
Mutfak Perde Modelleri 2016

Mutfak Perde Modelleri 2016

Mayıs 14, 2016
4.354 views
Çini Pano Modelleri ve Dekoratif Duvarlar

Çini Pano Modelleri ve Dekoratif Duvarlar

Şubat 8, 2016
3.655 views
Karaca Yemek Takımları

Karaca Yemek Takımları

Mayıs 21, 2016
3.455 views
Tencere Modelleri Cena

Tencere Modelleri Cena

Temmuz 9, 2016
1.696 views
Sehpa Modelleri Vanessa

Sehpa Modelleri Vanessa

Eylül 25, 2017
236 views
Ev Eşyaları Listesi

Ev Eşyaları Listesi

Kasım 19, 2015
2.867 views