Yapay Şömine Modelleri ile Değişik Dekorasyon

İnegöl Mobilya Modelleri Etkisi Artık Bilinçaltımızda

Değerli EV EŞYALARI AİLESİ İyi Bayramlar

Çizgili Tabak Fincan Takımları Yeni Trend

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Ev Eşyaları

Genel Ocak 9, 2016
5.805 views

Ev dekorasyon fikirleri
Ev dekorasyon fikirleri ikiye ayrılır; uygulanabilenler, hayal edilenler 🙂 Ev dekorasyonunda iki temel unsur vardır. Birincisi evin mimarisidir ki değiştirmek pek mümkün değildir, diğeri de ev eşyaları.

Evin mimarisi ev dekorasyonu için çok önemlidir. Ancak evin mimarisi çok özel durumlar haricinde pek değiştirilemez. Dört duvarı değiştiremeyiz genelde ancak duvarlara ve tavanlara eklenecek değişik yapı aksesuarları mimari yapıyı etkileyebilir. Klasik mimari yapı başlangıçta ve büyük tadilatlarda belirlenirken dekorasyon da düşünülmeli ve fonksiyonel bir yapıya uygun olmalıdır. Boya ve duvar desenleri de kısmen bu basamağa dahil edilebilir.

Ev eşyalarımız da ev dekorasyon fikirleri uygulamalarında, bu fikirlerin hayata geçmesinde en önemli faktördür. Ev dekorasyon konusu genelde ele alındığında içine evin her alanı girer. Salon ve oda dizaynları gibi mutfak ve banyo dekorasyonları da konuya dahil olur ancak biz bu yazıda genelde salon ve oda dizaynı üzerinde durmayı görsellerimizi de bu alandan seçmeyi uygun gördük.

“Ev eşyaları dekorasyonu etkiler” demek yanlış olur. Sözün doğrusu şudur: “Ev eşyaları dekorasyonun tam kendisidir.” Bir salonu düşünelim: Dekorasyon olarak aklımıza gelecek ilk ürünler oturma grupları, TV ve TV üniteleri, sehpa ve orta ürünleri ve sağa sola konumlandırılmış hoş aksesuarlar, bunları tamamlayan duvar aksesuarları vb. Artık dile gelmesinden bıkmışsınızdır ama ekonomik durumlarımızın dekorasyona ve ev dizaynına direkt etkisi vardır. Fakat evlerimize öyle ya da böyle, bir defa ya da yenilemelerde ürün almak zorundayız. İşte tam bu noktalarda, ücret sağlamlık, kullanışlılık gibi maddelerin yanına direkt dekoratif öncelik de katılmalıdır. Bir ürünün sadece güzel olması değil diğer ürünlerde oluşacak ev dizaynına ve ev kombinine de tam uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Büyük ürünler alınırken direkt kişisel zevkimizi ön plana çıkarabiliriz fakat diğer ürünleri alırken en azından büyük ve yerleşik ürünlere, mobilyalara ve duvar rengi gibi ölçütlere uymasına tam dikkat etmeliyiz. Bu şekilde oluşacak kombinle sıradan ve normal ücretli ürünler bile bir harikaya dönüşebilir.

Aslında bu konu sayfalarca uzatılabilir. Ancak konuyu daha fazla uzatmadan sizi özenle seçilmiş galerimizle baş başa bırakalım. Bir fikir vermesi açısından faydalı olacaktır. Her gün yepyeni ve özel icelemelerimizle buradayız. Bekleriz…

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Sitemizden Harika Hediye Kampanyası

Sitemizden Harika Hediye Kampanyası

Ocak 25, 2016
768 views
Dekoratif Cam Şişeler Ellabor

Dekoratif Cam Şişeler Ellabor

Eylül 6, 2017
450 views
Alfemo Oturma Grupları

Alfemo Oturma Grupları

Haziran 18, 2016
2.966 views
Baharat Takımları ve Kavanozlar Kosova

Baharat Takımları ve Kavanozlar Kosova

Ağustos 2, 2016
2.871 views
Bahçe Saksıları

Bahçe Saksıları

Mayıs 19, 2016
3.788 views
Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Ağustos 27, 2017
84 views
Bambu Çatal Bıçak Kaşık Takımı

Bambu Çatal Bıçak Kaşık Takımı

Ekim 16, 2017
101 views