5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Ev Eşyaları

Genel Ocak 9, 2016
5.834 views

Ev dekorasyon fikirleri
Ev dekorasyon fikirleri ikiye ayrılır; uygulanabilenler, hayal edilenler 🙂 Ev dekorasyonunda iki temel unsur vardır. Birincisi evin mimarisidir ki değiştirmek pek mümkün değildir, diğeri de ev eşyaları.

Evin mimarisi ev dekorasyonu için çok önemlidir. Ancak evin mimarisi çok özel durumlar haricinde pek değiştirilemez. Dört duvarı değiştiremeyiz genelde ancak duvarlara ve tavanlara eklenecek değişik yapı aksesuarları mimari yapıyı etkileyebilir. Klasik mimari yapı başlangıçta ve büyük tadilatlarda belirlenirken dekorasyon da düşünülmeli ve fonksiyonel bir yapıya uygun olmalıdır. Boya ve duvar desenleri de kısmen bu basamağa dahil edilebilir.

Ev eşyalarımız da ev dekorasyon fikirleri uygulamalarında, bu fikirlerin hayata geçmesinde en önemli faktördür. Ev dekorasyon konusu genelde ele alındığında içine evin her alanı girer. Salon ve oda dizaynları gibi mutfak ve banyo dekorasyonları da konuya dahil olur ancak biz bu yazıda genelde salon ve oda dizaynı üzerinde durmayı görsellerimizi de bu alandan seçmeyi uygun gördük.

“Ev eşyaları dekorasyonu etkiler” demek yanlış olur. Sözün doğrusu şudur: “Ev eşyaları dekorasyonun tam kendisidir.” Bir salonu düşünelim: Dekorasyon olarak aklımıza gelecek ilk ürünler oturma grupları, TV ve TV üniteleri, sehpa ve orta ürünleri ve sağa sola konumlandırılmış hoş aksesuarlar, bunları tamamlayan duvar aksesuarları vb. Artık dile gelmesinden bıkmışsınızdır ama ekonomik durumlarımızın dekorasyona ve ev dizaynına direkt etkisi vardır. Fakat evlerimize öyle ya da böyle, bir defa ya da yenilemelerde ürün almak zorundayız. İşte tam bu noktalarda, ücret sağlamlık, kullanışlılık gibi maddelerin yanına direkt dekoratif öncelik de katılmalıdır. Bir ürünün sadece güzel olması değil diğer ürünlerde oluşacak ev dizaynına ve ev kombinine de tam uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Büyük ürünler alınırken direkt kişisel zevkimizi ön plana çıkarabiliriz fakat diğer ürünleri alırken en azından büyük ve yerleşik ürünlere, mobilyalara ve duvar rengi gibi ölçütlere uymasına tam dikkat etmeliyiz. Bu şekilde oluşacak kombinle sıradan ve normal ücretli ürünler bile bir harikaya dönüşebilir.

Aslında bu konu sayfalarca uzatılabilir. Ancak konuyu daha fazla uzatmadan sizi özenle seçilmiş galerimizle baş başa bırakalım. Bir fikir vermesi açısından faydalı olacaktır. Her gün yepyeni ve özel icelemelerimizle buradayız. Bekleriz…

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Özdilek Nevresim Takımları Çift Kişilik

Özdilek Nevresim Takımları Çift Kişilik

Haziran 10, 2016
3.382 views
Puf Modelleri Dekorasyonu Güçlendiriyor

Puf Modelleri Dekorasyonu Güçlendiriyor

Mart 23, 2016
4.769 views
Salon Avizeleri Dekoru Gösterir

Salon Avizeleri Dekoru Gösterir

Kasım 12, 2015
6.404 views
Sandalye Merdiven Modelleri Evlere Şart

Sandalye Merdiven Modelleri Evlere Şart

Mart 21, 2016
2.497 views
Davlumbaz Modelleri Trendleri ve Tercihler

Davlumbaz Modelleri Trendleri ve Tercihler

Mart 18, 2016
1.789 views
Krom Tel Ev Eşyaları Şık Pratik Ün Ev

Krom Tel Ev Eşyaları Şık Pratik Ün Ev

Ağustos 9, 2016
1.785 views
Turuncu Renkli Ev Eşyaları

Turuncu Renkli Ev Eşyaları

Şubat 5, 2018
118 views
Mor Baharat Takımları ve Fiyatları

Mor Baharat Takımları ve Fiyatları

Aralık 15, 2017
356 views