Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Palet Halı Modelleri ve Renkli Salonlar

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Ev Eşyaları

Genel Ocak 9, 2016
5.824 views

Ev dekorasyon fikirleri
Ev dekorasyon fikirleri ikiye ayrılır; uygulanabilenler, hayal edilenler 🙂 Ev dekorasyonunda iki temel unsur vardır. Birincisi evin mimarisidir ki değiştirmek pek mümkün değildir, diğeri de ev eşyaları.

Evin mimarisi ev dekorasyonu için çok önemlidir. Ancak evin mimarisi çok özel durumlar haricinde pek değiştirilemez. Dört duvarı değiştiremeyiz genelde ancak duvarlara ve tavanlara eklenecek değişik yapı aksesuarları mimari yapıyı etkileyebilir. Klasik mimari yapı başlangıçta ve büyük tadilatlarda belirlenirken dekorasyon da düşünülmeli ve fonksiyonel bir yapıya uygun olmalıdır. Boya ve duvar desenleri de kısmen bu basamağa dahil edilebilir.

Ev eşyalarımız da ev dekorasyon fikirleri uygulamalarında, bu fikirlerin hayata geçmesinde en önemli faktördür. Ev dekorasyon konusu genelde ele alındığında içine evin her alanı girer. Salon ve oda dizaynları gibi mutfak ve banyo dekorasyonları da konuya dahil olur ancak biz bu yazıda genelde salon ve oda dizaynı üzerinde durmayı görsellerimizi de bu alandan seçmeyi uygun gördük.

“Ev eşyaları dekorasyonu etkiler” demek yanlış olur. Sözün doğrusu şudur: “Ev eşyaları dekorasyonun tam kendisidir.” Bir salonu düşünelim: Dekorasyon olarak aklımıza gelecek ilk ürünler oturma grupları, TV ve TV üniteleri, sehpa ve orta ürünleri ve sağa sola konumlandırılmış hoş aksesuarlar, bunları tamamlayan duvar aksesuarları vb. Artık dile gelmesinden bıkmışsınızdır ama ekonomik durumlarımızın dekorasyona ve ev dizaynına direkt etkisi vardır. Fakat evlerimize öyle ya da böyle, bir defa ya da yenilemelerde ürün almak zorundayız. İşte tam bu noktalarda, ücret sağlamlık, kullanışlılık gibi maddelerin yanına direkt dekoratif öncelik de katılmalıdır. Bir ürünün sadece güzel olması değil diğer ürünlerde oluşacak ev dizaynına ve ev kombinine de tam uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Büyük ürünler alınırken direkt kişisel zevkimizi ön plana çıkarabiliriz fakat diğer ürünleri alırken en azından büyük ve yerleşik ürünlere, mobilyalara ve duvar rengi gibi ölçütlere uymasına tam dikkat etmeliyiz. Bu şekilde oluşacak kombinle sıradan ve normal ücretli ürünler bile bir harikaya dönüşebilir.

Aslında bu konu sayfalarca uzatılabilir. Ancak konuyu daha fazla uzatmadan sizi özenle seçilmiş galerimizle baş başa bırakalım. Bir fikir vermesi açısından faydalı olacaktır. Her gün yepyeni ve özel icelemelerimizle buradayız. Bekleriz…

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Sehpa Modelleri Vanessa

Sehpa Modelleri Vanessa

Eylül 25, 2017
223 views
Çok Tercih Edilen Duş Seti Modelleri

Çok Tercih Edilen Duş Seti Modelleri

Ekim 10, 2017
182 views
Çelik Tencere Tavalar Öncü

Çelik Tencere Tavalar Öncü

Temmuz 27, 2016
1.884 views
Mutfak Aksesuarları ve Canlı Mutfaklar

Mutfak Aksesuarları ve Canlı Mutfaklar

Aralık 18, 2015
5.199 views
Çay Seti Modelleri Lav

Çay Seti Modelleri Lav

Mart 14, 2018
217 views
Saray Halı Modelleri

Saray Halı Modelleri

Haziran 5, 2016
3.384 views
El Dokuma Halılarda Antik Desenler

El Dokuma Halılarda Antik Desenler

Ağustos 13, 2016
2.138 views
TV Üniteleri

TV Üniteleri

Nisan 27, 2016
3.454 views