5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Eskitme Dolap Modelleri

Genel, Mobilya Nisan 9, 2016
4.473 views

Eskitme dolap

Güncel moda sürekli ilgi alanımızda. Giyimden teknolojiye, mobilyadan aksesuara kadar unsurda mutlaka görsel ve moda arıyoruz. Ancak zaman zaman bazı moda akımları bize eskiyi hatırlatıyor ya da eskiyi özlemeye, özlem duyduğumuz günleri eşyalarla olsun hatırlamaya çalışıyoruz. Ev eşyaları arasında dolaplarımız da eskitmenin ya da eski tarzın en başarılı uygulanabildiği ürünler arasında. Eskitme mobilyalar ve eskitme dolaplar öyle güzel ve öyle başarılı çalışılmış ki vitrinler de görenler dikkatle bakmadan geçemiyor.

Eskitme dolap modelleri

Görseli ve kullanım fonksiyonları olarak bazı üreticiler artık dolapları bundan 50-60 yıl öncesine benzer olarak üretmeye ve bize o yıllardan bir esinti vermeye çalışmaktalar. Oldukça başarılılar da. Her ne kadar aklımıza ilk olarak mutfak dolapları gelse de tüm mobilyalar eskitme tarzda üretilebilmekte. Ancak biz bugün mutfak ya da diğer alan dolaplarını inceleyeceğiz. Öncelikle eskitme dolaplarda en çok göze çarpan faktör form unsuru. Zaten form eğer eskileri hatırlatmazsa geri kalan çalışmaların başarıya ulaşması biraz zor. Yani dolapların tasarımı neredeyse birebir eski tarzda yapılmış. Ayaklarından çekmecelerine, kapaklarından kulplarına kadar her parça üşenmeden eski tarza benzetilmiş. Ana forma ve parçalardan sonra da en çok göze çarpan ve bize eski izlenimi veren faktör renk unsuru olmuş. Renkler eskiyi hatırlatır tarza uygulanmakla kalmamış bir de bize yıllarca kullanılmış da renkleri yıllara dayanmış duygusunu verebiliyor.

Eskitme dolapların fiyatları

Tüm firmalar bu tip çalışmalara girmediği ve her yerde bulunmadığı için biraz daha sanatsal ve özel tasarı ürünleri olarak görüldüğünden eskitme dolaplar biraz pahalı. Çok basit ürünleri bir kenara bırakırsak fiyatların 500-3000 TL arası olduğu görülüyor. Ortalama 1500 TL bedelle bir eskitme dolap alabilmek mümkün diyebiliriz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Saray Çocuk Odası Halı Modelleri

Saray Çocuk Odası Halı Modelleri

Haziran 11, 2016
2.007 views
2016 2017 Sedef Avize Modelleri

2016 2017 Sedef Avize Modelleri

Haziran 23, 2016
3.420 views
Pasta Takımı Modelleri Keramika

Pasta Takımı Modelleri Keramika

Ağustos 23, 2016
1.722 views
Cam Aksesuar Modelleri 2 Canba

Cam Aksesuar Modelleri 2 Canba

Temmuz 17, 2016
2.649 views
Porselen Şekerlik Modelleri

Porselen Şekerlik Modelleri

Mart 13, 2016
2.987 views
Buzdolabı Süsleri Çok Şirin Çok Sıcak

Buzdolabı Süsleri Çok Şirin Çok Sıcak

Aralık 4, 2015
4.512 views