Bu Fincanlar Gerçekten Çok Sattı

Bambu Çay Seti Modelleri

Kahve Fincanı Modelleri İpek Züccaciye

Dubleks Ev İçi Merdiven Modelleri

Erişte Makinesi Alternatifini de Düşünün

Genel, Mutfak Şubat 19, 2016
1.838 views

Erişte makinesi

Evlerimizde sık alışık olmadığımız erişte makinesi kullanım itibarıyla iki şekilde gereklilik sınıflandırmasına tabi tutulabilir. Erişte yeme alışkanlığı olmayan ya da az olan ailelerde bu makinenin kullanımı pek görülmez ancak sık tüketenler için ciddi bir yardımcı olabilir.

Erişte tüketimi olan aileler erişteyi ya yöresel usullerle yapmakta ya da hazır satın almaktadır. Kendisi evinde erişte yapmak isteyen aileler için erişte makinesi çok gerekli bir ev eşyasıdır.

Erişte nasıl yapılır ?

Bu incelememizde yöresel usüllerle erişte yapımından değil erişte kesiminden bahsedeceğiz. Klasik erişte yapım aşamalarından sonra istenen kalınlıkta açılmış hamur ince şekilde kesilmek üzere hazne genişliğinde parçalara ayrılı ve makineye verilir. Erişte makineleri genelde kolludur yani istenen hızda elle çevrilerek çalışır ve hamuru keser.

Bu modeller sadece kesme modelleridir. Bunun daha işlevsel olanlarında hamur yumaklarını istenen inceliğe getiren kısmı olanları da vardır. Bu şekilde bir aşamayı daha makineyle halletmiş olabiliyoruz. Makarna çeşitlerini yapabilen erişte makineleri de vardır. Sadece erişte kesmek için tasarlanmış makineler de. Elektrikli erişte makinesi modelleri de satıştadır ancak kullanımı manuel modellere göre daha azdır.

Bu da büyük bir kolaylıktır hem hız ve zaman kazandırır hem de eriştelerin istenen ve aynı kalınlıkta olmasını sağlar. Elbette bir gıda ürünü olduğu için ürünün sürekli temiz tutulması gerekmektedir.

Bahsettiğimiz makineler basit ev tipi makinelerdir. Bunların biraz daha gelişmiş elektrikli ve çok fonksiyonluları vardır. İncelememize bu ürünleri dahil etmek istemedik.

Şimdi piyasada görebileceğiniz ve tercih edilen erişte makinelerini derlediğimiz galerimizi inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Güral’dan “New Bone Yemek Takımı”

Güral’dan “New Bone Yemek Takımı”

Kasım 1, 2015
1.515 views
Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Elektrikli Ev Gereçleri King Lokum Serisi

Ağustos 27, 2017
77 views
Pembe Genç Odası Takımı Modelleri

Pembe Genç Odası Takımı Modelleri

Aralık 27, 2017
93 views
El Dokuma Halılarda Antik Desenler

El Dokuma Halılarda Antik Desenler

Ağustos 13, 2016
2.047 views
Tekzen Tv Üniteleri

Tekzen Tv Üniteleri

Haziran 20, 2016
3.292 views
Emsan Çaydanlık Modelleri

Emsan Çaydanlık Modelleri

Haziran 1, 2016
3.039 views
Çiçek Sehpası Modelleri

Çiçek Sehpası Modelleri

Mayıs 23, 2016
14.049 views
Karpuz Dilimleyici, Karpuz Bıçağı

Karpuz Dilimleyici, Karpuz Bıçağı

Haziran 2, 2016
1.934 views