Yapay Şömine Modelleri ile Değişik Dekorasyon

İnegöl Mobilya Modelleri Etkisi Artık Bilinçaltımızda

Değerli EV EŞYALARI AİLESİ İyi Bayramlar

Çizgili Tabak Fincan Takımları Yeni Trend

Duvar Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev Dekorasyonları Aralık 29, 2017
103 views

Duvar Boyası Seçimi

Değerli site takipçilerimiz, bugün sizler için yine ev dekorasyonunda direkt etkili olan önemli bir inceleme hazırladık. Konumuz; duvar boyası seçerken nelere dikkat etmeliyiz.

Duvar boyası seçilirken dikkat edilecek nelere dikkat etmeliyiz?

Duvarlar ev dekorasyonuna direkt etki eden en önemli unsurlardandır. Duvarların kapladığı çok geniş alan ve düz renk uygulamaları sebebiyle görsele olan etkisi azımsanamaz. Elbette incelememizin duvar kağıdı tercihini kapsamadığını da baştan hatırlatalım. Duvarlarımız ev dekorasyonlarında iki açıdan çok önemlidir, birincisi duvar aksesuarları ve etkili yerleşimi ikincisi ve bugün konumuz olan duvar renkleri.

Duvar boyası rengi tercihinde nelere dikkat etmeliyiz.

  1.  Ev dekorasyonu ve duvar rengi: Aslında burada şöyle bir kısır döngü var. Duvar rengini mi dekorasyona uyduracağız, ev eşyalarını mı duvar rengine uyduracağız. Elbette ikisi de durumdan duruma ön plana çıkabilmekte. Eğer yeni bir ev yapıyor ya da ev kuruyorsak yani eşyalarımız sonradan alınacaksa işimiz çok kolay. Ancak eğer eşyalarımız var ise diğer maddeleri birbirine uydurmak zorunda kalacağız. Ancak duvar rengimiz büyük mobilyalarla ve halılarımızla, oturma gruplarımızla güzel bir uyum sağlarsa dekorasyonu büyük oranda olumlu etkiler. Tabi uyumluluk da tartışılacak bir konu, bazılarımız zıtlıkların görselinden hoşlanırken bazılarımız yakın  renklerin uyumundan hoşlanabilir.
  2. Işık kaynaklarının durumu: Evimizin ilgili kısımları sabah ve akşam güneşlerini doyurucu bir şekilde alıyor ve doğal ışıktan ciddi anlamda yararlanabiliyorsak koyuya yakın tonları isteğe bağlı olarak tercih edebiliriz. Ancak güneş kısıtlamamız var, gündüz dahi ışığı tam alamıyorsak tavsiyemiz açık tonlar kartelasından seçim yapmak yönünde olacak. Zira loş ve karanlık ortamlar zamanla evin dekorasyonunu sıkıcı kılar ve birçok eşyamızın kendini gösterememesine neden olur.
  3. Aykırı renk seçimlerinden uzak durmalıyız. Bu madde de ekonomisi normal ve dar aileleri düşünerek  yorumlama yaptık. Boya değiştirmemiz ya da tadilatlarda parça boyama yapmamız gerektiği zaman kolay geçişler yapılabilecek renkler kullanılmalı.
  4. Parçalı boya tercihleri: Parçalı boya tercihinde de iki hususa dikkat edilmeli. Renkler hem birbirlerine hem de evin diğer dekorasyonuna ve eşyalarına uyum sağlamalı. Bu biraz zor olabilir ancak başarıyla uygulanırsa gerçekten harika ev dekorasyonları sağlanabilir.
  5. Tavan boyası: Genellikle beyaz ve krem tercih edildiğini biliyoruz ancak gerek alçı gerek ahşap uygulamalarda tavanlarımızda çift renkler uygulamak gerekebilir. Ya da evin dekorasyonuna göre değişik renkler de tercih edilebilir. Tavanların ışık yayılımından eb çok etkilenen kısımlar olduğu da unutulmamalı. Büyük ve alçı işlemeli bir tavanımız ya da büyük bir avizemiz varsa duvar renginin ev sakinlerini bu ışık yansımasıyla sıkmamasına dikkat etmeliyiz.
  6. Ucuz ve sağlıksız boyalardan uzak durmalıyız. Duvar boyalarının kimyasallardan yapıldığını unutmamalıyız ve boya tercihinde renk kadar sağlıklı olmasına da dikkat etmeliyiz. Özellikle bebek, çocuk ve hasta olan evlerde boyaların sağlık kalitesi çok çok önemlidir.

Değerli takipçilerimiz sizler için sürekli ev modası incelemeleri yapıyoruz. Sizden isteklerimiz ise çok kolay

  1. Facebook sayfamızı buradan beğenmeniz
  2. Ara ara hoşunuza giden konu ve görsellerimizi sosyal medyada paylaşmanız.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Dekoratif Ahşap Kutu Modelleri

Dekoratif Ahşap Kutu Modelleri

Şubat 19, 2018
106 views
Beyaz Renkli Ev Eşyaları

Beyaz Renkli Ev Eşyaları

Şubat 14, 2018
87 views
Siyah Renkli Ev Eşyaları

Siyah Renkli Ev Eşyaları

Şubat 13, 2018
106 views
Yeşil Renkli Ev Eşyaları

Yeşil Renkli Ev Eşyaları

Şubat 12, 2018
98 views
Turkuaz Renkli Ev Eşyaları

Turkuaz Renkli Ev Eşyaları

Şubat 9, 2018
124 views
Mürdüm Renkli Ev Eşyaları

Mürdüm Renkli Ev Eşyaları

Şubat 8, 2018
195 views
Kahverengi Renkli Ev Eşyaları

Kahverengi Renkli Ev Eşyaları

Şubat 7, 2018
86 views
Bunlar da var!
Pierre Cardin Halı Modelleri

Pierre Cardin Halı Modelleri

Mayıs 24, 2016
4.116 views
Lambader Modelleri Tam Evlere Şıklık

Lambader Modelleri Tam Evlere Şıklık

Ocak 5, 2016
4.246 views
Mutfak Halıları Eğlenceli ve Tematik

Mutfak Halıları Eğlenceli ve Tematik

Aralık 20, 2015
3.884 views
Banyo Aksesuarları Vitale

Banyo Aksesuarları Vitale

Eylül 8, 2017
318 views
Cam Sofra Seti Modelleri Neva

Cam Sofra Seti Modelleri Neva

Kasım 6, 2017
121 views
Alfemo Oturma Grupları

Alfemo Oturma Grupları

Haziran 18, 2016
2.967 views
Banyo Fayans Modelleri

Banyo Fayans Modelleri

Mayıs 3, 2016
4.967 views