Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Palet Halı Modelleri ve Renkli Salonlar

Çeyiz Paketi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duvar Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev Dekorasyonları Aralık 29, 2017
130 views

Duvar Boyası Seçimi

Değerli site takipçilerimiz, bugün sizler için yine ev dekorasyonunda direkt etkili olan önemli bir inceleme hazırladık. Konumuz; duvar boyası seçerken nelere dikkat etmeliyiz.

Duvar boyası seçilirken dikkat edilecek nelere dikkat etmeliyiz?

Duvarlar ev dekorasyonuna direkt etki eden en önemli unsurlardandır. Duvarların kapladığı çok geniş alan ve düz renk uygulamaları sebebiyle görsele olan etkisi azımsanamaz. Elbette incelememizin duvar kağıdı tercihini kapsamadığını da baştan hatırlatalım. Duvarlarımız ev dekorasyonlarında iki açıdan çok önemlidir, birincisi duvar aksesuarları ve etkili yerleşimi ikincisi ve bugün konumuz olan duvar renkleri.

Duvar boyası rengi tercihinde nelere dikkat etmeliyiz.

  1.  Ev dekorasyonu ve duvar rengi: Aslında burada şöyle bir kısır döngü var. Duvar rengini mi dekorasyona uyduracağız, ev eşyalarını mı duvar rengine uyduracağız. Elbette ikisi de durumdan duruma ön plana çıkabilmekte. Eğer yeni bir ev yapıyor ya da ev kuruyorsak yani eşyalarımız sonradan alınacaksa işimiz çok kolay. Ancak eğer eşyalarımız var ise diğer maddeleri birbirine uydurmak zorunda kalacağız. Ancak duvar rengimiz büyük mobilyalarla ve halılarımızla, oturma gruplarımızla güzel bir uyum sağlarsa dekorasyonu büyük oranda olumlu etkiler. Tabi uyumluluk da tartışılacak bir konu, bazılarımız zıtlıkların görselinden hoşlanırken bazılarımız yakın  renklerin uyumundan hoşlanabilir.
  2. Işık kaynaklarının durumu: Evimizin ilgili kısımları sabah ve akşam güneşlerini doyurucu bir şekilde alıyor ve doğal ışıktan ciddi anlamda yararlanabiliyorsak koyuya yakın tonları isteğe bağlı olarak tercih edebiliriz. Ancak güneş kısıtlamamız var, gündüz dahi ışığı tam alamıyorsak tavsiyemiz açık tonlar kartelasından seçim yapmak yönünde olacak. Zira loş ve karanlık ortamlar zamanla evin dekorasyonunu sıkıcı kılar ve birçok eşyamızın kendini gösterememesine neden olur.
  3. Aykırı renk seçimlerinden uzak durmalıyız. Bu madde de ekonomisi normal ve dar aileleri düşünerek  yorumlama yaptık. Boya değiştirmemiz ya da tadilatlarda parça boyama yapmamız gerektiği zaman kolay geçişler yapılabilecek renkler kullanılmalı.
  4. Parçalı boya tercihleri: Parçalı boya tercihinde de iki hususa dikkat edilmeli. Renkler hem birbirlerine hem de evin diğer dekorasyonuna ve eşyalarına uyum sağlamalı. Bu biraz zor olabilir ancak başarıyla uygulanırsa gerçekten harika ev dekorasyonları sağlanabilir.
  5. Tavan boyası: Genellikle beyaz ve krem tercih edildiğini biliyoruz ancak gerek alçı gerek ahşap uygulamalarda tavanlarımızda çift renkler uygulamak gerekebilir. Ya da evin dekorasyonuna göre değişik renkler de tercih edilebilir. Tavanların ışık yayılımından eb çok etkilenen kısımlar olduğu da unutulmamalı. Büyük ve alçı işlemeli bir tavanımız ya da büyük bir avizemiz varsa duvar renginin ev sakinlerini bu ışık yansımasıyla sıkmamasına dikkat etmeliyiz.
  6. Ucuz ve sağlıksız boyalardan uzak durmalıyız. Duvar boyalarının kimyasallardan yapıldığını unutmamalıyız ve boya tercihinde renk kadar sağlıklı olmasına da dikkat etmeliyiz. Özellikle bebek, çocuk ve hasta olan evlerde boyaların sağlık kalitesi çok çok önemlidir.

Değerli takipçilerimiz sizler için sürekli ev modası incelemeleri yapıyoruz. Sizden isteklerimiz ise çok kolay

  1. Facebook sayfamızı buradan beğenmeniz
  2. Ara ara hoşunuza giden konu ve görsellerimizi sosyal medyada paylaşmanız.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yaprak Desenli Duvar Kağıtları

Yaprak Desenli Duvar Kağıtları

Eylül 10, 2018
53 views
Dubleks Ev İçi Merdiven Modelleri

Dubleks Ev İçi Merdiven Modelleri

Nisan 9, 2018
233 views
Dekoratif Ahşap Kutu Modelleri

Dekoratif Ahşap Kutu Modelleri

Şubat 19, 2018
170 views
Beyaz Renkli Ev Eşyaları

Beyaz Renkli Ev Eşyaları

Şubat 14, 2018
112 views
Siyah Renkli Ev Eşyaları

Siyah Renkli Ev Eşyaları

Şubat 13, 2018
140 views
Yeşil Renkli Ev Eşyaları

Yeşil Renkli Ev Eşyaları

Şubat 12, 2018
118 views
Bunlar da var!
Duvar Aksesuarları Çok Dekoratif

Duvar Aksesuarları Çok Dekoratif

Kasım 30, 2015
5.795 views
Akel Midi Fırınlar

Akel Midi Fırınlar

Ağustos 19, 2016
1.066 views
Ev Eşyaları Alanında Güncel İçerik

Ev Eşyaları Alanında Güncel İçerik

Ekim 31, 2015
2.395 views
Ahşap Tavan Göbeği Modelleri

Ahşap Tavan Göbeği Modelleri

Eylül 21, 2017
143 views
Cam Mumluk Modelleri Işıl Işıl

Cam Mumluk Modelleri Işıl Işıl

Ocak 20, 2018
368 views
Mavi Renkli Ev Eşyaları

Mavi Renkli Ev Eşyaları

Ocak 31, 2018
122 views
Karaca Kahvaltı Takımı Modelleri

Karaca Kahvaltı Takımı Modelleri

Mayıs 27, 2016
4.510 views