5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Dekoratif Sabunlar Kokulu ve Rengarenk Güzellik

Dekoratif sabunlar

Dekoratif sabunlar işlevsel ev eşyaları arasında değil, dekoratif ürünler arasında yer alırlar. Kendilerine has özel bir dekoratif yetileri vardır. Cam, ahşap ya da seramik ürünler gibi değildirler. Sabunun doğallığı, kokusu ve değişik renklerinden gelen tasarım ve düşüncelerle ortaya çıkmış özel ürünlerdir.

Çok pahalı olmayan dekoratif sabunlar zaman içinde sabun özelliğini hemen hemen kaybetmiş ve şahane görsellere bürünmüşlerdir. Klasik sabun malzemesinin el işleme sanat yoluyla ya da kalıplara dökülerek üretilmesiyle yapılmış hoş ürünlerdir.

Dekoratif sabun modelleri

Dekoratif sabunlarda hemen her renk kullanılmaktadır ancak göze çarpan parlak kırmızı, yeşil, mavi ve sarı gibi renkler çok tercih edilmektedir. Renklerden ziyade şekillere ve formlara değinecek olursak da karşımıza en çok çiçek işlemeleri çıkar. Sabunlarda gül gibi çiçekler stilistik olarak fazlaca işlenmiştir. Çiçekler haricinde midye, yaprak, kuş, küçük kekler gibi çeşit çeşit objeler de işlenmektedir. Form olarak da klasik dikdörtgen, yuvarlak kalıplar yanında seçilen nesneye özel şekiller de sabunlara yansıtılmaktadır.

Sunum görseli

Dekoratif sabunlar genellikle topluca cam bir kase içinde ya da tek tek şeffaf kesecikler içinde sunulmaktadır. Ağırlıklı olarak tuvalet banyo ve lavabolarda ayna önünde, makine üzerlerinde konumlandırılsalar da salonlarında sehpa ve masa üzerinde bulundurmayı tercih edenler de yok değildir.

Dekoratif sabun yapımı

Hazır almaktansa kendine özgün sabunlar yapmak isteyenler de evlerinde bunu yapabilirler. Bunun için kalıp halinde sabun özü gerekmektedir. Sabun özü küçük parçalar halinde bir kaba konur. Aygaz ısısında da eritilebilir ancak mikrodalga daha kısa olabilir. Eritilmiş malzemeye isteğe göre renk damlacıkları ve koku esansları eklenerek istenen renk ve kokuya ulaşıldıktan sonra sıra şekillendirmeye geliyor. Hazır silikon dekoratif sabun kalıplarına  istediğimiz şekli seçerek dökebiliriz. Evinde küçük kek kalıpları olanların da bu kalıplara sabun döktüğü görülmektedir. Sabun süsleme işinde iş tamamen kişisel zevkinize kalmıştır.

Şimdi sizler için hazırladığımız görsel galeriye göz atıp fikir edinebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Çiçek Sehpası Modelleri

Çiçek Sehpası Modelleri

Mayıs 23, 2016
15.820 views
Pop Art Halı Modelleri Çok Etkileyici

Pop Art Halı Modelleri Çok Etkileyici

Mart 19, 2016
3.603 views
Kahve Fincanı Modelleri ve Kahve Keyfi

Kahve Fincanı Modelleri ve Kahve Keyfi

Şubat 24, 2016
8.928 views
Yemek Odası Takımı Modelleri

Yemek Odası Takımı Modelleri

Kasım 18, 2017
155 views
Krom Tel Ev Eşyaları Şık Pratik Ün Ev

Krom Tel Ev Eşyaları Şık Pratik Ün Ev

Ağustos 9, 2016
1.785 views
Taç Stor Perde Modelleri

Taç Stor Perde Modelleri

Mart 29, 2016
2.845 views
Akdeniz Çaydanlık Modelleri ve Fiyatları

Akdeniz Çaydanlık Modelleri ve Fiyatları

Ağustos 5, 2016
2.660 views