Yapay Şömine Modelleri ile Değişik Dekorasyon

İnegöl Mobilya Modelleri Etkisi Artık Bilinçaltımızda

Değerli EV EŞYALARI AİLESİ İyi Bayramlar

Çizgili Tabak Fincan Takımları Yeni Trend

Dekorasyon Fikirleri Belirleyici Etkenleri

Genel Mayıs 10, 2016
1.778 views

Dekorasyon fikirleri

Yaşam alanlarımız olan evlerimizde bizi mutlu eden en önemli faktör aile faktörüdür. Ailesiyle mutlu bir yaşam süren herkes başka hiçbir şeye ihtiyaç duymaz. Ancak bunun üzerine insanı evine bağlayan ve evinde biraz daha mutlu eden unsurlardan biri de ev dekorasyonlarıdır. Yani göze ve gönle hoş gelen aynı zamanda kullanışlı bir ev dizaynı daha etkili ve güzel bir ev hayatı demektir.

Bu incelememizde ev dekorasyonlarına örnekler vermektense dekorasyon fikirlerini belirleyen ölçütlere değinmeyi uygun gördük. Dekorasyon fikirleri çok çeşitli unsurlara ve ölçütlere göre ortaya çıkar. Peki bu ölçütler genelde neler oluyor ve neler olmalıdır?

Ekonomik durum:

Ev dekorasyonlarında bu ekonomi ölçütü hem olan hem olması gerekendir. Herkes ister istemez aile ekonomisine göre hareket etmelidir. Evine bir dekor olarak bir milyon liralık antika bulunduranlar olduğu gibi en zorunlu ev eşyalarını değiştiremeyen ekonomiler de vardır. Bu zorunlu bağlayıcı noktada en çok dikkat edilmesi gereken şey mümkün olan bütçe ile en güzel görseli yakalayabilmektir. Bunu başarabilenler gerçekten hem uygun ücretli hem de enfes dekorasyonlar yakalayabilirler.

Kültürel tema:

Herkesin ülke içinde dahil olduğu bir alt kültür vardır. Bu kültürler ev dekorasyonlarına ve özellikle de aksesuar seçimine direkt etki eder. Halı seçiminden tutun ev dizaynına kadar bir çok aşamada kültürler belirleyici faktör olabilir. Bu bir zorunluluk değildir. Farklı kültürleri evlerinde görmek isteyenler olsa da genelde herkes kendi kültürünü evine yansıtır. Karadenizli bir ailenin evinde görülecek belirleyici görsellerle Egeli ailelerin öne çıkanları farklılık arz edebilir.

Kullanışlılık:

Evlere eşya ve aksesuar alımında en önemli faktörlerden biri olmalıdır. Seçilen eşyalar sadece ucuzluk ya da dekoratiflik ölçütüne bağlı olmamalıdır. Bir eşyanın en önemli fonksiyonu kullanılabilir ve işe yarar olmasıdır. İhtiyacı tam olarak karşılamayan bit orta sehpanın evde gerekliliği tartışılabilir. Gerekmeyen eşyalardan uzak durulmalı gerekenler de en uygun ücret ve görsel uyumla alınmalıdır.

Sağlamlık:

Diğer şartlar ne ve hangi ölçütte olursa olsun alınan eşyalar kesinlikle sağlam olmalıdır. Bu sağlamlık hem yenileme israfından hem de ev kazalarından bizi korur. Hele elektrikli eşyalar gibi ürünlerde ölümcül kazalar yaşamamak için en sağlam ve garantili ev gereçleri seçilmelidir.

Yabancı temalar:

Bu unsur çok fazla tercih edilmese de ara ara bir farklılık arayanlara ilaç olmaktadır. Ekonomik rahatlığa uygun olarak bazı aileler değişik kültürlerin dekorasyonlarını evlerine uygulayabilirler. Mesela ülkemizde bir aile tamamen farklılık olarak evini uzak doğu temaları ile donatmak isteyebilir. Bu da farklılıktan hoşlananlar için hoş bir seçim olabilir.

Yine de ölçütler ne olursa olsun her aile ağır basan ölçütünü kendisi belirlemelidir.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Gömme Dolap Modelleri ve Düzenli Evler

Gömme Dolap Modelleri ve Düzenli Evler

Şubat 11, 2016
38.149 views
Goebel’in Kedi Bibloları Luyano’dan

Goebel’in Kedi Bibloları Luyano’dan

Ağustos 11, 2016
1.401 views
Plastik Saksı Modelleri Çok Değişti

Plastik Saksı Modelleri Çok Değişti

Mart 10, 2016
4.174 views
Saray Halı Modelleri

Saray Halı Modelleri

Haziran 5, 2016
3.309 views
Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Üfleme Dekoratif Cam Şişe Modelleri

Nisan 2, 2018
259 views
Runner Masa Örtüsü Modelleri

Runner Masa Örtüsü Modelleri

Aralık 22, 2017
332 views
Yeni Kahve Yanı Bardağı Modelleri

Yeni Kahve Yanı Bardağı Modelleri

Mayıs 21, 2018
163 views