Kız Bebek Nevresim Takımı Modelleri

Teraryum Nedir ve Dekorasyonda Uygulamaları

Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

İnstagram’dan Ev Eşyaları Satışımız Başladı

Dekorasyon Fikirleri Belirleyici Etkenleri

Genel Mayıs 10, 2016
1.773 views

Dekorasyon fikirleri

Yaşam alanlarımız olan evlerimizde bizi mutlu eden en önemli faktör aile faktörüdür. Ailesiyle mutlu bir yaşam süren herkes başka hiçbir şeye ihtiyaç duymaz. Ancak bunun üzerine insanı evine bağlayan ve evinde biraz daha mutlu eden unsurlardan biri de ev dekorasyonlarıdır. Yani göze ve gönle hoş gelen aynı zamanda kullanışlı bir ev dizaynı daha etkili ve güzel bir ev hayatı demektir.

Bu incelememizde ev dekorasyonlarına örnekler vermektense dekorasyon fikirlerini belirleyen ölçütlere değinmeyi uygun gördük. Dekorasyon fikirleri çok çeşitli unsurlara ve ölçütlere göre ortaya çıkar. Peki bu ölçütler genelde neler oluyor ve neler olmalıdır?

Ekonomik durum:

Ev dekorasyonlarında bu ekonomi ölçütü hem olan hem olması gerekendir. Herkes ister istemez aile ekonomisine göre hareket etmelidir. Evine bir dekor olarak bir milyon liralık antika bulunduranlar olduğu gibi en zorunlu ev eşyalarını değiştiremeyen ekonomiler de vardır. Bu zorunlu bağlayıcı noktada en çok dikkat edilmesi gereken şey mümkün olan bütçe ile en güzel görseli yakalayabilmektir. Bunu başarabilenler gerçekten hem uygun ücretli hem de enfes dekorasyonlar yakalayabilirler.

Kültürel tema:

Herkesin ülke içinde dahil olduğu bir alt kültür vardır. Bu kültürler ev dekorasyonlarına ve özellikle de aksesuar seçimine direkt etki eder. Halı seçiminden tutun ev dizaynına kadar bir çok aşamada kültürler belirleyici faktör olabilir. Bu bir zorunluluk değildir. Farklı kültürleri evlerinde görmek isteyenler olsa da genelde herkes kendi kültürünü evine yansıtır. Karadenizli bir ailenin evinde görülecek belirleyici görsellerle Egeli ailelerin öne çıkanları farklılık arz edebilir.

Kullanışlılık:

Evlere eşya ve aksesuar alımında en önemli faktörlerden biri olmalıdır. Seçilen eşyalar sadece ucuzluk ya da dekoratiflik ölçütüne bağlı olmamalıdır. Bir eşyanın en önemli fonksiyonu kullanılabilir ve işe yarar olmasıdır. İhtiyacı tam olarak karşılamayan bit orta sehpanın evde gerekliliği tartışılabilir. Gerekmeyen eşyalardan uzak durulmalı gerekenler de en uygun ücret ve görsel uyumla alınmalıdır.

Sağlamlık:

Diğer şartlar ne ve hangi ölçütte olursa olsun alınan eşyalar kesinlikle sağlam olmalıdır. Bu sağlamlık hem yenileme israfından hem de ev kazalarından bizi korur. Hele elektrikli eşyalar gibi ürünlerde ölümcül kazalar yaşamamak için en sağlam ve garantili ev gereçleri seçilmelidir.

Yabancı temalar:

Bu unsur çok fazla tercih edilmese de ara ara bir farklılık arayanlara ilaç olmaktadır. Ekonomik rahatlığa uygun olarak bazı aileler değişik kültürlerin dekorasyonlarını evlerine uygulayabilirler. Mesela ülkemizde bir aile tamamen farklılık olarak evini uzak doğu temaları ile donatmak isteyebilir. Bu da farklılıktan hoşlananlar için hoş bir seçim olabilir.

Yine de ölçütler ne olursa olsun her aile ağır basan ölçütünü kendisi belirlemelidir.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
En Çok Satan Ütü Modelleri ve Fiyatları

En Çok Satan Ütü Modelleri ve Fiyatları

Aralık 25, 2017
106 views
Berjer Modelleri Gala Mobilya

Berjer Modelleri Gala Mobilya

Ekim 11, 2017
148 views
Alpino’dan TV Üniteleri

Alpino’dan TV Üniteleri

Ağustos 23, 2017
301 views
Ev Aksesuarları Yargıcı Homeworks

Ev Aksesuarları Yargıcı Homeworks

Kasım 29, 2016
3.090 views
Genç Odası Modelleri Doğtaş

Genç Odası Modelleri Doğtaş

Haziran 14, 2016
2.559 views
Pierre Cardin Halı Modelleri

Pierre Cardin Halı Modelleri

Mayıs 24, 2016
4.077 views
Bunlar da var!
Tekzen Tv Üniteleri

Tekzen Tv Üniteleri

Haziran 20, 2016
3.310 views
Porland Porselen Demlik Modelleri

Porland Porselen Demlik Modelleri

Ekim 13, 2017
131 views
Neva Mor Mutfak Eşyaları

Neva Mor Mutfak Eşyaları

Ekim 27, 2017
216 views
Çiçek Koymak İçin Sehpa Modelleri

Çiçek Koymak İçin Sehpa Modelleri

Eylül 13, 2017
1.310 views
Bellona Yatak Başlıkları

Bellona Yatak Başlıkları

Haziran 17, 2016
2.897 views
Saray Çocuk Odası Halı Modelleri

Saray Çocuk Odası Halı Modelleri

Haziran 11, 2016
1.951 views
Mutfak Dekorasyonu ve Mutlu Bayanlar

Mutfak Dekorasyonu ve Mutlu Bayanlar

Ocak 24, 2016
2.713 views