5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Çocuk Odası Modelleri 2016

Ev Dekorasyonları, Genel, Mobilya Şubat 10, 2016
4.461 views

Çocuk odası modelleri, çocuklu ve imkan sahibi aileler için mutlaka incelenmesi gerek ev eşyaları listesi içerisindedir. Çocuklarımızın gerek öz yaşam alanı olan evlerimizde kendilerine özel alanlarının olması gerekse önemsendiğini bilmekten kaynaklanan özgüven gelişimi için kendi odaları ve güzel eşyaları olması şarttır. Bu tabi imkan sorunu. Ancak ortalama gelirli ailelerin ortalama ev imkanlarında çocuklarına oda hazırlamaları mümkündür. Bugünkü incelememizde bebek ve genç odaları dahil edilmeyecektir.

Çocuk odası modelleri

Çocuk odaları aslında kendi içinde değişken gruplamalara tabi olan bir ürün grubudur. Zira çocukların hem sayısına hem cinsiyetine göre değişik oda tipleri mevcuttur.

Çocuk aslında tek olsa da genelde çocuk odaları iki çocuk için dizayn edilmektedir. Dar alanlar için ranza tipi ile geliştirilen modeller geniş alanlar da bir birinden ayrı konumlandırılmış iki yatakla şekillendirilir. Bunun yanında elbise dolapları, halılar, bilgisayar masaları, bazı oyun takımları, çamaşır sepetleri vb ürünler hepsi tematik olarak takım oluşturmaktadır. Çocuk odasının tekstili de genel çocuk odası kombinine uyum sağlamaktadır. Çocukların zevkine göre seçtikleri takımlar tüm unsurları ahenk içinde olacak şekilde geliştirilmiştir. Modellerin seçimi ve tasarlanmasında en önemli unsur cinsiyettir.

  1. Erkek çocuk odası modelleri:   Erkek çocuk ya da çocukların odalarında tercih genellikle erkek zevkine göre şekillenir. Araba, spor dalları, doğa, çizgi kahraman ve korsan öğeli temalar genellikle tercih edilir. Bundan amaç çocukların odalarını benimsemeleri ve kendilerini rahat hissetmeleridir. Renklerse genellikle. siyah, mavi, yeşil gibi renk kombinasyonlarıdır. Yatak örtü ve halılardaki figürler de mutlaka genel temayı tamamlayıcı olmaktadır.
  2. Kız çocuk odası modelleri: Erkeklerde olduğu gibi ana tema cinsiyete göre belirlenir. Kızların sevdiği bebek ve çizgi kahramanlar, çiçek ve doğa temaları baskın tercih şeklidir. Renk olarak çok yaygın olarak kırmızı ve pembe tonları tercih edilmekle birlikte diğer renklerin açık tonları da vitrinlerde görülmektedir. Ayna erkek odalarına göre daha baskın görülmektedir.
  3. Karma modeller: Her iki cinsiyetin de yer aldığı modellerde temalar karışık , çocukların ikisini de ikna edecek şekilde dizayn edilir.

Modeller vitrinden alındıktan sonra da çocukların zevkine ve seçilen takımın temasına göre yeni çocuk odası aksesuarları da alınabilir. Bu tamamlayıcı öğelerle odalar daha canlı ve çekici olabilir.

Çocuk odası fiyatları

Çocuk odaları aslında birçok mobilya imalatçısı tarafından üretilen ürünlerdir. Hemen her fiyat aralığında modeller bulunmaktadır ancak tanınmış adı bilinen büyük markaları ürünleri standardın biraz daha üzerinde olabilmektedir. Kullanılan malzemeye, oda takımının içeriğindeki ürünlere ve kalitesine göre de ücret değişkenlik arz etmektedir. İlla rakam vermek gerekirse ortalama bir takım 1500-2000 TL arası sağlanabilmektedir. Bunun altında ve üstünde de ürünler vitrinlerde yer alır.

Şimdi güncel ürünlerden derlediğimiz belli başlı oda modellerinden derlediğimiz görselleri inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
İstikbal Mutfak Masası Modelleri

İstikbal Mutfak Masası Modelleri

Mayıs 30, 2016
4.185 views
Ev Dekorasyonları ve Belirleyici Unsurlar

Ev Dekorasyonları ve Belirleyici Unsurlar

Ocak 23, 2016
2.776 views
Hasır Sepet Modelleri

Hasır Sepet Modelleri

Temmuz 29, 2016
4.955 views
Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Aralık 31, 2015
6.626 views
Gömme Dolap Modelleri

Gömme Dolap Modelleri

Eylül 15, 2017
799 views
Kırlent Kılıfı K Dekorasyon

Kırlent Kılıfı K Dekorasyon

Ekim 3, 2017
254 views