5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Çini Kaftan Ev Aksesuarlarında Bir Alternatif

Çini kaftan

Çini kaftan modelleri ülkemiz sanatının son yıllarda aksesuar dünyasına sunduğu tatlı bir ürün. Çini zaten başlı başına mükemmel bir aksesuardır. İster yapısal malzeme olarak kullanılsın isterse daha özel aksesuar olarak üretilmiş olsun şahane birer görseli vardır.

Çini denince aklımıza Kütahya ve İznik gelir. İkisinin de tarihi süreçten gelen ayrı ve kendine has sanatsal tarzları vardır. Çini panolar, çini tabaklar, karo türevleri, biblolar, yüzükler ve kolyeler gibi çini takılar ve daha neler neler… Çininin önemi kavramak aslında çok basittir. TV de gördüğümüz dizi ve filmlerin en yaygın aksesuarı, yabancı misafirlere ülke adına verilen hediyelerin büyük bir çoğunluğu çinidir. Hal böyle olunca ülkemizin fedakar çinicileri de bu kültürel zenginliğimizi sürekli geliştirmektedirler. Konu dışı olmakla birlikte kendilerine ayrıca teşekkür etmek gerekir.

Çini kaftan modelleri

Son yıllarda geliştirilen bir dekoratif çini de kaftan çeşitleridir. Zaten kaftanların Osmanlı’dan miras kalan bir kültürel değeri vardır. Minyatürlerde, tekstil sanatlarında sık sık karşımıza çıkan kaftan bu defa çini olarak dekorasyon sahnesinde yerini almış ve ev dekorasyonları için tatlı bir alternatif olmuştur. Bildiğimiz kaftan modeli iki boyutlu ya da üç boyutlu olarak çalışılmış ve tasarlanmıştır. Üzerlerinde ekseriyetle çini motifleri işlenmekle birlikte saray kaftan desenleri de uygulanmıştır. Devasa boyutlu birkaç örneği saymazsak genelde 40 cm altındadırlar. İki boyutlu bazı modeller de çerçevelenerek pano şeklinde duvara asılabilmektedir.

Çini kaftan fiyatları

Küçük boylu sanatsız ürünler bir yana özel işlenmiş ve sanatına önem verilmiş kaftanlar genellikle 70-80 ila 1000 TL arasındadır. Pahalı olanlar bazı özel çini ustalarımızın tescilli ürünleridir. Kesin olmamakla birlikte 150 TL karşılığında hediyelik ya da evimizde kullanmalık güzel bir çini kaftan alabiliriz.

Şimdi görsel galerimizi inceleyerek bir fikir edinebilirisiniz.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Berjer Modelleri Gala Mobilya

Berjer Modelleri Gala Mobilya

Ekim 11, 2017
190 views
Ev Dekorasyonları Kitapsız Olmasın

Ev Dekorasyonları Kitapsız Olmasın

Nisan 29, 2016
1.041 views
Dekoratif Ev Aksesuarları Ancel

Dekoratif Ev Aksesuarları Ancel

Temmuz 20, 2016
2.676 views
Mor Baharat Takımları ve Fiyatları

Mor Baharat Takımları ve Fiyatları

Aralık 15, 2017
357 views
Duvar Saati Modelleri Regal

Duvar Saati Modelleri Regal

Temmuz 30, 2016
2.067 views
3D Zemin Kaplama Modelleri

3D Zemin Kaplama Modelleri

Nisan 26, 2016
5.009 views
Kağıt Havluluk Modelleri  Şık Duruşlu

Kağıt Havluluk Modelleri Şık Duruşlu

Mart 26, 2016
5.992 views
Cam Aksesuar Modelleri 2 Canba

Cam Aksesuar Modelleri 2 Canba

Temmuz 17, 2016
2.650 views
Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Eylül 9, 2017
211 views