Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Palet Halı Modelleri ve Renkli Salonlar

Çeyiz Paketi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çeyiz Paketi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Genel Eylül 19, 2018
57 views

Çeyiz paketleri

Değerli ev eşyaları takipçilerimiz, bu konumuzu okumakta olduğunuza göre güzel bir telaş içerisindesiniz. Allah tamamına erdirsin 🙂 Bugünkü konumuz çeyiz paketi alırken nelere dikkat edilmeli?

Toplumda yaygın bir yanlış anlama var: Çeyiz paketi denince kimileri mobilya kimileri ev tekstili ya da beyaz eşya gruplarını düşünmekte ve diğer grupların da paketi olabileceğini düşünmemektedir. Halbuki her ürün grubundan çeyiz paketi oluşturulabilir. Oturma grubu, çekyat ve halılardan bir çeyiz paketi oluşturulabileceği gibi tencere ve yemek takımlarından ya da beyaz eşyalardan da çeyiz paketleri oluşturulabilir.

İçeriklerinde birden fazla ürün olduğu için çeyiz paketleri genelde uygun ücret iddiası ve teması ile karşımıza çıkarlar. Peki:

Çeyiz paketi alırken nelere dikkat edilmeli, nelerden kaçınılmalı?

  • Ucuz çeyiz paketleri. Elbette çoğumuzun ilk dikkat edeceği özellik paketin ucuz olması olmalı. Örneğin 4 beyaz eşyadan oluşan bir paket teker teker almaktan çok daha karlı gelecekse paket tercih edilebilir. Ancak çok ucuz diye ,garantisiz, kalitesi düşük bilinmedik markaları tercih etmek ileride bize daha pahalıya mal olacaktır.
  • İhtiyacımız var mı? Paket bize sırf çekici geldi diye mest olmamak gerek. Paketi oluşturan her eşya bizim için gerekli ya da ezici çoğunlukta mı ona bakmamız gerek. Eğer ihtiyacımız olmayanlar bize hediye olarak gelecek kadar uygunsa tercih edilebilir ancak diğer hallerde uyanık olmak gerek.
  • Tek markalı paketlere dikkat. Özellikle beyaz eşya ve mobilyalarda paketlere çok dikkat etmek gerek. Mesela bir beyaz eşya paketinde istemediğimiz bir buzdolabı var ve istediğimiz uygun ücretli kaliteli buzdolabı başka marka ise paket almak zorunda hissetmemeliyiz. Keyifle kullanılmayacak her eşya moral bozucudur. Ama bazı markalar paket içeriklerinde seçim ve değiştirme imkanı sunmaktadır. Bu da bizim için daha iyidir.
  • Ebatlar ve özellikler. Alacağımız paketin içindeki her ürünün renk, özellik ve ebatların evimize isteğimize uygun olup olmadığına dikkat etmeliyiz.
  • Dekoratif uygunluk: Aldığımız paketin içindeki ürünler her özellik açısında evimize, diğer eşya ve paketlere de uygun mu buna da dikkat etmeliyiz. Dekorasyonu bozacak uyumsuz ürünler ve tema seçimi  büyük hatalara sebep olabilir.

Yine de çeyiz paketleri seçiminde siz söz sahibisiniz. Alım yaparken sadece biraz dikkatli olmanız gerek o kadar.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kütüphane Modelleri ve Çağdaş Kültür

Kütüphane Modelleri ve Çağdaş Kültür

Kasım 11, 2015
3.286 views
Pembe Renkli Ev Eşyaları

Pembe Renkli Ev Eşyaları

Ocak 29, 2018
129 views
Ferforje Bisiklet Çiçeklikler

Ferforje Bisiklet Çiçeklikler

Ağustos 26, 2016
4.155 views
Oturma Grubu Modelleri Curizon

Oturma Grubu Modelleri Curizon

Kasım 29, 2017
232 views
Saç Kurutma Makinesi Modelleri

Saç Kurutma Makinesi Modelleri

Mart 3, 2016
1.472 views
Hasır Sepet Modelleri

Hasır Sepet Modelleri

Temmuz 29, 2016
4.834 views
Jaluzi Perde Modelleri

Jaluzi Perde Modelleri

Mayıs 6, 2016
2.517 views
Bornoz Takımları Yumuşacık, Can Alıcı

Bornoz Takımları Yumuşacık, Can Alıcı

Kasım 17, 2015
2.793 views