Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Balkonlarda Masa Kullanımı Nasıl Olmalı?

Eğlenceli ve Farklı Kupa Modelleri

Çeyiz Paketi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Genel Eylül 19, 2018
88 views

Çeyiz paketleri

Değerli ev eşyaları takipçilerimiz, bu konumuzu okumakta olduğunuza göre güzel bir telaş içerisindesiniz. Allah tamamına erdirsin 🙂 Bugünkü konumuz çeyiz paketi alırken nelere dikkat edilmeli?

Toplumda yaygın bir yanlış anlama var: Çeyiz paketi denince kimileri mobilya kimileri ev tekstili ya da beyaz eşya gruplarını düşünmekte ve diğer grupların da paketi olabileceğini düşünmemektedir. Halbuki her ürün grubundan çeyiz paketi oluşturulabilir. Oturma grubu, çekyat ve halılardan bir çeyiz paketi oluşturulabileceği gibi tencere ve yemek takımlarından ya da beyaz eşyalardan da çeyiz paketleri oluşturulabilir.

İçeriklerinde birden fazla ürün olduğu için çeyiz paketleri genelde uygun ücret iddiası ve teması ile karşımıza çıkarlar. Peki:

Çeyiz paketi alırken nelere dikkat edilmeli, nelerden kaçınılmalı?

  • Ucuz çeyiz paketleri. Elbette çoğumuzun ilk dikkat edeceği özellik paketin ucuz olması olmalı. Örneğin 4 beyaz eşyadan oluşan bir paket teker teker almaktan çok daha karlı gelecekse paket tercih edilebilir. Ancak çok ucuz diye ,garantisiz, kalitesi düşük bilinmedik markaları tercih etmek ileride bize daha pahalıya mal olacaktır.
  • İhtiyacımız var mı? Paket bize sırf çekici geldi diye mest olmamak gerek. Paketi oluşturan her eşya bizim için gerekli ya da ezici çoğunlukta mı ona bakmamız gerek. Eğer ihtiyacımız olmayanlar bize hediye olarak gelecek kadar uygunsa tercih edilebilir ancak diğer hallerde uyanık olmak gerek.
  • Tek markalı paketlere dikkat. Özellikle beyaz eşya ve mobilyalarda paketlere çok dikkat etmek gerek. Mesela bir beyaz eşya paketinde istemediğimiz bir buzdolabı var ve istediğimiz uygun ücretli kaliteli buzdolabı başka marka ise paket almak zorunda hissetmemeliyiz. Keyifle kullanılmayacak her eşya moral bozucudur. Ama bazı markalar paket içeriklerinde seçim ve değiştirme imkanı sunmaktadır. Bu da bizim için daha iyidir.
  • Ebatlar ve özellikler. Alacağımız paketin içindeki her ürünün renk, özellik ve ebatların evimize isteğimize uygun olup olmadığına dikkat etmeliyiz.
  • Dekoratif uygunluk: Aldığımız paketin içindeki ürünler her özellik açısında evimize, diğer eşya ve paketlere de uygun mu buna da dikkat etmeliyiz. Dekorasyonu bozacak uyumsuz ürünler ve tema seçimi  büyük hatalara sebep olabilir.

Yine de çeyiz paketleri seçiminde siz söz sahibisiniz. Alım yaparken sadece biraz dikkatli olmanız gerek o kadar.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Banyo Paspası  Banyomuzun Süsüdür

Banyo Paspası Banyomuzun Süsüdür

Aralık 27, 2015
3.716 views
Bambulu Porselen Fincan Takımları Kosova

Bambulu Porselen Fincan Takımları Kosova

Eylül 12, 2017
162 views
Fotoğraf Çerçeveleri Değişik Fikirler

Fotoğraf Çerçeveleri Değişik Fikirler

Temmuz 18, 2016
2.524 views
Kaşmir Halı Modelleri

Kaşmir Halı Modelleri

Haziran 21, 2016
2.582 views
Çocuk Odası Halıları Cıvıl Cıvıl

Çocuk Odası Halıları Cıvıl Cıvıl

Mart 14, 2016
7.024 views
Mutfak Masaları Aile Birliği Sağlar

Mutfak Masaları Aile Birliği Sağlar

Kasım 29, 2015
1.977 views
Tencere Tava Modelleri Eslon

Tencere Tava Modelleri Eslon

Temmuz 13, 2016
1.248 views
Karaca Yemek Takımları

Karaca Yemek Takımları

Mayıs 21, 2016
3.431 views
Karaca Kahvaltı Takımı Modelleri

Karaca Kahvaltı Takımı Modelleri

Mayıs 27, 2016
4.542 views