5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Çeyiz Paketi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Genel Eylül 19, 2018
106 views

Çeyiz paketleri

Değerli ev eşyaları takipçilerimiz, bu konumuzu okumakta olduğunuza göre güzel bir telaş içerisindesiniz. Allah tamamına erdirsin 🙂 Bugünkü konumuz çeyiz paketi alırken nelere dikkat edilmeli?

Toplumda yaygın bir yanlış anlama var: Çeyiz paketi denince kimileri mobilya kimileri ev tekstili ya da beyaz eşya gruplarını düşünmekte ve diğer grupların da paketi olabileceğini düşünmemektedir. Halbuki her ürün grubundan çeyiz paketi oluşturulabilir. Oturma grubu, çekyat ve halılardan bir çeyiz paketi oluşturulabileceği gibi tencere ve yemek takımlarından ya da beyaz eşyalardan da çeyiz paketleri oluşturulabilir.

İçeriklerinde birden fazla ürün olduğu için çeyiz paketleri genelde uygun ücret iddiası ve teması ile karşımıza çıkarlar. Peki:

Çeyiz paketi alırken nelere dikkat edilmeli, nelerden kaçınılmalı?

  • Ucuz çeyiz paketleri. Elbette çoğumuzun ilk dikkat edeceği özellik paketin ucuz olması olmalı. Örneğin 4 beyaz eşyadan oluşan bir paket teker teker almaktan çok daha karlı gelecekse paket tercih edilebilir. Ancak çok ucuz diye ,garantisiz, kalitesi düşük bilinmedik markaları tercih etmek ileride bize daha pahalıya mal olacaktır.
  • İhtiyacımız var mı? Paket bize sırf çekici geldi diye mest olmamak gerek. Paketi oluşturan her eşya bizim için gerekli ya da ezici çoğunlukta mı ona bakmamız gerek. Eğer ihtiyacımız olmayanlar bize hediye olarak gelecek kadar uygunsa tercih edilebilir ancak diğer hallerde uyanık olmak gerek.
  • Tek markalı paketlere dikkat. Özellikle beyaz eşya ve mobilyalarda paketlere çok dikkat etmek gerek. Mesela bir beyaz eşya paketinde istemediğimiz bir buzdolabı var ve istediğimiz uygun ücretli kaliteli buzdolabı başka marka ise paket almak zorunda hissetmemeliyiz. Keyifle kullanılmayacak her eşya moral bozucudur. Ama bazı markalar paket içeriklerinde seçim ve değiştirme imkanı sunmaktadır. Bu da bizim için daha iyidir.
  • Ebatlar ve özellikler. Alacağımız paketin içindeki her ürünün renk, özellik ve ebatların evimize isteğimize uygun olup olmadığına dikkat etmeliyiz.
  • Dekoratif uygunluk: Aldığımız paketin içindeki ürünler her özellik açısında evimize, diğer eşya ve paketlere de uygun mu buna da dikkat etmeliyiz. Dekorasyonu bozacak uyumsuz ürünler ve tema seçimi  büyük hatalara sebep olabilir.

Yine de çeyiz paketleri seçiminde siz söz sahibisiniz. Alım yaparken sadece biraz dikkatli olmanız gerek o kadar.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Bahçe Salıncağı Modelleri

Bahçe Salıncağı Modelleri

Mart 31, 2016
5.386 views
Bambu Çatal Bıçak Kaşık Takımı

Bambu Çatal Bıçak Kaşık Takımı

Ekim 16, 2017
142 views
Genç Odası Ranza Modelleri

Genç Odası Ranza Modelleri

Nisan 25, 2016
3.900 views
Bambu Kahvaltı Takımları

Bambu Kahvaltı Takımları

Kasım 12, 2017
193 views
Hasır Saplı Porselen Demlik Modelleri

Hasır Saplı Porselen Demlik Modelleri

Ekim 23, 2017
181 views