5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Bıçak Seti Tercihinde İhtiyaçlar ve Görsel

Ev Dekorasyonları, Genel, Mutfak Şubat 7, 2016
2.270 views

Bıçak seti

Bıçak seti, mutfaklarımızın en önemli ihtiyaçlarındandır. İyi bir bıçak takımına sahip olmayan bir bayanın mutfakta çok büyük bir eksiği var demektir. Zira kesmek istediğiniz ürünleri istediğiniz gibi ve istediğiniz hızda kesemediğinizi düşünün.

Aslında ilk çeyiz alışverişlerinde ya da sonradan edinilen kalabalık setlerin içerisinde de bıçaklara yer verilmekte ve ihtiyaç giderilmektedir ancak biz bu yazımızda sadece bıçak setlerini inceleyeceğiz.

Bıçak seti tercihinde nelere dikkat edilmelidir?

  1. İhtiyaçlar: En önemli unsur olduğunu düşünüyoruz. İhtiyacımız olan bıçak tiplerini barındıran bir set tercih etmeliyiz. Ara ara da kullansak ihtiyacımız olan bir bıçak tipinin setin içerisinde olması çok önemlidir. Hiç kullanmayacağımız bıçak tiplerinin çok olduğu setler -eğer özel bir durum yoksa- tercih edilmemelidir.
  2. Kalite: Direkt yiyeceklerimize temas eden, bir nevi ailemizin sağlığını emanet ettiğimiz ürünlerdendir bıçaklar. Bu sebeple gerek kullanılan malzemesi gerek temizlenebilme özelliği itibarıyla özel ürünler olmalıdır
  3. Bıçak seti fiyatları: Yukarıdaki sağlık maddesi gereği ucuz ürünlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Çok pahalı setler alın demiyoruz ancak kaliteden  ödün verilmemelidir.
  4. Görsellik: İyi markaların yeni ürettiği setler gerçekten göze çok görünmekte. Bu bir tercih sebebi olabilir ancak ihtiyaçlar bandını geçmemesi gerektiğini düşünüyoruz. İlk çeyiz alışverişlerinde biraz daha özgür davranılabilir ancak tamamen ihtiyaca binaen alım yapılıyorsa önce ihtiyaç sonra görsellik düşünülmelidir.

Bıçak seti modelleri

Çoğu marka artık setleri ahşap ya da plastik stantlarla satmakta. Stantlı bıçak setlerinin içeriğinde çeşitli kesimlerde kullanmak üzere et/tavuk makası da bulunmaktadır. Bu makaslar artık bıçak setlerinin genelinde yer almaktadır. Standı olmayan setler de bulunmaktadır. Görsellerde ise çok aykırı, yılların alışkanlığını öldüren gelişimler mevcut. Bıçaklarda alışılan düz renkli saplar ve metalik yüzey rengi terk edilmek üzere. Desen ve renk bileşimleri bıçağın tüm yüzüne hakim olmuş durumda. Bu da setlerin görselliğini dolayısıyla mutfak dekorasyonuna etkisini güçlendiriyor. Çok değişik canlı renkler yanında düz ve siyah modeller de halen raflarda yer almakta. Standı ile desen ve kompozisyon oluşturan markalar da vardır.

Bıçak setlerinin içeriğinde neler var?

Genelde bulunan içerikler:
Ekmek bıçağı
Makas
Satır bıçağı
Et bıçakları
Bileyiciler
Şef bıçağı
Sebze bıçağı
Patates soyucu (nadiren)

Bunlar dışında da elbette gereksinim duyduğumuz bıçaklar vardır. Örneğin meyve bıçaklarını başka bir konuda inceleyeceğiz. Set almayıp tamamen ihtiyaca göre tek tek alım yapıp set oluşturanlar da az değildir.

Bıçak seti tavsiye

Prensip olarak sizleri sponsor ürünler dışında bir ürüne yönlendiremiyoruz. Ancak çok satan ve tercih edilen ürünlerle ilgili galerimizi inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Dekoratif Aksesuarlar Miss Gaya

Eylül 9, 2017
211 views
Bellona Yatak Başlıkları

Bellona Yatak Başlıkları

Haziran 17, 2016
2.984 views
Ranza Olan Kanepe Modelleri

Ranza Olan Kanepe Modelleri

Ekim 17, 2017
408 views
Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Banyolarımızda Mükemmel Banyo Setleri Olsun

Aralık 31, 2015
6.626 views
Mutfak Rafı Modelleri

Mutfak Rafı Modelleri

Eylül 23, 2017
281 views
Bambulu Porselen Fincan Takımları Kosova

Bambulu Porselen Fincan Takımları Kosova

Eylül 12, 2017
168 views
Gömme Dolap Modelleri ve Düzenli Evler

Gömme Dolap Modelleri ve Düzenli Evler

Şubat 11, 2016
39.944 views