5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

Amerikan Kapı Modelleri

Genel, Yapı Malzemeleri- Bahçe Nisan 22, 2016
5.303 views

Amerikan kapı modelleri incelemesi aslında sitemizin sürekli takipçilerine biraz ilginç bir incelme gibi gelebilir. Kapının bir ev eşyası olup olmadığı konusunda kafalarında soru işaretleri oluşabilir. Ancak kapıların malzeme, renk ve model olarak evin genel dekorasyonuna çok ciddi anlamda etki eder. Biz de genel ev dekorasyonuna etkisi sebebiyle Amerikan kapı modellerini inceleme gereği duyduk

Amerikan kapı

Halk arasında panel kapı ya da Amerikan panel kapı olarak da bilinen bu kapı modelleri üretim tipi sebebiyle bu ismi almışlardır. Basit bir iskelet yapının üzerine hazır kalıp panel kaplama ile üretilmektedir. Ucuzluk ve kalitesizlik gibi olumsuz bir düşünce oluşmuş olmasına rağmen şimdilerde üretilen çok ciddi Amerikan kapı modelleri vardır. Kapının dışına takılan yani kapının ana görselini oluşturan panellere işlenen renk, desen ve görseller kapıda ana belirleyici unsurlardır.

Amerikan kapı modelleri

Amerikan kapılarda çok değişik modeller işlense de aslında ana konsept hemen hemen aynı gibidir. Dikey ya da yatay düz desenler, oval ya da dairesel yapılar genellikle desen olarak işlenmektedir. Eğri çizgiler ve oluklarla da bir takım modern desen akımları uygulanabilmektedir. Cam da bu kapılarda kullanılan bir tercihtir. Camlı Amerikan kapı modelleri kapı görselinde biraz daha olumlu etki bırakabilmektedir. Ancak iç-dış ortamın görülmesini istemeyenler cam kullanmamaktadır. Yine de kapısında cam parçalar isteyenler buzlu ya da mat camlar tercih edebilirler. Camların oval yerleştiği modelleri yanında klasik kare ve dikdörtgen kesim yerleşimler de sıkça görülmektedir.

Amerikan kapı renkleri

Amerikan kapılarda ağırlıklı olarak beyaz tercih edildiği görülmektedir. Beyaz Amerikan kapı modelleri temizliği açısında birçok bayan tarafından olumsuz karşılansa da eve kattığı açık renk etkisi hoş bir etki bırakmaktadır. Beyaz dışında çok tercih edilen iç kapı renkleri kahverengi ve ahşap tonlarıdır. Ahşap tonlarının bazılarında vişne, fuşya, mor ve kırmızıya çalan eğilimler görülmektedir.

Amerikan kapıların seçiminde nelere dikkat etmek gerekir?

Ekonomi ve genel kullanım yanında önemli olan unsurların ilki evin duvar renklerine uyumdur. Ev eşyaları ve ev dekorasyonundan da önce duvarlara ve taban rengine tam uyum sağlamalıdır. Bu uyum zıtlıklarla da oluşabilir, yakın tonların kardeşliği ile de kullanılabilir. Bunlar sağlandıktan sonra oturma gurubu ve mobilya gibi ögelere de uyum sağlamalıdır. Ancak kapılar evlerde daha kalıcı unsurlar olduğu için eşyaları kapı ve duvar renklerine göre belirlemek daha kolay olabilmektedir bazen.

Amerikan kapı fiyatları

Bu kapılar genellikle 100 TL’den başlamaktadır ancak ortalama kalite olanlar genellikle 250 TL civarındadır. Elbette marka ve modellere göre büyük değişiklikler görülebilir.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kova Saksı Modelleri Şahane

Kova Saksı Modelleri Şahane

Temmuz 14, 2016
2.182 views
Pierre Cardin Halı Modelleri

Pierre Cardin Halı Modelleri

Mayıs 24, 2016
4.189 views
Lambader Modelleri Tam Evlere Şıklık

Lambader Modelleri Tam Evlere Şıklık

Ocak 5, 2016
4.316 views
Dekoratif Ahşap Kutu Modelleri

Dekoratif Ahşap Kutu Modelleri

Şubat 19, 2018
201 views
Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Lav Cam Şekerlik ve Saklama Kabı Modelleri

Mayıs 25, 2016
2.418 views
Beyaz Renkli Ev Eşyaları

Beyaz Renkli Ev Eşyaları

Şubat 14, 2018
127 views
Bellona Yatak Başlıkları

Bellona Yatak Başlıkları

Haziran 17, 2016
2.984 views
En Çok Satan Mini Fırınlar

En Çok Satan Mini Fırınlar

Ağustos 4, 2016
1.148 views