Dekoratif Ahşap Kutu Modelleri

Aynalı Tepsi Modelleri ve Lüks Sunum

Seramik Ev Dekorasyon Ürünleri ve Aksesuarlar Yargıcı

Beyaz Renkli Ev Eşyaları

Abajur Modelleri ve Loş Ortamlar

Ev aksesuarları & Aydınlatma, Genel Ocak 14, 2016
4.628 views

Abajur modelleri

Evlerimizde aydınlatma denince akla ilk gelenlerden biri de abajur modelleri oluyor. Evlerimizin çeşitli alanlarında sürekli değişen teknolojilerle farklı aydınlatma yöntemleri kullanırız. Bu konuda daha önce sizlere lambader modelleri ile ilgili bir moda incelemesi sunmuştuk. Şimdi de abajurlarla ilgili bir inceleme yapıyoruz.

Abajurlarımızı genellikle loş ışık ya da düşük aydınlatma gerektiğinde kullanırız ancak kullanılmıyor olsa dahi dekorasyon açısında evimizin değişik yerlerinde kullanılması artık zorunlu gibidir. Zira çok alışık olduğumuz harika bir tamamlayıcı aksesuardır. Hacminin de küçük olmaması genellikle de çift kullanılması abajurları vaz geçilmez bir dekoratif öğe kılmaktadır.

Evlerimizde abajurları değişik alanlarda kullanırız ancak akla gelen ilk kullanım alanı ve betimi kesinlikle yatak odalarındaki çift komidinlerin üzeridir. Yatak odaları ile hemen hemen özdeşleşmişlerdir ancak sadece yatak odaları ile sınırlandırmak çok büyük bir yanılgı olur. Yatak odaları dışında genellikle tek koltuklarında yanına konumlandırılmış tek sehpaların üzerine de yerleştirilir. Sehpaların, değişik masaların hatta dresuarların üzerinde bile konumlandırmak mümkündür.

Yatak odası abajur modelleri ve fiyatları:

Modeller konusunda bir daraltma yapmak imkansız ancak fiyatlar uygun. Çok özel markaların özel serilerini bir kenara bırakırsak fiyatlar uygun. Hatta bir çok dekoratif ürünün de altında ücretlere sahip. Yani bazı dekoratif ürünlerin yerine tercih edilmesi mümkün. 150-200 TL bütçe ile güzel bir çift abajur takımı almak mümkün. Tabi modeller ne kadar değişirse değişsin aslında yapı oldukça klasik. Çoğunlukla tek ayak ya da üç ayak, bazen de özel tasarım ayaklar üzerine giydirilmiş mat malzeme yapılı yarı geçirgen şapkalardan oluşmaktadır. Şapka ve ayaklardan oluşan kompozisyon abajur modellerinin temelini oluşturmaktadır. Klasik abajur modelleri ve fiyatları genellikle mağazalarda ve internette ulaşılabilir seviyelerdedir.

Bir de lambader tarzı ürünler var tabi. Ayaklı abajur modelleri de evlerimizi süsleyen güzel ürünler arasındadır. Abajurlarda tek ve üçlü ayakların tercih edildiğini söylemiştik. Bunun yanında tek ayak üzerinde bombeli klasik tarz seramik ya da cam dekorlar da ara ara kullanılmaktadır. Tamamen aykırı abajur yapıı dışında da ürünler tasarlanmaktadır.

Abajur seçiminde ekonomi ve fayda gibi çok önemli ölçütler yanında kesinlikle dekoratif gücüne ve görseline dikkat etmeliyiz. Bu noktada her zamanki prensibimizi hatırlatmakta fayda görüyoruz: Tek başına vitrinde harika görünen bir abajur bizim evimizde yalın ve basit kalabilir. Bu sebeple diğer ev eşyaları ile mutlaka görsel uyum ve tamamlayıcılık aranmalıdır. Bu uyum renk uyumu, tasarım ve tema uyumu, gibi kombin unsurları olabilir.

Kitap ve loş ışık :

Elbette abajurdan habsederken en önemli kültürlendirici öğe olan kitaplara değinmemek çok yanlış olur. Özellikle de kitapların pek önemsenmediği çağımızda yüksek ışığın olmadığı yatma ya da dinlenme ortamlarında loş ışıkla kitap okumalı ve bu görüntüyü de çocuklarımıza aşılamalıyız.

Yazımızı daha fazla uzatmadan sizin için hazırladığımız galerimizi inceleyerek fikir elde edebilirsiniz. Sadece ürün derlemekle kalmadık. İnternetten ve fiziki mağazalarda çok satılan ürünleri de derlemeye çalıştık.


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Büyük Vazo Modelleri ve Fiyatları

Büyük Vazo Modelleri ve Fiyatları

Ocak 6, 2018
284 views
Baykuş Ev Aksesuarları Modelleri

Baykuş Ev Aksesuarları Modelleri

Ocak 4, 2018
61 views
Dekoratif Vazolar Karaca

Dekoratif Vazolar Karaca

Kasım 28, 2017
149 views
Kanvas Tablo Siyah Beyaz Modeller

Kanvas Tablo Siyah Beyaz Modeller

Kasım 27, 2017
72 views
Bunlar da var!
Genç Odası Modelleri Alfemo

Genç Odası Modelleri Alfemo

Haziran 27, 2016
2.152 views
Genç Odası Ranza Modelleri

Genç Odası Ranza Modelleri

Nisan 25, 2016
3.741 views
Genç Odası Modelleri Doğtaş

Genç Odası Modelleri Doğtaş

Haziran 14, 2016
2.527 views
Kapı Süsleri

Kapı Süsleri

Mayıs 9, 2016
4.294 views
Duvar Rafları Prado

Duvar Rafları Prado

Eylül 17, 2017
198 views
Pop Art Halı Modelleri Çok Etkileyici

Pop Art Halı Modelleri Çok Etkileyici

Mart 19, 2016
3.445 views