Çay Seti Oturma Grubu Modelleri

Ahşap Tavan Göbeği Modelleri

Çocuk Odası Avize Modelleri

Çalışma Masaları Yuru Design

Abajur Modelleri ve Loş Ortamlar

Ev aksesuarları & Aydınlatma, Genel Ocak 14, 2016
4.432 views

Abajur modelleri

Evlerimizde aydınlatma denince akla ilk gelenlerden biri de abajur modelleri oluyor. Evlerimizin çeşitli alanlarında sürekli değişen teknolojilerle farklı aydınlatma yöntemleri kullanırız. Bu konuda daha önce sizlere lambader modelleri ile ilgili bir moda incelemesi sunmuştuk. Şimdi de abajurlarla ilgili bir inceleme yapıyoruz.

Abajurlarımızı genellikle loş ışık ya da düşük aydınlatma gerektiğinde kullanırız ancak kullanılmıyor olsa dahi dekorasyon açısında evimizin değişik yerlerinde kullanılması artık zorunlu gibidir. Zira çok alışık olduğumuz harika bir tamamlayıcı aksesuardır. Hacminin de küçük olmaması genellikle de çift kullanılması abajurları vaz geçilmez bir dekoratif öğe kılmaktadır.

Evlerimizde abajurları değişik alanlarda kullanırız ancak akla gelen ilk kullanım alanı ve betimi kesinlikle yatak odalarındaki çift komidinlerin üzeridir. Yatak odaları ile hemen hemen özdeşleşmişlerdir ancak sadece yatak odaları ile sınırlandırmak çok büyük bir yanılgı olur. Yatak odaları dışında genellikle tek koltuklarında yanına konumlandırılmış tek sehpaların üzerine de yerleştirilir. Sehpaların, değişik masaların hatta dresuarların üzerinde bile konumlandırmak mümkündür.

Yatak odası abajur modelleri ve fiyatları:

Modeller konusunda bir daraltma yapmak imkansız ancak fiyatlar uygun. Çok özel markaların özel serilerini bir kenara bırakırsak fiyatlar uygun. Hatta bir çok dekoratif ürünün de altında ücretlere sahip. Yani bazı dekoratif ürünlerin yerine tercih edilmesi mümkün. 150-200 TL bütçe ile güzel bir çift abajur takımı almak mümkün. Tabi modeller ne kadar değişirse değişsin aslında yapı oldukça klasik. Çoğunlukla tek ayak ya da üç ayak, bazen de özel tasarım ayaklar üzerine giydirilmiş mat malzeme yapılı yarı geçirgen şapkalardan oluşmaktadır. Şapka ve ayaklardan oluşan kompozisyon abajur modellerinin temelini oluşturmaktadır. Klasik abajur modelleri ve fiyatları genellikle mağazalarda ve internette ulaşılabilir seviyelerdedir.

Bir de lambader tarzı ürünler var tabi. Ayaklı abajur modelleri de evlerimizi süsleyen güzel ürünler arasındadır. Abajurlarda tek ve üçlü ayakların tercih edildiğini söylemiştik. Bunun yanında tek ayak üzerinde bombeli klasik tarz seramik ya da cam dekorlar da ara ara kullanılmaktadır. Tamamen aykırı abajur yapıı dışında da ürünler tasarlanmaktadır.

Abajur seçiminde ekonomi ve fayda gibi çok önemli ölçütler yanında kesinlikle dekoratif gücüne ve görseline dikkat etmeliyiz. Bu noktada her zamanki prensibimizi hatırlatmakta fayda görüyoruz: Tek başına vitrinde harika görünen bir abajur bizim evimizde yalın ve basit kalabilir. Bu sebeple diğer ev eşyaları ile mutlaka görsel uyum ve tamamlayıcılık aranmalıdır. Bu uyum renk uyumu, tasarım ve tema uyumu, gibi kombin unsurları olabilir.

Kitap ve loş ışık :

Elbette abajurdan habsederken en önemli kültürlendirici öğe olan kitaplara değinmemek çok yanlış olur. Özellikle de kitapların pek önemsenmediği çağımızda yüksek ışığın olmadığı yatma ya da dinlenme ortamlarında loş ışıkla kitap okumalı ve bu görüntüyü de çocuklarımıza aşılamalıyız.

Yazımızı daha fazla uzatmadan sizin için hazırladığımız galerimizi inceleyerek fikir elde edebilirsiniz. Sadece ürün derlemekle kalmadık. İnternetten ve fiziki mağazalarda çok satılan ürünleri de derlemeye çalıştık.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Dekoratif Cam Şişeler Ellabor

Dekoratif Cam Şişeler Ellabor

Eylül 6, 2017
221 views
Alpino’dan TV Üniteleri

Alpino’dan TV Üniteleri

Ağustos 23, 2017
74 views
Ev Aksesuarları Yargıcı Homeworks

Ev Aksesuarları Yargıcı Homeworks

Kasım 29, 2016
2.984 views
Cam Aksesuar Takımları Midas

Cam Aksesuar Takımları Midas

Ağustos 31, 2016
8.624 views
Duvar Süsleri Çıdam Seramik

Duvar Süsleri Çıdam Seramik

Ağustos 30, 2016
7.656 views
Ahşap Ev Aksesuarları Cemile

Ahşap Ev Aksesuarları Cemile

Ağustos 29, 2016
6.241 views
Ferforje Bisiklet Çiçeklikler

Ferforje Bisiklet Çiçeklikler

Ağustos 26, 2016
3.872 views
Goebel’in Kedi Bibloları Luyano’dan

Goebel’in Kedi Bibloları Luyano’dan

Ağustos 11, 2016
1.360 views