5 Büyük Duvar Saati Modelleri Önerisi

Bebek Hamak Modelleri

Yemek Odası Modelleri Seçimi için 3 Seçkin Öneri

Bakır Rengi Ev Aksesuarları ve Dekorasyon

2018 Dekorasyon Trednleri Gözden Kaçmasın

Ev Dekorasyonları Mart 22, 2018
228 views

2018’in Dekorasyon Trednleri

Değerli Ev Eşyaları takipçilerimiz, bugün sizlerle henüz başlarında olduğumuz 2018 yılının belirleyici dekorasyon eğilimlerini inceleme düşüncesindeyiz. Gelişen dünya da ve hızlanan iletişimde kültürlerin farklılığını düşünürsek aslında hiç kimsenin  belirli bir yıl hakkında kesin dekorasyon düşünceleri ortaya koyması kabul edilemez ancak gözle görülen genel eğilimler de ortadadır, kabul etmek gerek 🙂 Konumuz 2018 Dekorasyon trendleri

 

  • Retroya hafif dokunuşlar

Retro son zamanlarda kendine kalıcı bir yer açtı gibi. 2018’de de Retro dekorasyonun ve ev tarzının devam edeceği görülüyor ancak gelişen dekoratif akımların etkisinde biraz değişecek. Örneğin aksesuarlar ve eskiyi andıran mobilyalar ve eskitme görselleri biraz daha çağdaş hale geliyor ve bugünü andıran çizgiler taşıyor. Eskiyi taklit eden ürünlerin bazılarında yenilenmeler görülecek gibi. Halılardaki patchwork işler biraz daha modern dokunuşlarla evlerimizde yer alıyor.

  • Lila ve lavanta renklerin hakimiyeti

Gidişat lila ve lavanta tonlarının hakim olacağı yönünde izlenimler veriyor. Zaten gündemde olan renklerdi ancak yavaş yavaş eski mor hakimiyetinin yanında yer etmeye başladı. Bu yılın pudra ve pembe tonlarının birden kesilmesi pek mümkün görünmüyor. Hala görsellerde yerlerini koruyacaklar ancak yavaş yavaş lila ve lavantaya geçiş olacak gibi. Bunu sadece oturma grupları ve salonlarda değil mutfak eşyaları ve mobilyaların yardımcı renklerinde de görecek gibiyiz.

  • Altın ve pirinç tonları

Yine evimizin değişik alanlarında özellikle aydınlatmadan direkt etkilenen alan ve parçalarda altın ve pirinç tonlarının yaldızlı akımların hakim olacağı izlenimi üretimlere yansıyalı çok olmuş. Özellikle bol ışıklı mekan ve zamanlarda kendini hissettiren bu renklere yavaş yavaş evlerde yer açsak iyi olacak. Ancak altın ve pirinç tonunu bütünde değil parçalarda daha etkili bir görsel sağlıyor gibi.

  • Ahşabın doğal tonları yükseliş trendinde

Ahşa çok çeşitli tonlarla sürekli evlerimizde. Ancak giderek yaygınlaşan kütük ve doğal ahşap parçalarının 2018 ev dekorasyonlarında daha baskın bir yer edinmeye başladığını görüyoruz. Mutfak eşyalarında bambu akımının da desteklediği, mobilyalarda kullanılan rengi değiştirilmemiş ahşap parçalardan görüldüğü gibi ahşaplar bu yıl kendi doğallığında evlerimizde yer alıyor.

  • Geniş sade mekanlar

Ara ara geniş mekanlarda kalabalık aksesuar ve dekorasyonun etkili olduğu görülmekteydi. Ancak 2018’de geniş mekanlarda hem duvarlarda hem de ortamda bir sadeliğin hakim olmaya başladığını görüyoruz. Bu elbette sıradan bir sadelik değil. Sadelik içinde yer alan temel ev eşyalarının duruşları ve tarzlarının mükemmel olduğu dekorasyonlarda sadelik çok etkili olabiliyor. Bu sadeliğe çok az aksesuarla süslenmiş duvarlar eşlik etmeli. Sade bir dekorasyona kalabalık bir dekorasyon eşlik edemeyebilir.

  • Karışık renklerin kardeşliği

Çok iyi belirlenmiş değişik renkler aşırı boğucu olmayan akımlarla çok çok etkili dekorasyonlar sunmaya devam ediyor. Tabi bu renklerin seçiminde gelişen renk ve dekorasyon akımlarını göz önünde bulundurmak gerek. Uyumsuz renkler hiçbir şekilde etkili bir görsel sağlayamaz. Kişisel beceriler ve beğeniler burada biraz daha ön plana çıkıyor.

  • Tek renk dekorasyon hakimiyeti

Aslında her moda akımında kendine mutlaka yer bulabilen bir uygulamadır. Ancak bu yıl hakim olan renklerle ya da başarıyla uygulanmış diğer renklerle de oldukça şık tek renk dekorasyonları uygulanabilir. Elbette tek renk uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en büyük özellik sadelik olmalıdır. Boğucu ve sıkıcı sıkışık ortamlarda tek renk dekorasyonun kendini göstermesi imkansız gibidir.

 

  • Doğal taş uygulamalar şahane

Doğal taş uygulamalar dekorasyonlarda hala hakim. Eskitme tuğla döşemeler de değişik doğal taş çalışmalar da hala dekorasyonlarda kendine baskın bir yer bulabiliyor. Ancak çok aşırı derecede yaygın olduklarını söyleyemeyiz.

  • Dekoratif ev aksesuarları da evriliyor

Her yıl ya da ikişer üçer yıl arayla bazı dekoratif ögelerin baskın bir şekilde öne çıktığını görüyoruz. Bu yıl yine geçen yıldan kalan baykuş teması yaşamaya devam edece. Flamingo uygulamaları bu yılın akımlarından biri olarak göze çarpıyor ve daha birçok üründe karşımıza çıkacak gibi. Kesin bir yargı olmamakla birlikte kedi tasarım ve stillerinin de değişik uygulamalarla 2018 yılında ev dekorasyonların gözümüzün önünde olacağını düşünüyoruz. Sadece figür olarak değil değişik tasarımsal açılardan da bazı aksesuarların değişeceği kesin. Ancak aksesuar konusu inanılma geniş bir alan olduğu için kesin bir şeyler söylemek doğru olmuyor.

 


Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yaprak Desenli Duvar Kağıtları

Yaprak Desenli Duvar Kağıtları

Eylül 10, 2018
84 views
Dubleks Ev İçi Merdiven Modelleri

Dubleks Ev İçi Merdiven Modelleri

Nisan 9, 2018
284 views
Dekoratif Ahşap Kutu Modelleri

Dekoratif Ahşap Kutu Modelleri

Şubat 19, 2018
201 views
Beyaz Renkli Ev Eşyaları

Beyaz Renkli Ev Eşyaları

Şubat 14, 2018
127 views
Siyah Renkli Ev Eşyaları

Siyah Renkli Ev Eşyaları

Şubat 13, 2018
157 views
Bunlar da var!
Bellona Zigon Sehpa Modelleri

Bellona Zigon Sehpa Modelleri

Haziran 26, 2016
5.160 views
Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Bu Şamdan Mumluk Modelleri Her Yerde

Mayıs 1, 2018
480 views
Turuncu Renkli Ev Eşyaları

Turuncu Renkli Ev Eşyaları

Şubat 5, 2018
118 views
Hasır Sepet Modelleri

Hasır Sepet Modelleri

Temmuz 29, 2016
4.955 views
Çocuk Odası Modelleri 2016

Çocuk Odası Modelleri 2016

Şubat 10, 2016
4.461 views
Ev Eşyaları Listesi

Ev Eşyaları Listesi

Kasım 19, 2015
2.867 views
Berjer Modelleri Adore

Berjer Modelleri Adore

Ağustos 20, 2016
1.581 views